Gönderen Konu: 2014 Corolla 1.33 Debriyajda Vuruntu  (Okunma sayısı 552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
2014 Corolla 1.33 Debriyajda Vuruntu
« : Şubat 24, 2020, 07:47:33 »
Arkadaşlar aracımın debriyaj balatası rampalarda sıyırmaya başladığı için fazla zorlamadan aisin marka baskı balata ve aisin marka debriyaj bilyası alıp tamircime götürüp değişimini yaptırdım ancak değişimden sonra şöyle birşey dikkatimi çekti araç 1. ve 2. viteste debriyajdan ayağımı çekerken vuruntu yapıyor sani bir anda kavrıyormuş gibi sarsıyor arabayı ve seste çıkartıyor. ilk kalkışı deneme amaçlı gaz vermeden yaptığımda ise debriyaj kavrama noktasına geldiği zaman vuruyor kalkıştan sonra 2. vitese çekerken motor devrinin 2000 devir altına düşmesini beklemez isem yine vuruyor ama 2000 altına düştüğü zaman vuruntu hiç yok şanzıman kulaklarına baktılar sağlam motor kulakları sağlam bunu neyden yapar bir türlü çözemediler bu arada debriyaj balatasını 400tl debriyaj bilyasını ise 480tl ye almıştım yağı tamircim kendisi koydu ne koydu bilmiyorum ama ben daha önce kendisine şanzıman yağını değiştirtmiştim yanlış bir yağ koymuş olsa o zamanda sorun yapması gerekirdi geçenki ile aynı yağı koyduğunu söyledi

Toyota Club Türkiye

2014 Corolla 1.33 Debriyajda Vuruntu
« : Şubat 24, 2020, 07:47:33 »