Gönderen Konu: e210 corolla iç ve dış aydınlatma grubu  (Okunma sayısı 2571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 2100
  • Model Yılı: '20
  • 11 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
e210 corolla iç ve dış aydınlatma grubu
« : Mart 23, 2020, 12:31:46 »
Merhaba,

Toyota ailesinde henüz çok yeniyim. 2020 E210 corolla vision mds aracımın iç aydınlatma ve plaka aydınlatmasını led yapmak istiyorum.
konu ile ilgili tecrübe edinen arkadaşlar oldumu. Aydınlatma kodları hakkında bilginiz varmı ? Yardımınızı rica ederim.

Toyota Club Türkiye

e210 corolla iç ve dış aydınlatma grubu
« : Mart 23, 2020, 12:31:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • Japanese Man-Youtube Channel
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 224 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: e210 corolla iç ve dış aydınlatma grubu
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2020, 15:07:26 »
Merhaba,

Toyota ailesinde henüz çok yeniyim. 2020 E210 corolla vision mds aracımın iç aydınlatma ve plaka aydınlatmasını led yapmak istiyorum.
konu ile ilgili tecrübe edinen arkadaşlar oldumu. Aydınlatma kodları hakkında bilginiz varmı ? Yardımınızı rica ederim.
Selam Harun bey,
Plakalıklarda ben değiştirdim. T10 Photon tercih ettim. Tavsiye ederim şık bir görüntü katıyor. İç aydınlatmaları ellemeye cesaret edemedim henüz.
Corolla 2019 ve üstü modeller icin her sey-> Facebook Corolla2019+ Grubunda!
2019 Corolla Vision 1.6 Valvematic
2014 Corolla Advance 1.4 D4D
2011 Auris 1.33 Dual VVT-I

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2020, 20:31:36 »
Merhaba,

Hepsi T10 park ampulü. Toplam 4 tane araç içine, 2 tane plakaliga. Yalnız plakalık için alacağınız ampule dikkat edin. Normal park ampulunden uzun olmamalı. Araç içinde orta aydınlatma sökümü çok kolay ama ön taraf biraz sıkıntılı. O bölümü komple aşağı alıp degistiriyorlar genelde. Sadece ampul camlarını soken varsa ben de öğrenmek isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 27, 2020, 22:51:53 »
Merhabalar Arkadaşlar,
Bu işi kendi yapan arkadaşlar, nasıl yapılır videosu atsalar süper olur. Bu kasa için internette çok bilgi bulunmuyor. Yardımlarınızı rica ederiz.  :D
2013 Opel Corsa 1.2 Essentia (2013-2018)
2014 Renault Fluence 1.5 DCI Icon EDC (2018-2020)
2020 Toyota Corolla 1.6 Dream Multidrive S (2020-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2020, 00:17:18 »
Bugün farlara Philips LED, iç aydınlatmaya, plakaya, bagaja beyaz led ampul uygulamalarını yaptım arkadaşla. Çok güzel oldu. İç aydınlatmanın ön tarafı biraz zor oldu sadece.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2020, 00:40:17 »
İç ön kısmı nasıl değiştirdin nerden açmamız gerekiyor. Komple krem plastiğimi sökeceğiz yoksa şeffaf ışık plastiğini mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 30, 2020, 00:57:09 »
İç ön kısmı nasıl değiştirdin nerden açmamız gerekiyor. Komple krem plastiğimi sökeceğiz yoksa şeffaf ışık plastiğini mi ?
Ben komple dışarı aldım o bölümü. Dikiz aynasının tarafından elle aşağı doğru asılınca geliyor. Sonra jakını söküp alabilirsiniz. Aldıktan sonra şeffaf plastikleri dökmeyi denedim. Baktım tırnakları kırılacak gibi, krem bölümü içindeki siyah kısımdan da ayırdım tırnaklarını açarak. En başta dışarı aldığım krem bölümü parçalarına ayırmış olduk yani. Ancak öyle ulasabildim ampullere.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 11 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 31, 2020, 13:15:21 »
merhaba,

uzun aramalar sonucu ön aydınlatma panel sökümü ile ilgili bir video buldum sizinle paylaşmak istedim.
umarım faydalı olur.  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 31, 2020, 16:32:11 »
merhaba,

uzun aramalar sonucu ön aydınlatma panel sökümü ile ilgili bir video buldum sizinle paylaşmak istedim.
umarım faydalı olur.  :alkis:

O plastiği öyle arkadan çekince çıkıyorsa boşuna komple aşağı almışız demektir 😀 Yalnız bu araç hb. Aynı mıdır bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9500
  • 16 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2020, 14:53:02 »
Merhaba faruk bey almış olduğunuz ampullerin linkini yada marka model veya resimlerini paylaşabilirmisiniz.
Hepsi T10 park ampulü. Toplam 4 tane araç içine, 2 tane plakaliga. Yalnız plakalık için alacağınız ampule dikkat edin. Normal park ampulunden uzun olmamalı. Araç içinde orta aydınlatma sökümü çok kolay ama ön taraf biraz sıkıntılı. O bölümü komple aşağı alıp degistiriyorlar genelde. Sadece ampul camlarını soken varsa ben de öğrenmek isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Nisan 15, 2020, 20:23:24 »
Merhaba faruk bey almış olduğunuz ampullerin linkini yada marka model veya resimlerini paylaşabilirmisiniz.
T10 DUY 15 SMD DİPSİZ OTO LED PARK AMPULÜ BEYAZ FARDOKTORU 30,00 TL yerine 24,90 TL
https://urun.n11.com/ampul/t10-duy-15-smd-dipsiz-oto-led-park-ampulu-beyaz-fardoktoru-P192131924 iç orta aydınlatma ve plakaya bu ürünü aldım birer takım. Sökülmeleri çok kolay olduğu için uygun fiyatlı tercih ettim. Ama performansları çok iyi. Ömrünü göreceğiz.
PHOTON T10 BEYAZ LED AMPUL MERCEKLİ PH7016 FARDOKTORU 40,00 TL yerine 29,90 TL
https://urun.n11.com/ampul/photon-t10-beyaz-led-ampul-mercekli-ph7016-fardoktoru-P192133410 İç ön aydınlatmaya bunu aldım. Sökülmesi bana göre zahmetli olduğu için photon marka olsun dedim. Ama mercekli olduğu için ışığı dagitmiyor. Ve parlaklığı iç ortaya göre biraz daha düşük.
3 takım aynı üründen de alabilirsiniz. Ben kalitesine guvenmedigim için iç ön aydınlatmaya photon aldım. Ama diğerleri gibi merceksiz alacağım patlarsa. Fazla kullanılmadığı için uzun süre dayanır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 65000
  • 157 kere teşekkür etti
  • 93 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 08, 2020, 15:17:51 »
Bugün farlara Philips LED, iç aydınlatmaya, plakaya, bagaja beyaz led ampul uygulamalarını yaptım arkadaşla. Çok güzel oldu. İç aydınlatmanın ön tarafı biraz zor oldu sadece.

İyi günler Faruk Bey ve arkadaşlar. Ben 3 ay önce serviste led xenon taktırdım. Marka yazmıyor, toyota yazıyor. Dün fark ettiğim bir durumu sizlere danışayım ve sorayım. Dün köye gitmiştim. Akşam üzeri bahçeden çıkınca farlar otomatik yandı radyo çekmedi. Parazit yaptı. Sonra da normal yola girip araca güneş değince araba farları söndü radyoda normal ses geldi. Bunu fark edince manuel olarak farları tekrar yaktım, radyo yine çekmedi. Farı kapattım radyo çekti. Farlar açık şehir merkezine 10km kalana kadar radyo çekmedi. Şehire yaklaştıkça radyo frekansı güçlendikçe düzeldi. Yol boyu sık sık farları açıp kapadım. Olay şu, şehir dışında farı açınca radyo çekmiyor. Şu an şehir merkezinde bir sorun yok. Bugün görev yaptığım köye gittim. Farlar açık şekilde. Yolda tepelik yerlerde radyo çekmedi. Farı kapatıyorum net çekiyor. Biraz internetten araştırdım. Bazı led xenonlarda bu şikayet oluyormuş.
Böyle bir durumu fark edeniniz oldu mu? Özellikle kırsal yerlerde? Teşekkürler 
O