Gönderen Konu: Çalişma problemi ve hatalar RAV4  (Okunma sayısı 947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Çalişma problemi ve hatalar RAV4
« : Şubat 07, 2020, 12:02:14 »
MERHABA Arkadaşlar, arabam rav4 dcat dizel 2007 model araçı eğer günlük olarqk çaliştirsam sıkıntı olmuyor fakat 2-4 gün arasinda hiç marş vermezsem uzun sürede çalişmakta zorlaniyor 3-4-5 bazen 6 uzun marş sonucunda çalişiyor ve ekranda motor 4x4 VRC hatalari veriyor. Araba sogukkende 1,100 devirde calisiyor. Hatalarda daha sonradan sonuyor ve gun icerisinde hicbir sekilde sorun yasamiyorum.

Toyota Club Türkiye

Çalişma problemi ve hatalar RAV4
« : Şubat 07, 2020, 12:02:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
Ynt: Çalişma problemi ve hatalar RAV4
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2020, 20:44:12 »
Teknik nasıl açıklanır bilmem. Depoda ki yakıt sisteme basan ve geri dönmesini engelleyen sistemde kaçak varsa uzun süreli duruşlarda yakıt depoya geri döndüğünden siz marş bastığınızda sistemde hazır yakıt olmadığından yakıtı depodan çekene kadar vakit geçiyor. Başka sebepleri de olabilir bilen arkadaşlar net cevap verecektir.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3391 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2020, 21:21:20 »
SCV valfi hatasina benziyor.
Ama test etmeden emin olunamaz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '14
  • 18 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2020, 17:30:02 »
yakıt filtresini de kontrol et
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Şubat 14, 2020, 20:30:47 »
Teknik nasıl açıklanır bilmem. Depoda ki yakıt sisteme basan ve geri dönmesini engelleyen sistemde kaçak varsa uzun süreli duruşlarda yakıt depoya geri döndüğünden siz marş bastığınızda sistemde hazır yakıt olmadığından yakıtı depodan çekene kadar vakit geçiyor. Başka sebepleri de olabilir bilen arkadaşlar net cevap verecektir.

Ben de bu şekilde düşümüştüm , bilgisayardan kontrol edildiğinde yakıt ile ilgili bir sorun olabileceğini belirtiler enjektorler den kaynaklı.arabadan da pek anlayan birisi değilim. Temizleyici koyduk depoya bununla bir dene dedi usta bakalim neler olucak. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2020, 20:36:48 »
D-CAT demişsiniz ama motor kodu 2AD-FHV mi? 2AD-FTV'mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Şubat 14, 2020, 20:42:50 »
Hiç bir fikrim y
Hiç bir fikrim yok belirtiğiniz konu hakkında , şu anda arabam çalişiyor normal şekilde fakat motor 4x4 VSC işiğini yakiyor gaz verdirmiyor yola çiktiğimda kapatip çaliştiriyorum sorunsuz devam edebiliyorum yola işiklar devam ediyor yanmaya bazen sönüyor kendi kendine işiklar değişik bir durum sanki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 14, 2020, 20:47:50 »
Hiç bir fikrim yok belirtiğiniz konu hakkında , şu anda arabam çalişiyor normal şekilde fakat motor 4x4 VSC işiğini yakiyor gaz verdirmiyor yola çiktiğimda kapatip çaliştiriyorum sorunsuz devam edebiliyorum yola işiklar devam ediyor yanmaya bazen sönüyor kendi kendine işiklar değişik bir durum sanki.

Enjektörleri kurcalatmayın boşuna, kızdırma bujilerini, kızdırma rölesini (kızdırma beyni derler), afr sensörünü ve yakıt basınç sensörünü kontrol ettirin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2020, 11:51:13 »
Bu durumu dikkatli şekilde kontrol ediyorum, arabadaki derece ne zaman 8-10 üzerinde olsa hiçbir sorun olmuyor (Motor ,VCS,4x4) hataları almıyorum.Fakat derece düşük oldugu zamanlarda 3-5 veya eksilerde olunca arabayi çalıştırıyorum 2 dakika sonra bütün ışıklar yakıyor.Arabayla yola cıkınca 100-200 Metre sonra  1 defalık gaz verdirmiyor kapatıp açinca hiçbir sorun olmadan devam edebiliyorum.Araç gayet güzel çalişiyor rolantide oynama olmuyor.

Bu arabayi serviste mi kontrol ettirmeliyim yoksa daha iyi bir özel servis mi bulmalıyım bunada karar vermemedim.Bulgaristandaki usta yakıt sisteminde problem var ama nereden olduğunu araştirmamiz gerek dedi.