Gönderen Konu: havalandırmanın biri çalışmıyor  (Okunma sayısı 575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 53000
  • Model Yılı: '17
havalandırmanın biri çalışmıyor
« : Şubat 20, 2020, 10:03:03 »
Merhabalar.2017 1.6 benzinli corolla aracım var.Dün yolda fark ettim teyp üstündeki havalandırmaların sol tarafdakinden üfleme yapmnıyor.Diğer hepsi çalışıyor sadece bahsettiğimden havalandırma yapmıyor.KOntrol edebileceklerime baktım ama herşey normal görünüyor.KOnu hakkında fikri olan var mı acaba

Toyota Club Türkiye

havalandırmanın biri çalışmıyor
« : Şubat 20, 2020, 10:03:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: havalandırmanın biri çalışmıyor
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2020, 11:17:55 »
Izgaranın arkasında klape var eğer bakınca görünmüyorsa bir fener yardımıyla ışık tutun açıkmı kapalımı bakın ızgara yanındaki açma kapama çalışıyormu kontrol edin sıkışmış veya dişlisi sıyırmış olabilir açık ise göğüsün sol tarafındaki uzgaradan hava geliyormu orayı da kontrol edin eğer klepe açık ve sol kapının oradanda hava gelmiyorsa alttaki yönlendirme motorunda sıkıntı vardır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 53000
  • Model Yılı: '17
Ynt: havalandırmanın biri çalışmıyor
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2020, 11:31:48 »
Izgaranın arkasında klape var eğer bakınca görünmüyorsa bir fener yardımıyla ışık tutun açıkmı kapalımı bakın ızgara yanındaki açma kapama çalışıyormu kontrol edin sıkışmış veya dişlisi sıyırmış olabilir açık ise göğüsün sol tarafındaki uzgaradan hava geliyormu orayı da kontrol edin eğer klepe açık ve sol kapının oradanda hava gelmiyorsa alttaki yönlendirme motorunda sıkıntı vardır.
Klapelere bakayım bir.Gece yoldan geldiğim için çok bakamadım.Ama Diğer bütün havalandırmalar çalışıyor