Gönderen Konu: 2021 Araç muayene ücretleri belli oldu! Artık kredi kartıyla ödenebilecek  (Okunma sayısı 1390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 76400
  • Kan Grubu: 0+
  • 679 kere teşekkür etti
  • 588 kere teşekkür edildi

Milyonlarca araç sahibi vatandaşı ilgilendiren araç muayene ücretlerinde fiyat artışı belli oldu. 2021 için yüzde 9.11 oranında artış bekleniyor. Ayrıca, araç muayene ödemelerinde kredi kartı dönemi başlıyor.

Araç muayenede kredi kartı dönemi başlıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren, araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenmesine yönelik yürütülen çalışmaların sonuna gelindi. Gelecek ay, en geç yılbaşında araç muayene bedeli, kredi kartıyla da ödenebilecek. Yetkililer, ilgili bankanın, bu konuda olanak ya da seçenek sunması durumunda taksit de yapılmasının mümkün olabileceğini söyledi. Muayene ücretlerinde ise 2021 için yüzde 9.11 oranında artış bekleniyor.

Halen, araç muayene bedeli nakit olarak ödeniyor. Ankara’da, söz konusu bedelin kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir çalışma yapılıyor. Habertürk’te yer alan habere göre, çalışmanın son aşamaya geldiği kaydedildi. Gelecek ay ya da en geç yılbaşında araç muayene bedelinin, kredi kartıyla da ödenebileceğini ifade eden kaynaklar, “İlgili bankanın, bu konuda olanak sağlaması ya da seçenek sunması durumunda taksit de yapılması mümkün olabilecek. Bankanın, pozisyonunun önemli olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

MUAYENE ÜCRETLERİNDE YÜZDE 9,11 ARTIŞ BEKLENTİSİ

Türkiye’de, araç muayene hizmetini; Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK yürütüyor. Araç muayene bedeli, her yıl yeniden değerleme oranında artırılıyor. 2020 yılı için belirlenen yüzde 22.58’lik yeniden değerleme oranında artış sonrasında otomobil araç muayene ücreti, 342 TL 50 kuruşa; egzoz emisyon ücreti de 80 TL’ye çıktı.

Kaynak;https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/2021-arac-muayene-ucretleri-belli-oldu-artik-kredi-kartiyla-odenebilecek/408719/

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 255 kere teşekkür etti
  • 1328 kere teşekkür edildi
%9,11 zam neyin nesi oluyor şu ortamda insanlar nereye yetişeceğini şaşırmışken hâlâ hiçbir parça söküp takmadan Max 15 dk lık işleme 342,50+%9,11 takribi 31 TL =373,50 TL almak tam bir saçmalık,eski fiyat bile çok fazlaydı bide kredi kartı ile ödemeyi çok büyük hizmetmiş gibi lanse ediyorlar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 26250
  • 101 kere teşekkür etti
  • 776 kere teşekkür edildi
% 9.11 diye ilan edilen artış rakamının burada kalacağını sanmıyorum,tuik enflasyon rakamları ile son dakikada bu yıl yapılan % 22.58 lik zammın bir ilgisi alakası var mı?yok elbette..Mecliste bu konuda fahiş muayene ücretlerinden bahsedildi geçenlerde ancak umursayan olmadı,resmen soygun ücreti gibi..doğuş grubu vw bu mantıkla pazarlamıyor mu? Yazıktır..yapılan işlemle alınan paranın bir hakkaniyeti var mı?
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 17000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
Acı reçeteyi içmek zorunda kalan herzamanki gibi halk oluyor malesef, ekonomi uçacak, kaçacak, pik yaptı, zirve yaptı dan acı reçeteye geldik, olan yine yurdum insanı mazlum Anadolu insanına oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 43 kere teşekkür etti
  • 96 kere teşekkür edildi
Aklımda yanlış kalmadıysa ihaleyi döviz üzerinden aldılar , köprü - otoyol gibi. %50 falan zam olması lazım bu hesapta. Bilmiyorum sözleşme nasıl ?
https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/arac-muayeneye-1-milyar-dolar-yatirdi-20-yilda-10-milyar-dolar-aktaracak-10613610
Evet , aklımda doğru kalmış , dolara endeksli ihale. En fazla devlet kendi payından fedakarlık eder , şirket etmez.
Ha bu arada yurdum insanına da acıyacak bir durum yok , kendi düşen ağlamaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 26250
  • 101 kere teşekkür etti
  • 776 kere teşekkür edildi
Tahmin ettiğim gibi bu durumda yıl başında döviz üzerinden hesaplamaları yapıp fiyatları belirlerler varın hesabını yapın,doğuş zaten iflasta ,her şeyini satıyor ,elden çıkarıyor,yabancıya devreder parasını alır,devlet kdv sini alır işte bu kadar..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 76400
  • 679 kere teşekkür etti
  • 588 kere teşekkür edildi
% 9.11 diye ilan edilen artış rakamının burada kalacağını sanmıyorum,tuik enflasyon rakamları ile son dakikada bu yıl yapılan % 22.58 lik zammın bir ilgisi alakası var mı?yok elbette..Mecliste bu konuda fahiş muayene ücretlerinden bahsedildi geçenlerde ancak umursayan olmadı,resmen soygun ücreti gibi..doğuş grubu vw bu mantıkla pazarlamıyor mu? Yazıktır..yapılan işlemle alınan paranın bir hakkaniyeti var mı?
Tokay abi, Tüvtürk'ü getiren ve yöneten Doğuş grubu Volkswageni nasıl pazarlıyorsa buda aynı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '03
  • Kilometre: 141000
  • 59 kere teşekkür edildi
Aklımda yanlış kalmadıysa ihaleyi döviz üzerinden aldılar , köprü - otoyol gibi. %50 falan zam olması lazım bu hesapta. Bilmiyorum sözleşme nasıl ?
https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/arac-muayeneye-1-milyar-dolar-yatirdi-20-yilda-10-milyar-dolar-aktaracak-10613610
Evet , aklımda doğru kalmış , dolara endeksli ihale. En fazla devlet kendi payından fedakarlık eder , şirket etmez.
Ha bu arada yurdum insanına da acıyacak bir durum yok , kendi düşen ağlamaz.
iyi güzelde ben kendim düşmedim. Kurunun yanında yaş olup yanacakmıyım ben? Ya da benim gibiler.. hani dolarla işimiz yoktu, hani kur bizi bağlamazdı...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Konunun özeti böyle başa böyle tarak.
2009 Corolla D4D/MMT Elegant Metalik gri

Etiketler: