Gönderen Konu: d-4d enjektör çatalı problemi  (Okunma sayısı 88 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
d-4d enjektör çatalı problemi
« : Ekim 15, 2020, 12:35:04 »
merhaba arkadaşlar, 2008 model corolla dizel aracın rektefiye işlemini tamamladıktan sonra başıma şöyle bir sıkıntı geldi motoru toplarken enjektörlerin montajı aşamasında bağlantı çatalının biri kırıldı. yedek parça parçacılarda yok sadece serviste varmış onlarda sipariş ile getiriyorlar yani onlarda da yok aslında. neyse kaynak yaptırdım bir tornacıya araç çalıştı eve geldim bir akşam 20 km kadar gezdim. sabah işe gideceğim çalışmadı. bir baktım yanındaki enjektöründe çatalı kırılmış. neyse antremanlıyız dedim hemen onuda kaynak yaptırdım. mersine gittim. 80 km kadar yol sonunda park ettim. araç başına gelince dumanlar geldi motordan bir baktım ki üçüncü enjektöründe kırılmış çatal onuda başka bir tornacı bulduk kaynak yaptırdım. şimdi son enjektör ne zaman kırılacak diye  yola çıkamıyorum.  bu çatal kırılmasını yaşayan varsa yedek parçayı üreten varsa yardımcı olsun lütfen teşekkür ediyorum.

Toyota Club Türkiye

d-4d enjektör çatalı problemi
« : Ekim 15, 2020, 12:35:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 239 kere teşekkür etti
  • 1258 kere teşekkür edildi
Ynt: d-4d enjektör çatalı problemi
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2020, 18:19:42 »
merhaba arkadaşlar, 2008 model corolla dizel aracın rektefiye işlemini tamamladıktan sonra başıma şöyle bir sıkıntı geldi motoru toplarken enjektörlerin montajı aşamasında bağlantı çatalının biri kırıldı. yedek parça parçacılarda yok sadece serviste varmış onlarda sipariş ile getiriyorlar yani onlarda da yok aslında. neyse kaynak yaptırdım bir tornacıya araç çalıştı eve geldim bir akşam 20 km kadar gezdim. sabah işe gideceğim çalışmadı. bir baktım yanındaki enjektöründe çatalı kırılmış. neyse antremanlıyız dedim hemen onuda kaynak yaptırdım. mersine gittim. 80 km kadar yol sonunda park ettim. araç başına gelince dumanlar geldi motordan bir baktım ki üçüncü enjektöründe kırılmış çatal onuda başka bir tornacı bulduk kaynak yaptırdım. şimdi son enjektör ne zaman kırılacak diye  yola çıkamıyorum.  bu çatal kırılmasını yaşayan varsa yedek parçayı üreten varsa yardımcı olsun lütfen teşekkür ediyorum.
Bahsettiğiniz parçanın kırılma ihtimali çok zor nasıl olmuşta kırmışlar acaba https://www.corollacikmaparcalari.com/corolla-enjektor-kutugu-1-4-dizel-2006-orjinal-cikma,3452582.html bu adreste çıkma var irtibata geçip sorabilirsiniz,muhtemelen işi yapan şahış çok zorlamış olabilir yoksa kolayına kırılmaz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Etiketler: corolla d4d e140