Gönderen Konu: motor bağlantı takozları  (Okunma sayısı 467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
motor bağlantı takozları
« : Ağustos 31, 2020, 16:58:53 »
Arkadaşlar merhaba. Daha öncede açtığım bir başlık altında konusu geçmişti. Motor takozları ile ilgili. Yurt dışından verdiğim sipariş kaybolduğu için elime ulaşmadı. ücret iadesi yapıldı ama zaman kaybım oldu sadece. Sizin bildiğiniz tanıdığınız varmı takozlar için görüşe bileceğim? birde yine bahsetmiştim geri vitesteki vuruntuyu ve soğukken araba yapmıyor demiştim.Benim aklıma şimdi şanzıman soğutma geldi.Acaba şanzıman soğutucusunda sorun olabilirmi? Ve izmirde otomatik sanzumanı kime göstere bilirim.?
Herkese saygı ve selamlarımla

Toyota Club Türkiye

motor bağlantı takozları
« : Ağustos 31, 2020, 16:58:53 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 257 kere teşekkür etti
  • 1330 kere teşekkür edildi
Ynt: motor bağlantı takozları
« Yanıtla #1 : Ağustos 31, 2020, 17:45:03 »
Motor takozunun bozuk olduğu ve hangi takozun sorunlu olduğu kanısına nasıl vardınız?
Ayriyeten araç nedir kaç km'de kaç model? Bu konuda bilgi paylaşırsanız daha iyi yorum yapılır,bizler parça tedariği konusunda form üyemiz tem oto ufuk sönmez beyden yardım alıyoruz,kendisi ve bizler herzaman orjinal parça önermekteyiz orta ve uzun vadede orjinal ekipman herzaman daha kârlı'dır,bazen ufuk bey çok kaliteli en az orjinal kadar kaliteli japon menşeili ürünler önerebilmektedir fiyat olarak diğerinden daha uygun olabiliyor kendisiyle görüşürseniz yardımcı olur.
Tem oto iletişim,
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2020, 22:56:45 »
Vites geçişlerindeki hissettirmesinden yola çıkarak bu kanıya vardım. Özelikle geri viteste ve tak diye ses çıkarmasından. Aracı lifte alıp baktığımdada sol alt arka şanzıman ve sağ üst kol takozlarının deforme olduğunu gördüm. ( aracın içinde oturduğumuzu var sayarak söylüyorum) camry 1999 3.0 v6 440.000 km araç. Takozların resimleride elimde mevcut

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2020, 23:11:04 »
Merhabalar zannedersem araç Camry,
İlk önce aracın şanzıman sıvısını kontrol ettirin sizden önce ne zaman değişmiş bilmiyorsanız ilk önce uygun özellikteki şanzıman sıvısı ile iki kademeli değişim yaptırın,hangi yağı kullanmanız gerektiği bilgisini ve yağı form üyemiz ufuk beyden alabilirsiniz, otomatik şanzımanlarda yağ vites geçişlerini etkiler ve ummadık sorunlar çıkarabilir,
Motor takozu konusuna gelecek olursak aracınızın sağ motor kulağı yani ana kulak yağlı sistemdir uzun ömürlüdür ama araç model ve km'si den ötürü zaman içerisinde bozulma olasılığı vardır malesef muadil kullanma şansınız yok,piyasada uyumlu adı altında birçok ürün bulabilirsiniz ama kesinlikle aldanmayın boşa para vermiş olursunuz hiç biri orjinalinin sağladığı sorumluluğu yerine getirmez iş görmez.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 31, 2020, 23:11:48
İzmir'de oğuz otoya gidebilirsiniz gerekli yönlendirmeyi yaparlar.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Eylül 01, 2020, 09:30:19 »
İki aşamalı değişim nasıl olucak Bilgi verebilirmisiniz? Ben yağ takviyesi yaptım uygun yağı ama değişim şeklinde değil. Takozların fotoğraflarını buraya nasıl yükleye bilirim ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2020, 10:58:56 »
İki aşamalı değişim dediğim tork konvektöründe kalan yağı devirdaim yaptırıp tekrar boşaltıp yeni yağ koymak gerekli şanzımana yağ eklenmez herhangi bir kaçak yoksa değişim km'si gelince değiştirilir,
İlk önce alttan boşaltıp boşalan kadar ekleme yapmanız ve r konumunda seviye kontrolü yapmanız gerekmektedir bu kontrol sıcak veya soğuk olarak değişir en doğru bilgi için aracınızın kullanım kılavuzunda bakınız,seviye kontrolünden sonra araç biraz çalışır konumda bırakılıp yağın devirdaim yapması sağlanacak tekrar boşaltılıp yeni yağ eklenecek ve seviye kontrolü sonrası vites geçişleri kontrol edildikten sonra işlem bitmiş olacak,bide makine ile değişim çıkmış ama hiç tecrübe etmedim onunda videosu mevcut,
Videoda kullanılan yağ sizin için bağlacı değildir aracınız için en uygun yağı form üyemiz ufuk sönmez beyden veya en yakın yetkili servisten alabilirsiniz,abi biz şunu kullanıyoruz bu yağ iyidir gibi piyasa ağızlarına itibar etmeyiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2020, 15:39:25 »
bu makine ile değişim izmirde varmı bilginiz varmı? birde R de kontrol yapın demişsiniz sanırım P dicektiniz. Takozlar için verdiğiniz kişiyle hala irtibata geçemedim,takoz resimlerini nasıl yükleye bilirim buraya en azından elinde olanlar yardımcı ola bilir. birde yağlı takoz hangisi oluyor bozulması zor olan?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 01, 2020, 16:52:22 »
bu makine ile değişim izmirde varmı bilginiz varmı? birde R de kontrol yapın demişsiniz sanırım P dicektiniz. Takozlar için verdiğiniz kişiyle hala irtibata geçemedim,takoz resimlerini nasıl yükleye bilirim buraya en azından elinde olanlar yardımcı ola bilir. birde yağlı takoz hangisi oluyor bozulması zor olan?
İzmir'de oğuz oto var orayla görüşürseniz yardımcı olurlar,yağlı takoz araç içinden motora bakınca sağdaki yani triger tarafındaki takozdur en önemli olanı odur,
Resim yüklemek için msj yazdığınız kutucuğun altında ekler ve diğer seçenekler yazısına tıklayın altta çıkan dosya ekle bölümünden tıklayarak cihazınızdaki görseli yükleyebilirsiniz,
Parça tedariği için ilgili kişinin servis numaralarının olduğu görseli yükledim oradaki numaradan ulaşabilirsiniz yedek parça bölümüne bağlanıp araç şasi numarası ile istediğiniz ürünü sorup öğrenebilir veya alabilirsiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Eylül 02, 2020, 14:42:31 »
İzmir'de oğuz oto var orayla görüşürseniz yardımcı olurlar,yağlı takoz araç içinden motora bakınca sağdaki yani triger tarafındaki takozdur en önemli olanı odur,
Resim yüklemek için msj yazdığınız kutucuğun altında ekler ve diğer seçenekler yazısına tıklayın altta çıkan dosya ekle bölümünden tıklayarak cihazınızdaki görseli yükleyebilirsiniz,
Parça tedariği için ilgili kişinin servis numaralarının olduğu görseli yükledim oradaki numaradan ulaşabilirsiniz yedek parça bölümüne bağlanıp araç şasi numarası ile istediğiniz ürünü sorup öğrenebilir veya alabilirsiniz.
Fotoğraf yükleme dediğiniz gibi çıkmıyor,acaba forum üyelik yetkisiyle alakalı ola bilirmi? telefondan yazıyordum mesajları size belki ordan çıkmıyordur diye şuan pc den yazıyorum ama yine burdada fotoğraf yükleme yok. Birde takozların içini bu cam yapıştırmak için kullanılan poliüretan mastikler oluyor. onla içlerini doldurarak tamir etsek nasıl olur acaba.!  :D

Mesaj Birleştirildi: Eylül 02, 2020, 21:02:29
Arızalı takozlar bunlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 257 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 02, 2020, 21:36:14 »
Erkan bey takozun içi mastik ile doldurulmaz 😀
O takozlar bitmiş durumda acilen onlardan kurtulun derim ufuk beyden alıp bulunduğunuz şehirde değişim yaptırabilirsiniz,aracınız özel bir araçtır parçacıkların abi bunu al sıkıntı yaşamassın gibi sözlerine kanmayın ufuk beyden orjinal veya kendisinin tavsiye edeği muadil ürünlerden alabilirsin,aracınız piyasada fazla olmadığı için muadil kaliteli parçayı sanayide zor bulursunuz ama ufuk beyler japon üretimi muadil parçalar bulunduruyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Eylül 02, 2020, 21:40:24 »
Bugün iki kez aradım ama açan olmadı yarın tekrar denicem. Sizin bahsettiğiniz yağlı takoz önde radyatör tarafındaki değil dimi ? Fotoğrafını yüklediğim.
Erkan bey takozun içi mastik ile doldurulmaz 😀
O takozlar bitmiş durumda acilen onlardan kurtulun derim ufuk beyden alıp bulunduğunuz şehirde değişim yaptırabilirsiniz,aracınız özel bir araçtır parçacıkların abi bunu al sıkıntı yaşamassın gibi sözlerine kanmayın ufuk beyden orjinal veya kendisinin tavsiye edeği muadil ürünlerden alabilirsin,aracınız piyasada fazla olmadığı için muadil kaliteli parçayı sanayide zor bulursunuz ama ufuk beyler japon üretimi muadil parçalar bulunduruyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Etiketler: