Gönderen Konu: 2017 Hybrid CHR yi daha sessiz yapmanın yolu?  (Okunma sayısı 552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: C-HR
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 45000
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
2017 Hybrid CHR yi daha sessiz yapmanın yolu?
« : Temmuz 11, 2020, 13:03:46 »
2019-20 Toyota chr hybrid modellerde kaput ve çamurluk davlumbazlarında(servisteki arkadaşın beyanı) ses yalıtımı yapılarak önceki modellerdeki motor sesini epeyce susturmuş. Yani basınca motor sesi duyulmuyor denilebilir 2017 ile karşılaştırınca:) (Fakat 2017 modelin yeni modellere göre üstün yanları var haliyle). 2017 model aracı ufak modifiye İle motor sesine daha az  Maruz kalma şansımız var mı? Ses yalıtımını kullanıcılar olarak yaptırma şansımız var mı?Teknik olarak normalde nasıl yapılıyor üretimde?  :blink:

Toyota Club Türkiye

2017 Hybrid CHR yi daha sessiz yapmanın yolu?
« : Temmuz 11, 2020, 13:03:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 224 kere teşekkür etti
  • 1203 kere teşekkür edildi
Ynt: 2017 Hybrid CHR yi daha sessiz yapmanın yolu?
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2020, 19:05:21 »
Ses yalıtım işi ciddi emek ister en aşağı 3 gün sürer aracın koltukları,taban halısı vs komple sökülür işlem yapılır geri toplanır aynı zamanda kapı içlerinede yalıtım yapmak lazım bu iş ile uğraşan kalifiye kişiler var hatta form moderatörümüz @Ahmet Güve (8047) beyde yapıyor diye hatırlıyorum.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • Kan Grubu: ---
  • 1861 kere teşekkür etti
  • 2737 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 12, 2020, 10:53:44 »
Yaptırmaya kalkarsanız çok pahalı tutar işçilik uğraştırıcı çünkü.
Ancak kendiniz yaparsanız olur.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 45000
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 12, 2020, 12:48:57 »
Dediğiniz gibi pahalıdır haliyle, fiyat konusunda Ümit bey bilginiz var  mı? Kendim yapabilir miyim bilmiyorum çünkü nasıl yapılacağı konusunda fikrim yok 🤷‍♂️ Tecrübe ettiyseniz paylaşırsanız seviniriz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • Kan Grubu: AB+
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 13, 2020, 00:23:36 »
Motordan gelen sesi kesmek ya da azaltmak için motor ile kabin arasına yalıtım yapmanız lazım. Yol ve rüzgar sesi için yalıtım deseniz neyse de motor sesi için Uğraştığınıza değer mi bilemedim... Gaza yüklenince duyduğunuz motor sesinin asıl sebebi yalıtım değil cvt şanzımandır. Zaten hybrid ve sessiz, performans aracı da değil bence yalıtıma ihtiyaç yok. Ayrıca gaza yüklenince gelecek olan motor ve egzost sesi biraz da istenen bir şeydir. Ben severim mesela...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 224 kere teşekkür etti
  • 1203 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2020, 01:14:57 »
Dediğiniz gibi pahalıdır haliyle, fiyat konusunda Ümit bey bilginiz var  mı? Kendim yapabilir miyim bilmiyorum çünkü nasıl yapılacağı konusunda fikrim yok 🤷‍♂️ Tecrübe ettiyseniz paylaşırsanız seviniriz
Fiyat konusunda bilgim yok ama kendiniz daha önce bu gibi işler yapmadıysanız tecrübeniz yoksa işiniz zor çünkü komple koltuklar,taban halısı,kapı kaplamaları vs sökülmesi gerekiyor bide kullanılacak malzemenin kalitesi çok önemli onların tedariği ayrı bir zahmet o yüzden fiyatlar biraz yüksek.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 27000
  • Kan Grubu: AB+
  • 118 kere teşekkür etti
  • 323 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2020, 09:55:23 »
2019-20 Toyota chr hybrid modellerde kaput ve çamurluk davlumbazlarında(servisteki arkadaşın beyanı) ses yalıtımı yapılarak önceki modellerdeki motor sesini epeyce susturmuş. Yani basınca motor sesi duyulmuyor denilebilir 2017 ile karşılaştırınca:) (Fakat 2017 modelin yeni modellere göre üstün yanları var haliyle). 2017 model aracı ufak modifiye İle motor sesine daha az  Maruz kalma şansımız var mı? Ses yalıtımını kullanıcılar olarak yaptırma şansımız var mı?Teknik olarak normalde nasıl yapılıyor üretimde?  :blink:

Ses farkını kendiniz test ettiniz mi yoksa servisin beyanı mı ? Acaba pazarlama cümlesi olarak mı sarfetti onu öğrenmeye çalışıyorum aslında :)
Bence araç zaten yeterince sessiz, azıcık da motor sesi duyalım bence :) Hiç bu işlere girmem ama girecek olsam yol sesi için yalıtımı önceliklendiririm. Zira motor genelde sessiz olduğundan yol sesi daha baskın oluyor..

Bu arada 2017'nin üstün yanları var demişsiniz, nedir bunlar merak ettim
2017 C-HR Hybrid Diamond
2012 Auris Comfort Extra D-4D M/M (satıldı)
2010 Mercedes C180 (satıldı )
2008 Auris 1.6 Elegant M/M ( satıldı )