Gönderen Konu: Katalitik konvertör  (Okunma sayısı 198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
Katalitik konvertör
« : Mayıs 05, 2020, 13:23:30 »
Arkaşlar aracım yaris 1.3 manuel vites(2009).iki yıldır p420 hata koduyla uğraşıyorum.ilk önce oksijen sensörü değişti yan sanayi olarak.normalde çıktığım her uzun yolda arıza ışığı mutlaka yanardı.yaklaşık 3000 km uzun yol yaptım ve ışık yakmadı.fakat daha sonra gene p420 hata kodunu verdi.ben sorunun sensörün yansanayi olmasından kaynaklandığını düşündüm ve ileri bir tarihte yetkili serviste oksijen sensörünü orjinaliyle tekrar değiştirdim.Fakat arıza ışığını tekrar yaktı.Yetkili servisin açıklaması sorunun katalitik konvertör de olduğu ve değişmesi gerektiği.Şimdi sizlere danışacağim konu katalitik konventörün orjinal, yansanayi ve çıkma seçeneklerinin  hangisi mantıklıdir.orjinali ciddi manada pahalı (servis 3600  tl gibi bir rakam söylemişti)sizin bu konuda fikriniz nedir . Yan sanayi olanlarin fiyatları nelerdir.ve randımanlı oluyormu.özellikle katalitik konvertör değiştirenlerin fikirlerini merak ediyorum.birde işçilik nekadar tutar tahmini.

Toyota Club Türkiye

Katalitik konvertör
« : Mayıs 05, 2020, 13:23:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '20
  • Kilometre: 1000
  • Kan Grubu: 0+
  • 980 kere teşekkür etti
  • 2045 kere teşekkür edildi
Ynt: Katalitik konvertör
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2020, 17:21:13 »
Aracınızda LPG varmı?
Aracınızda iki adet oksijen sensörü bulunur, hangisi değişti? (yetkili servis faturasından sonu 0D110 veya 0D120 olarak kontrol edebilirsiniz)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2020, 22:23:20 »
lpg yok. ikiside değişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • 980 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mayıs 05, 2020, 22:45:20 »
bence katalizörü değiştirmeden önce canlı veri takibi yapılması ve sonrasında gerekir ise katalizörün sökülerek fiziki kontrollerinin yapılması daha mantıklı olabilir, zira 3935₺ (güncel katalizör fiyatı) ödeyerek sorununuzun çözülmemesi de ihtimaller dahilinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 05, 2020, 23:54:40 »
canlı veri takibi nedir???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
    • Sadece Toyota
  • 980 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2020, 01:00:57 »
Techstream bağlıyken, aracın kullanıldığı (veya arızanın meydana geldiği) koşulları simüle ederek ecu'nun aldığı değerleri kontrol etmeye canlı veri (live data) denir.