Gönderen Konu: Yaris'e yaptıracağım işlemler ve usta tavsiyesi  (Okunma sayısı 277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '00
  • Kilometre: 315000
  • Kan Grubu: B+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Yaris'e yaptıracağım işlemler ve usta tavsiyesi
« : Mart 02, 2020, 14:51:38 »
Arkadaşlar merhaba. Forumda özel servis tavsiyelerini içeren konular biraz güncelliğini yitirmiş gibi görünüyor. O nedenle yaptıracağım işlemleri yazıp, Anadolu Yakası'nda özel servis tavsiyesi isteyeceğim. Maslak TEM Oto'dan ziyadesiyle memnunum ama işim gereği o civara artık sadece parça almaya geçebilirim ama arabayı orada bırakıp araçsız dönme imkanım yok.

Aracımız 2005 model Yaris, 1.0 mmt. Km 125 bin. Benzinli. Lpg yok.

- Baskı balata bitik, değişecek.

- V kayışı değişecek.

- V kayışından ses başlangıcı var sanki. TEM Toyota'da ustam devirdaim sıkıntılı, o nedenle sogukta ses var, kayış kötü durumda değil ama devirdaim + kayış değişmeli dedi. Araçta su eksiltme vs. yok.

- El freni ikaz lambası yanıyor. Hidrolik eksik görünüyor ama sanırım balatalar bitik. Zira balatalar da ötmeye başladı zaten. Balatalar değişecek.

- Motor yağ bakımı yapılacak (klavuza bakacağım da, bu araçlara kaç lt ve hangi vizikositede yağ kullanılıyor?)

- Direksiyonu araç durur halde aşağı yukarı yaptığımda bir boşluk hissediyorum, tıkırtıyla beraber.  Tam tur dönüşlerde de belli bir noktada sekme yapıyor tıkırdıyor.

- Tam tur U dönüşlerinde belki psikolojik ama arabada yalpalama hissediyorum. Haricinde aracımda ne düşük hızda, ne yüksek hızda sağa sola çekme, dalma, çıkma yok. Araç çok stabil ilerliyor. Ön takıma dair herhangi bir şikayet unsuru hissetmiyorum.

Özetle baskı balata, yağ bakımı, fren balataları, devirdaim, v kayışı gibi işlemler var. Her bir kalem ayrı ayrı olmak üzere maliyetim ne olur sizlerce? Bir de Anadolu Yakası'nda Bostancı, Maltepe, Kartal civarı Ricar önerilmiş genelde. Geçerli bir tavsiye mi halen?

Toyota Club Türkiye

Yaris'e yaptıracağım işlemler ve usta tavsiyesi
« : Mart 02, 2020, 14:51:38 »

Etiketler: