Gönderen Konu: Hararet göstergesi mi müşür mü?  (Okunma sayısı 650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
Hararet göstergesi mi müşür mü?
« : Şubat 11, 2020, 20:25:55 »
Merhaba. 3. Kez 2002 1.6 LPG Li corollam da başıma geldi. 60-70 km şehir içi yol yapıp 1-2 saat işlerimi yapıyorum. Sonra araca geçip Kontağı açıyorum hararet göstergesi ortada takılı kalmış. Bi kaç km sonra yükseliyor tabi. Ama araçta herhangi bi saçmalık görünmüyor. Klima çalışıyor kalorifer ısıtma, fan, su vs herşey olması gerektiği gibi. Hararet göstergesi 3. Kez takılı kaldı. Kontağı tekrar kapatıp açıyorum, normale dönüp aşağı düşüyor. Sonra yola devam ediyorum ortada sabit kalıyor. Nedeni nedir neden takılı kalıyor hararet göstergesi? Yardımcı olabilir misiniz?

Toyota Club Türkiye

Hararet göstergesi mi müşür mü?
« : Şubat 11, 2020, 20:25:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Ynt: Hararet göstergesi mi müşür mü?
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2020, 12:28:57 »
Hararet müşiri olsa araç çalışmaz diye düşünüyorum çünki ben hararet müşirinin fişini çıkartıp çalıştırmaya çalışmıştım aracı ama araç çalışırken hararet müşirinin fişini çıkartınca fan hep devrede kalıyor.Yinede değiştirip deneyebilirsin çok pahalı bir parça değil motor bloğu üzerinde akünün durumu nasıl bir de akü kutup başını biraz söküp bekle istersen sonra tak bir kaç zaman dene derim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
Ynt: Hararet göstergesi mi müşür mü?
« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2020, 20:41:50 »
teşekkür ederim. Hararet müşürü fişini çekince fan devreye girdi ama o şekilde aracı çalıştırmayı denemedik. Hararet göstergesi sıfıra düşmesi gerekirken düşmedi. Sadece müşürü Sökmeye çalışınca aşağı doğru düşüyordu. Tam çıkarınca ortada takılı kaldı gösterge. Akünün durumu zayıf onu biliyorum ama onunla ilgis var mıdır bilmiyorum?