Gönderen Konu: Corolla soğuk motor çalıştırma da sarsinti ve rolanti dengesizliği  (Okunma sayısı 1657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 164000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Araci aksamdan birakip sabah calistirinca 10 sn sonra rolanti bozulmaya basliyor ve motor sarsilmaya araci sarsmaya basliyor, 2 dk hareket edip biraz yol alinca durum kesiliyor gun icerisinde kontak kapatip tekrar çalıştırınca yapmıyor uzun sure park halinde kaip tekrar calistirinca yapiyor sadece (2011 corolla dizel otomatik)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Km kaç gaz kelebeği egr hava kütle ölçer map sensörü temiz mi bakımlar zamanında yapıldı mı enjektörler dahil kızdırma bujileri işlevine yerine getiriyor mu ve kızdırma bujileri ısıtması için bekliyormusunuz soruya soruyla karşılık verdim ama hiç bir şey belirtmemişsiniz bu konuya cevap yazmadan önce Kemal abimiz vardı o geldi aklıma sat yenisini al derdi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Araci yeni aldim km si 164.000 de  , galeriden aldim , gecmis sahiplerine baktigimda 7 sene ilk kullanicisi 3 sene ikinci kullanici kullanmis galeriye yeni gelmişti , o kadar kullananlar bakimlarini yaptirmistir diye düşündüm, araçta genel olarak bahsettiğim dışında problem yok, benzer sikayetlere denk geldigimde yetkili serviste yazilim guncellemesi yapıldığından bahsetmisler, teşekkürler cevap verdiginiz icin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Dizel araçlarda belirli aralıklarla enjektör temizliği yapılması gerekmektedir,aynı zamanda aracı arada bir yüksek devirlerde çıkarmak gerekli sizin araç için konuşacak olursak en son bakımı ne zaman yapılmış bakım ekipmanları hangi marka kullanılmış ve yakıt aldığınız istasyon nekadar güvenilir bahsettiğiniz kalibrasyon mmt şanzıman ile ilgili sizin sorununuzla pek alakalı değil öncelikle araca uygun bakım ekipmanları alıp genel bakım yaptırınız ve depoya yakıt katkısı enjektör temizleyici koyarak müsait bir yolda 3000 d/dk üzerinde 30 km kadar gazlayın kullandığınız yağ mutlaka araca uygun olmalı (yakıtı shell'den almanızı tavsiye ederim) bakım ekipmanlarını bizim tercih ettiğimiz form üyemiz tem oto @Ufuk Sönmez (16363) bey'den almanızı tavsiye ederim kendisi aracınıza en uygun malzemeleri tavsiye edecektir filtre grubunu js Asakashi marka olarak alabilirsiniz (japon ürünüdür ve tek yetkili distribütörü ufuk beylerdir) ürünler çok kalitelidir.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 21:14:16
Tem oto iletişim;
[attach=1]
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 21:57:28
Aracı yeni aldığım için bakımlarını yaptırmadım henüz tem oto ile iletişime geçeceğim bilgilendirme için teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Araçtaki ses hiç normal değil bence tem oto ile en kısa zamanda görüşün ve yanlarına gidin derim randevu almadan gitmeyin çünkü servis bölümleri çok yoğun oluyor ilgilenemezler,ufuk beyle telefonda görüşün hem randevu alın hemde konuya video eklediğinizi belirtin aracın sesi hiç hoşuma gitmedi kapsamlı bir bakım gerekebilir.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 23:31:42
Bulunduğunuz yer tam olarak Kartal'da neresi bilmiyorum ama ortala 40 km gibi mesafe olabilir aranızda hiç uzak demeyin gidin derim çünkü servis ve yedek parça olarak işin ehli kişiler ve vicdan sahibi kişiler ile muhatap olursunuz sadece Toyota'ya hizmet veriyorlar ve yetkiliden bile daha bilgililer.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Yarın kendileriyle iletişime geçeyim o zaman vakit kaybetmeden teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 23:37:24
Aracın sorunu için yakın da 5 ayrı ustaya göstermek yerine uzakta olsa işini bilen ustalara göstermek daha mantıklı haklısınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '08
  • 13 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Enjektörler gibi geldi. Muhtemelen enjektör memeleri değişir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • yeni toyota cı
  • Kilometre: 60000
  • 11 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Merhaba Aynı sorun bendede var, çözüm bulabildiniz mı? Bulduysanız sorun neymiş acaba, paylaşırsanız seviniriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 121000
  • 9 kere teşekkür etti
bu kadar olmasa da benim araç ilk marşta çalışırken bir sürtme sesiyle çalışıyor ve bazen kesik kesik çalışıyormuş gibi marş alıyor.

araba sıcakken yapmıyor.
Toyota Corolla '11' 1.33 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '10
Merhabalar benim araçtada aynı sorun var çözümü bulabilen varmıdır?
2010 Corolla D4D Manuel