Gönderen Konu: Boya ton farki  (Okunma sayısı 529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 241 kere teşekkür etti
  • 160 kere teşekkür edildi
Boya ton farki
« : Haziran 22, 2020, 01:13:09 »
Arkadaslar aracin sol arka camurlukta ufak bir hasar vardi ve sadece stop yerini n etrafini boyanmisti. Ancak ton farki cok olunca komple camurlugu boyamak zorunda kaldi. Elimde eski boyadan var. Bu boyaya ne renk katarsam ton farkini yok edebilirim?( guneste belli olmuyor golgede belli oluyor)
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Toyota Club Türkiye

Boya ton farki
« : Haziran 22, 2020, 01:13:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: A+
  • 2226 kere teşekkür etti
  • 3288 kere teşekkür edildi
Ynt: Boya ton farki
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2020, 08:17:54 »
Sanırım renk 8S1,
Zor bir renk, bunu farklı bir renk ile (beyaz gibi) açmaya kalkarsanız farklı yerlere gidiyor.
O nedenle içine renk içindeki metal tozundan girerek ton'u açmanızı tavsiye ederim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • Kilometre: 1000
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2020, 19:43:20 »
konu ile biraz alakasız ama, geçende kuş pisliğini siliyordum, daha önce onlarca kez yaptım hem süngerin yumuşak sarı tarafı ile yapıyordum ılık su dökere, bu sefer ki pislik baya sert idi, çıkmıyor , cok sabretsem cıkacak ama herbiden cok değişikti hiç görmedim bu şeklini :) neyse bu sefer süngerin yeşil tarfaı ile çok bastırmadan ovaladım, biliyordum doğru bir sey yapmadıgımı ama dayanamadım artık, üstelik çok bastirmiyordum, leke cıktı ama gunler sonra ancak fark ettim, boyaya zarar vermişim, renk inci beyaz, ovcaladığım yer boyaya normal beyaz gibi yapmış, parlaklık gitmiş, inci boyaznın farkı metalik ya o metalik cok cok azalmış, şimdi ben pasta cila yaptırsam bir faydası olur mu ?, yoksa artık geçmiş oldun mu ? birde bir sorum var arabayı sıfır aldım ya, arkadaşım sıfır arabalarda genelde kucuk de olsa orjinal boya konulur kucuk bir sisede diyor doğrumudur bile bilmiyorum çünkü stepneye bakmayı üşeniyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • 2226 kere teşekkür etti
  • 3288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2020, 22:45:23 »
konu ile biraz alakasız ama, geçende kuş pisliğini siliyordum, daha önce onlarca kez yaptım hem süngerin yumuşak sarı tarafı ile yapıyordum ılık su dökere, bu sefer ki pislik baya sert idi, çıkmıyor , cok sabretsem cıkacak ama herbiden cok değişikti hiç görmedim bu şeklini :) neyse bu sefer süngerin yeşil tarfaı ile çok bastırmadan ovaladım, biliyordum doğru bir sey yapmadıgımı ama dayanamadım artık, üstelik çok bastirmiyordum, leke cıktı ama gunler sonra ancak fark ettim, boyaya zarar vermişim, renk inci beyaz, ovcaladığım yer boyaya normal beyaz gibi yapmış, parlaklık gitmiş, inci boyaznın farkı metalik ya o metalik cok cok azalmış, şimdi ben pasta cila yaptırsam bir faydası olur mu ?, yoksa artık geçmiş oldun mu ? birde bir sorum var arabayı sıfır aldım ya, arkadaşım sıfır arabalarda genelde kucuk de olsa orjinal boya konulur kucuk bir sisede diyor doğrumudur bile bilmiyorum çünkü stepneye bakmayı üşeniyorum :)

İnci beyazi uygulamasi cok farkli bir renk,
Altta düz beyaz kat
Ustunde simli seffaf kat
Ustundede vernik vardir.

Siz vernik ve simli kat i bitirmissiniz, o nedenle boyadan baska cozumunuz yok.

Bu yorumu, sizin belirttiginiz kosullara gore yaptigimida belirteyim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • Kan Grubu: 0+
  • 83 kere teşekkür etti
  • 753 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2020, 11:50:21 »

Anladığıma göre geçmiş olsun,kuş pisliğini önce ıslatmalı,beklemeli ve yumuşak bez ve hareketlerle ortadan kaldırmaya çalışmalı , kuş pisliği malum asitli,bekletmeye gelmiyor,yeri önemli, tavanda ise bırakın öyle kalsın,acemi bir ustaya denk gelirseniz bu simli boyayı tutturamaz sorun olur,diğer taraftan bagaja örnek boya konulmuyor,biz aldığımızda böyle bir şey yoktu.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 63000
  • Kan Grubu: ---
  • 241 kere teşekkür etti
  • 160 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2020, 12:41:59 »
Ben araca fukupika yaptim ve ustune sonax bsd kullaniyorum ve arac uzerinde kurumus  kus pisligi basincli suda akip gidiyor..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Etiketler: