Gönderen Konu: Avensis almak  (Okunma sayısı 875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
Avensis almak
« : Temmuz 28, 2020, 23:39:19 »
Merhaba.
90 bin tl kadar limitim var. 2003-2009 kasa ELEGANT temiz avensis almak istiyorum.Bir kaç sorum olacak tecrubeli arkadaşlar;
1-model olarak 2003/2006 ve 2006/2009 gozukuyo.dış gorunusleri bana ayni gibi geldi.peki farklari nelerdir?
2-CONFORT un ELEGANT dan eksileri neler?
3-hiz sabitleyici standart olan model var mı sonradan mi takiliyor?
4-Alirken dikkat etmemiz gereken kronik sorunu var mı?
Şimdiden çok teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

Avensis almak
« : Temmuz 28, 2020, 23:39:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 199 kere teşekkür etti
  • 1115 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis almak
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2020, 07:21:56 »
LPG'li olmasın yeterli.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 245000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2020, 09:33:53 »
Merhaba.
90 bin tl kadar limitim var. 2003-2009 kasa ELEGANT temiz avensis almak istiyorum.Bir kaç sorum olacak tecrubeli arkadaşlar;
1-model olarak 2003/2006 ve 2006/2009 gozukuyo.dış gorunusleri bana ayni gibi geldi.peki farklari nelerdir?

Merhaba İbrahim Bey,
Kendim 2005 Model Avensis 2.0 Executive Elegant Modeli kullanmaktayım yaklaşık 2,5 yıldır. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım size.
Öncelikle Toyota Avensis gerçekten iyi bir seçim olur. Bende çok araştırdım alırken. Araçta mutlaka olmaması gereken şey LPG. Bu araçların motoru LPG sistemine uygun değildir ve olmadık sorunlar açar başınıza. Son derece güvenli bir araçtır. Şöför diz airbag dahil 12 adet airbag var araçta. Cruise kontrol standart. 2000 cc motor 147BG güç sizi uçurur uzun yolda. (ben denemek için 190 km yi rahatlıkla gördüm otobanda ama denemeyin). Şehir içi normal kullanımda 11 litre benzin yakar. (Ankara trafiği) bunu göze almanız lazım. İçi komple deri koltuktur. Sunroof standart.Şehirler arası yolda normal kullanımla 6,7 litre yakar. Aracım şu an 266.000km de çok şükür büyük motor sorunu açmadı bana. Ama ufak tefek arızalar her ikinci el ve özellikle 15 yaşında olan araçlarda olduğu kadar geldi başıma. En büyük arızası ABS beyninde meydana gelen bir arıza idi onuda 500 liraya çözdük şükür. Aracın içine oturduğunuz zaman güven hissini duymaktasınız.  İster manuel ister tam otomatik kullanıma uygun vitese sahip. Orijinal ses sitemi Sony ve çok kaliteli. Klima çok başarılı Trigger sorunu yok. Parça bulma sorunu yok. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz başka şeyler olursa yardımcı olurum. Hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2020, 10:48:56 »
Yalniz ben 1.6 dusunuyorum.lpg uyumsuzlugu 1.6 lar icin de gecerli mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 75
  • 1222 kere teşekkür etti
  • 811 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2020, 11:22:38 »
Ibrahim bey merhaba,
Öncelikle şimdiden aracınız hayırlı olsun.Memnun kalacağınız bir araç seçimi yapmışsınız.
Sorduğunuz kasa T25 diye geçer güzel ve konforlu bir araçtır.2005 comfort aracım vardı öncesinde çok memnundum,sonrasında T27 yi aldım.LPG li olmayan bir araç bulursanız sizin için daha iyi olur.Subap yanması olayından kurtulmuş olursunuz siz dilerseniz sonrasında taktırırsınız.Benim aracım 1,6 idi hiç bir sıkıntı yaşamadım.
Elegant version bulursanız çok daha donanımlıdır.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...
    • http://devaimystic.deviantart.com/
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 203000
  • 174 kere teşekkür etti
  • 91 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 30, 2020, 20:13:42 »

İbrahim Bey Merhaba

Bende de 2004 model 11 yıllık LPG mevcut olan 1.6 Comfort manuel versiyonu var ve bakımlarını yaptırırsanız eğer LPG uyumu en yüksek olan araçtır.Sorun yaşatacağını zannetmiyorum.Konforlu ve güvenli bir araç olduğu kesindir.Kliması güçlü ve uyumlu lastikler de takıldığında süspansiyonu da konfor anlamında üst düzey bir araçtır.

Kesinlikle tavsiye ederim.Kaportası ve motor anlamında az yorgun olanını da bulursanız ne mutlu size...

Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • 199 kere teşekkür etti
  • 1115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2020, 23:40:53 »
Merhabalar,
Avensis deyince T25 kasada nedense aklıma hep 2.0 elegant exesutive paketi geliyor bu model lpg'yi kabul etmiyor olmadık arızalar çıkarıyor,1.6 motorlu olanlarda pek sıkıntı olmuyor ama yinede corollaya göre daha donanımlı olduğu için LPG den ötürü (ayar çok bozuksa ) bazen arıza ışığı yakabilir onuda LPG ayarıyla aşarsınız aynı hatayı Corolla modelide yapıyor o kadar kusur kadı kızındada olur kafaya takacak bişey değil,
Hakkınızda hayırlısı olsun.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 120000
  • Kan Grubu: 0+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 05, 2020, 11:44:24 »
Merhaba.

yukarda arkadaşlar diğer paketleri anlatmış sağolsunlar.
eğer henüz almadıysanız avensisin en alt paketi olan linea kullanıcısı olarak line  paketini de ben anlatayım.
3 yıldan fazla oldu alalı. standart bakımlarını yılda bir defa yapıyorum 150-250 arası tutuyor.
3 yılda ekstra olarak devir daim pompası ve v kayışı değiştirdim sadece. 250 lira tutmuştu sanırım.
lpg yi sonradan kendim taktım uzun yolda gerçekten farkını hissettim. ama arabanın her tarafını deliyorlar. bi dahakine taktırmam büyük ihtimalle.
üst paketlerininin doluluk daha fazladır ama ben şimdiye kadar bu da olsaydı keşke dediğim bir şey olmadı.
ha kronik sorun olarak göğüs kısmında çatlamalar oluyor bazı araçlarda. bende de var maalesef ama airbagcçiler halledebiliyormuş bu mevzuyu, ben daha götürmedim. çok sorun etmedim açıkçası.
Aynada görünen güzellik aynaya ait olmadıgı gibi, hiçbir güzellik de o güzelin malı değildir. Bütün güzellikler Cemîl isminden yansıyor.

Etiketler: avensis almak