Gönderen Konu: 2012 dizel corolla  (Okunma sayısı 434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • omekhuseyin@gmail.com
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '13
  • 4 kere teşekkür etti
2012 dizel corolla
« : Mart 16, 2020, 02:55:07 »
selamlar 2012 Corolla aldım km 70 bin dizel daha önceleri 98 gli Corolla kullamıştım yaklaşık 10 yıl önce ozamandan beri özlemim toyotaya tekrar sahip olmaktı 2012 d 4 dizel aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum fakat yeni Corolla beni hayal kırıklığına uğrattı uzunyol yapma fırsatım olmamıştı yakınlarda hataydan Yozgat yapmam gerekti şehir içinde yakıt fazla gelsede kendimi teselli ediyordum depomu fulleyip yola çıktığımda 700 km 45 litre yakıtla yaptım yaklaşık 10 yıl 2001 vetra lpg li kullandım aynı yolu aynı km yi vetrayla 4 defa yaptım emin olun o yaşta vetra bundan daha ekonomik gidiş dönüş yapıyordum dizelin ekonomisi nerde fabrika yazmış 4,1 tüketim diye aslı yok 6 ileri arabada ancak rampa aşağı koyorursanız o oranı görürsünüz yani benin sade gidişte yaktığım 700 km ye 45 litre bu yakıtla yolun yarısını dönerdim lpg li vetrayla not yola çıkmadan önce yag filitreler deyişimi yaptım artı aracın gidişinde gücünde hiç sorun yok fakat çoook yakıyor90 sanla gitseniz bile yakıyor zaten 90 km hızla 6 vitese atılmıyor bile hafif rampada bile kısaca Toyota beni hayal kırıklığına ugrattıeski 98 li Toyotaların rahatlığı yok içeri çok ses alıyor özellikle teker sesi iç dizaynı çok basit sanki japon deyilde çin malı gibi artık Toyota üreticilerine bir ders vermek gerekir kalite yapsınlar selammlar

Toyota Club Türkiye

2012 dizel corolla
« : Mart 16, 2020, 02:55:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 dizel corolla
« Yanıtla #1 : Mart 16, 2020, 09:50:02 »
selamlar 2012 Corolla aldım km 70 bin dizel daha önceleri 98 gli Corolla kullamıştım yaklaşık 10 yıl önce ozamandan beri özlemim toyotaya tekrar sahip olmaktı 2012 d 4 dizel aldım yaklaşık 3 aydır kullanıyorum fakat yeni Corolla beni hayal kırıklığına uğrattı uzunyol yapma fırsatım olmamıştı yakınlarda hataydan Yozgat yapmam gerekti şehir içinde yakıt fazla gelsede kendimi teselli ediyordum depomu fulleyip yola çıktığımda 700 km 45 litre yakıtla yaptım yaklaşık 10 yıl 2001 vetra lpg li kullandım aynı yolu aynı km yi vetrayla 4 defa yaptım emin olun o yaşta vetra bundan daha ekonomik gidiş dönüş yapıyordum dizelin ekonomisi nerde fabrika yazmış 4,1 tüketim diye aslı yok 6 ileri arabada ancak rampa aşağı koyorursanız o oranı görürsünüz yani benin sade gidişte yaktığım 700 km ye 45 litre bu yakıtla yolun yarısını dönerdim lpg li vetrayla not yola çıkmadan önce yag filitreler deyişimi yaptım artı aracın gidişinde gücünde hiç sorun yok fakat çoook yakıyor90 sanla gitseniz bile yakıyor zaten 90 km hızla 6 vitese atılmıyor bile hafif rampada bile kısaca Toyota beni hayal kırıklığına ugrattıeski 98 li Toyotaların rahatlığı yok içeri çok ses alıyor özellikle teker sesi iç dizaynı çok basit sanki japon deyilde çin malı gibi artık Toyota üreticilerine bir ders vermek gerekir kalite yapsınlar selammlar

Foruma hoş geldiniz.. Noktalama işeretlerini kullanmadığınız için yanlış anlamış olabilirim ancak uzun yolda 6,4lt ortalama yaktığınızı belirtmişsiniz.

Öncelikle şunu söyleyeyim, katalog verisi 90 sabit hız, rüzgarsız, eğimsiz yol vs gibi ideal koşullarda ölçüldüğünden gerçek hayatta bu tüketime ulaşmanız zor.. Bunun dışında gittiğiniz güzergah 0 rakımdan 1300 rakıma çıktığınız için genel olarak yokuş yukarı.. yükünüz, ortalama hızınız, araç manuel ise kullanım alışkanlığınız gibi bir sürü etken tüketimiz değiştirebilir..

Yakın zamana kadar aynı motoru kullanmış biri olarak söyleyebilirim karşılaştırmanız için kendi yakıt verilerimi söyleyebilirim. Yasal hız sınırları içerisinde 2 kişi ile uzun yol genelde 5lt civarı oluyordu. Motorun hacmi küçük olduğundan daha yüksek süratlere çıkıldığında tüketim 7-8lt oluyor.
2017 C-HR Hybrid Diamond