Gönderen Konu: NGK buji kablosu  (Okunma sayısı 452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 257 kere teşekkür etti
  • 1330 kere teşekkür edildi
NGK buji kablosu
« : Ekim 06, 2020, 19:29:12 »
Merhabalar,
Aracımın arızalanan buji kablolarını bugün ngk marka olarak aldım ama daha taktırmadım rica etsem @Ufuk Sönmez (16363) bey ürünü kontrol etme şansınız varmı.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

NGK buji kablosu
« : Ekim 06, 2020, 19:29:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 145000
  • Kan Grubu: B+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
Ynt: NGK buji kablosu
« Yanıtla #1 : Ekim 06, 2020, 19:46:05 »
Ümit abi arıza belirtisi olarak ne gösterdi araç? Ölçüm yapılınca kabloların durumu anlaşılıyor mu?
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000
Opel Astra (2016-2020) 0-50500
Toyota Corolla (1994) 145.000-...
Peugeot Rifter (2020) 0-...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 06, 2020, 20:14:22 »
Ümit abi arıza belirtisi olarak ne gösterdi araç? Ölçüm yapılınca kabloların durumu anlaşılıyor mu?
Mustafa araç tekleme yapar ve çekişten düşer bu sorunlar benzinde daha az gözür çünkü benzin lpg'ye göre  yanma için daha düşük voltaj ister,
Ölçüm yapılabilir mültimetre ile iki uçtan ölçün yapabilirsin
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1000
  • Kan Grubu: 0+
  • 1009 kere teşekkür etti
  • 2163 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2020, 09:00:58 »
Merhabalar,
Aracımın arızalanan buji kablolarını bugün ngk marka olarak aldım ama daha taktırmadım rica etsem @Ufuk Sönmez (16363) bey ürünü kontrol etme şansınız varmı.

Merhaba Ümit bey, fotoğrafını eklemiş olduğunuz ürünün numarası aracınıza uygun, iyi günlerde kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2020, 09:50:28 »
Merhaba Ümit bey, fotoğrafını eklemiş olduğunuz ürünün numarası aracınıza uygun, iyi günlerde kullanın.
Teşekkürler ufuk bey,
Esas sormak istediğim ürünün orijinalliği kontrol edilebiliyormu sizinle telefonda istişare ettiğimiz konuyu (kablodan kaynaklı değişim mümkünmü dedim hayır cevabı verdi )satıcıya sordum orijinal dedi,
Daha takmadım çünkü buji kovan keçeleri daha önce yağ kaçırmıştı değiştirdim ama içi temizlenmemişti sizden aldığım bujiler takılırken temizlendi ustamda takip edelim yağ gelmezse öyle takalım dedi yağ gelirse önce buji kovanlarını sökeceğiz locitite ile ilaçlayıp takacağız sonrasında kabloları montaj yapacağız.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 76400
  • Kan Grubu: 0+
  • 681 kere teşekkür etti
  • 593 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2020, 14:58:20 »
Teşekkürler ufuk bey,
Esas sormak istediğim ürünün orijinalliği kontrol edilebiliyormu sizinle telefonda istişare ettiğimiz konuyu (kablodan kaynaklı değişim mümkünmü dedim hayır cevabı verdi )satıcıya sordum orijinal dedi,
Daha takmadım çünkü buji kovan keçeleri daha önce yağ kaçırmıştı değiştirdim ama içi temizlenmemişti sizden aldığım bujiler takılırken temizlendi ustamda takip edelim yağ gelmezse öyle takalım dedi yağ gelirse önce buji kovanlarını sökeceğiz locitite ile ilaçlayıp takacağız sonrasında kabloları montaj yapacağız.

Eğer ürünü Tem Toyota'dan aldıysan abi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Fakat telefon ile konuştuğumuz yerden satın aldıysan @Ufuk Sönmez (16363)   bu konuda sana bir şey söyleyebileceğini pek zannetmiyorum sonuç olarak kendisinin bilmediği ve satmadığı bir ürün ürünü ancak ileri zamanlarda sorun yaşarsan anlarsın oda belki 1 sene sonra belki de 10 sene sonra...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2020, 17:36:54 »
Eğer ürünü Tem Toyota'dan aldıysan abi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Fakat telefon ile konuştuğumuz yerden satın aldıysan @Ufuk Sönmez (16363)   bu konuda sana bir şey söyleyebileceğini pek zannetmiyorum sonuç olarak kendisinin bilmediği ve satmadığı bir ürün ürünü ancak ileri zamanlarda sorun yaşarsan anlarsın oda belki 1 sene sonra belki de 10 sene sonra...
Anılcım ürün kodundan kontrol ediliyor ya onu sordum aynı konuyu ufuk beyle de paylaştım bilgisi var,daha önce form üyemize verilen debriyaj setinde ve başka parçalarda ufuk bey sağolsun kontrol etmişti ve parçaların araçlara uygun olmadığını ortaya çıkarmıştı sende biliyorsun ufuk bey devamlı sahte üreticileri açık ediyor kendisi sorumluluk sahibi esnaflardan birisi,sağolsun benim içinde bu ürünün araca uygun olduğunu yazdı artık kullanıp göreceğiz şansımıza.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '94
  • Kilometre: 145000
  • Kan Grubu: B+
  • 34 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2020, 13:11:40 »
Mustafa araç tekleme yapar ve çekişten düşer bu sorunlar benzinde daha az gözür çünkü benzin lpg'ye göre  yanma için daha düşük voltaj ister,
Ölçüm yapılabilir mültimetre ile iki uçtan ölçün yapabilirsin

Teşekkür ederim abi benim kablolar aldığımdan beri değişmedi bir problem var mı yok mu onu anlamam gerekiyordu.  :tamam:
Volkswagen Polo (2015-2016)  0-15.000
Opel Astra (2016-2020) 0-50500
Toyota Corolla (1994) 145.000-...
Peugeot Rifter (2020) 0-...

Etiketler: