Gönderen Konu: Neden Land Cruiser?  (Okunma sayısı 1364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 31 kere teşekkür etti
  • 42 kere teşekkür edildi
Neden Land Cruiser?
« : Mart 26, 2020, 22:39:38 »
Çünkü en iyisi.

Biliyorum bu kadar iddialı bir laf ediliyorsa altını doldurmak gerekir.

Dünyanın en zor ve ıssız coğrafyalarında , -40 dereceden +60 dereceye, buzul şartlarından çöl kumuna, insani yardım görevlerinden belgesel çekimlerine, madencilik faaliyetlerinden arazide ambulansa, aklınıza gelebilecek en olağanüstü koşullarda, görmenizin en OLAĞAN olduğu araç.

Şimdi de fotoğraflar ile altını dolduralım.

ANTARTİKA

Mesaj Birleştirildi: Mart 26, 2020, 22:57:38
İZLANDA

ARAP YARIMADASI

Mesaj Birleştirildi: Mart 26, 2020, 23:07:37
GRÖNLAND

Mesaj Birleştirildi: Mart 26, 2020, 23:11:34
CEZAYİR

AFRİKA'DA SAFARİ ARACI

AFRİKA'DA GEZEN BİR GEZGİN

Mesaj Birleştirildi: Mart 26, 2020, 23:24:31
AVUSTRALYA

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2020, 00:00:24
RUSYA (SİBİRYA - UZAKDOĞU - KAFKASYA KARIŞIK)

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2020, 00:01:45
İZLANDA BÖLÜM 2

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2020, 01:09:56
İRAN

Mesaj Birleştirildi: Mart 27, 2020, 01:13:24
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖREV GÜCÜ

SURİYE

DOĞU TİMOR

AFGANİSTAN

SRİ LANKA

Ocak 2021 - Devam : 1999 Land Cruiser Prado 3.4 V6
Kasım 2019 - Devam : 2019 Corolla 1.6 Vision Multidrive S
Şubat 2019 - Şubat 2020 : 2017 Fortuner 4.0 V6 (şirket aracı)

Toyota Club Türkiye

Neden Land Cruiser?
« : Mart 26, 2020, 22:39:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
Ynt: Neden Land Cruiser?
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2020, 13:56:18 »
kesinlikle katılıyorum. lakin land rover'ıda yabana atmamak gerekir. bir off road tutkunu olarak forester kullandığım günden beri fırsat buldukça araziye çıkıyorum. istanbul'da ne güzel yerler varmış kendimce keşifler yapıyorum. ve bu arada araştırıyorum. nihayetinde forester ile yapabilecekleriniz bir yere kadar. hoş o "bir yere kadar" ifadesi sandığınızdan daha ileri bir yer. bende şaşırıyorum çünkü. birkaç aydır tam teşekküllü arazi aracı bakınıyorum. iki model belirledim. birisi land rover discovery td5 diğeri ise land cruiser vx100. uzun zamandır takipteyim, araştırıyorum. temiz denk getirdiğim zaman direk yapıştıracağım nasipse. hayırlısı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 31 kere teşekkür etti
  • 42 kere teşekkür edildi
Ynt: Neden Land Cruiser?
« Yanıtla #2 : Mart 27, 2020, 15:58:27 »
kesinlikle katılıyorum. lakin land rover'ıda yabana atmamak gerekir. bir off road tutkunu olarak forester kullandığım günden beri fırsat buldukça araziye çıkıyorum. istanbul'da ne güzel yerler varmış kendimce keşifler yapıyorum. ve bu arada araştırıyorum. nihayetinde forester ile yapabilecekleriniz bir yere kadar. hoş o "bir yere kadar" ifadesi sandığınızdan daha ileri bir yer. bende şaşırıyorum çünkü. birkaç aydır tam teşekküllü arazi aracı bakınıyorum. iki model belirledim. birisi land rover discovery td5 diğeri ise land cruiser vx100. uzun zamandır takipteyim, araştırıyorum. temiz denk getirdiğim zaman direk yapıştıracağım nasipse. hayırlısı.

Hakikaten ağır şartlarda ve sık sık off road yapmayı planlıyorsanız full mekanik bir araç öneririm. Tabii tercih meselesi bazısı konfor da ister aracında ama olası pahalı arızaları da kabullenmek gerekir. VX100 bana göre fazla elektronik, havalı süspansiyon/otomatik şanzıman/elektronik sensörler arazi koşullarında eninde sonunda oldukça pahalı masraflara neden olabilirler.

VX80 bana göre daha ideal duruyor, fabrikasyon ön (çok nadir araçta fabrikasyon olur) ve arka diferansiyel kilitleri mevcut.  VX100'de yanlış değilsem sadece 99 modelinde standart olarak arka dif kilidi mevcut (ön yok artık), 2000'den itibaren arka diferansiyel kilidi de standart olmaktan çıktı.

Land Rover'ın Defender modelini de çok beğenirim ama iyice overrated oldu artık. 90'lı yıllar 5 kapılı modellerinde bakımsız dökük vaziyette olanlar bile 150 binden başlıyor, restorasyonlu olanlar 200'den başlıyor, 300'e kadar çıkıyor ki bana göre bu fiyatlar akıl tutulması.

Discovery II'yi off road'da kullanan çok ama memnunlar mı, ideal mi hiç bilgim yok.

Ben de off road aracı bakıyorum ama sadece haftasonları kullanmak üzere ikinci araç olacağı için mümkün olduğunca düşük bir bütçe ile bu işi halletmek istiyorum. BJ 60 şu an listemde.

Ocak 2021 - Devam : 1999 Land Cruiser Prado 3.4 V6
Kasım 2019 - Devam : 2019 Corolla 1.6 Vision Multidrive S
Şubat 2019 - Şubat 2020 : 2017 Fortuner 4.0 V6 (şirket aracı)