Gönderen Konu: 2011 Corolla Direksiyon Sıkıntısı  (Okunma sayısı 1479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 206000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
2011 Corolla Direksiyon Sıkıntısı
« : Şubat 10, 2020, 19:55:03 »
Geçenlerde serviste aracın intercooler değişimi vardı. Gittim servis dediki direksiyon kutusu ve mafsalı değişmesi lazım bunu not olarakda yazdık bilginiz olsun. Bende hafif tıkırtılar geliyordu sonra bakarız dedim yeniden ıspartaya dönüş yaptım. 1 gün sonra eşim aradı direksiyon dönmüyor dedi. Tesadüfün böylesi işte. Herneyse 15 dk sonra aradı düzeldi direksiyon dedi.. konu kapandı. Bir hafta sonra bende arabaya bindim çalıştırdım ciddi ciddi direksiyon dönmedi.. yaklaşık 10 metre sonra direksiyon hafif bi 20 metre sonra tamamen düzeldi. Herneyse servis antalyada olduğu için dakika başı gidemiyoruzda.. bu cuma babamda aynı sorundan arayınca tamirciye gidelim ıspartada bulunanlara dedik. 3 yere 3 farklı usta gördü.. 1.cisi direksiyon kutusu değişmeli dedi.. 2.cisi hem kutu hem mafsal değişmeli dedi.. 3.cüsü hazır olun direksiyon ve kutuda istersen değişir ama bundaki arıza TAM 1013 $ DOLARLIK malzeme parçası değişmesi lazım dedi. bayılacaktım. Parçayı şu şekilde gösterdi Toyota 45250 diye aratınca çıkıyor internette... Ve son usta dediki bu sertleşme işi ve açılma işi ne kutudan ne mafsaldan olur muhtemelen bu arızalanmıştır dedi... Ne yapacağım bu şekilde başına bir olay gelen oldumu acaba
Corolla Elegant 1.4 D4D Dizel

Toyota Club Türkiye

2011 Corolla Direksiyon Sıkıntısı
« : Şubat 10, 2020, 19:55:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 Corolla Direksiyon Sıkıntısı
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2020, 22:07:15 »
Öncelikle varsayım olarak yazacağım sizinle aynı sorunu formdan birisi auriste yaşamıştı onunki direksiyon beyninden çıktı anlattığınıza göre düzelme oluyorsa sizin aracın probleminde benzer sebebten olabilir elektronikçiler tamirini yapıyor veya çıkma Beyin bulunabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 300000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 11, 2020, 12:43:16 »
Geçmiş olsun araç kaç binde daha önceden kaza vs birşey varmı çözümü merakla bekliyoruz.
93 corolla baba yadigarı halen online :)

2017 corolla advance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2020, 11:43:35 »
212. Binde şuan daha önce kaza yok yani ön tarafta hiç bir işlem kaza vs yok. Araç 2013 den beri bende ben ve babam harici kullanan olmadı son 1 yıldırda eşim arada işe gidip geliyor. Bugün direksiyon kutusunu değiştirmek için verdim bakalım nasıl bir sonuç alacağız merak ediyorum. Kutu takılırken mafsalda herhangi bir sıkıntı görünmüyor dedi. Şimdi rot balans ayarına gitti gelince kullanıp deneyimlerimi buraya yazacağım

Mesaj Birleştirildi: Şubat 12, 2020, 11:45:43
Öncelikle varsayım olarak yazacağım sizinle aynı sorunu formdan birisi auriste yaşamıştı onunki direksiyon beyninden çıktı anlattığınıza göre düzelme oluyorsa sizin aracın probleminde benzer sebebten olabilir elektronikçiler tamirini yapıyor veya çıkma Beyin bulunabilir.
bugün kutuyu değiştirtim henüz işlemler bitmedi artık bundada çözüm olmazsa mecbur tamir yada çıkma parçaya yönleneceğiz onuda bulabilirsek tabi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2020, 20:03:16 »
Direksiyon kutusu değişti herhangi bir sıkıntı yok... Sadece eskiye nazaran biraz sert gibi... Sismak marka takıldı.. sorduğumda yeni olduğu için ve diğeri orjinal aracın üstündeki olduğu için fark olabilir dedi. Arızalanmasının Sebebinide ıspartada her 1 km deki kasislerden kaynaklandığını söyledi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 121000
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2020, 11:43:37 »
kasisle direksiyon kutusunun bağlantısı nedir ?
Toyota Corolla '11' 1.33 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 15, 2020, 13:55:51 »
kasisle direksiyon kutusunun bağlantısı nedir ?
Her kasiste,çukurda ve diğer yol şartlarında direksiyon kutusu da ön takımdaki hareketli parçalarla entegre hareket eder tekerden gelen darbe rot mili ile direksiyon kutusuna hatta mavsala kadar gider ne kadar çukura düşerseniz kaiskere sert girerseniz direksiyon kutusu ve diğer parçalar hasar görür,
Direksiyon kutusunu erken bozan diğer etkende hidrolik sıvısının düzenli periyotlarla değiştirilmemesinden kaynaklanır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 15, 2020, 20:17:56 »
Toplam maliyet ne kadar oldu ? ve gerçekten çözüm oldu mu? geçici düzelmeler olduğu için aklıma geldi tam teşhis konulmuş ve tedavi olmuştur umarım.Yollarımız malum,geçen hafta başka bir başlıkta kasise girmeden ve tümseklerle savaşmadan fren yapmayı bırakmamız gerektiği yazılmıştı,sonuçta bu yollara 4x4 ancak dayanabilir.
Tokay Ceritoğlu