Gönderen Konu: Sağ Ön Paspas Altı Islanmış. Nerelere Bakmalıyım ?  (Okunma sayısı 1556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '05
  • 1 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Merhaba ;
İzmir'de 2 gündür yoğun bir yağış vardı. Bugun paspasları temizlemek için dışarıya aldım. Sağ ön yolcu paspasının altı tamamen boncuk boncuk nemliydi. Bir yerden yağmur suyu almış. Döşemeye kadar gitmiştir muhtemelen. İlk işim alt döşemeyi söküp kurutmak olacak. Nem koku yapar araçta ileriki zamanlarda.
Diğer taraflarda bir ıslaklık yoktu.
Nasıl bir yol izlemeliyim. Aklıma kapı döşemesi geliyor ama sökmekte istemiyorum emin olmadan.
Teşekkürler cevaplar için.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Ynt: Sağ Ön Paspas Altı Islanmış. Nerelere Bakmalıyım ?
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2020, 14:45:52 »
Ön cam altı ızgaralarını kontrol edebilrsiniz. Özellikle sağ tarafı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2020, 23:18:53 »
Ön cam altı ızgaralarını kontrol edebilrsiniz. Özellikle sağ tarafı.
Izgaraları sökmeden 1 kova su döktüm hem sağ hem sola. Su çamurluk tarafından gayet rahat aktı. Bilmiyorum tıkalı olsa belli olurdu gibime geldi. Başka nerelere bakmam gerekir acaba  :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2020, 23:40:57 »
Merhaba ;
İzmir'de 2 gündür yoğun bir yağış vardı. Bugun paspasları temizlemek için dışarıya aldım. Sağ ön yolcu paspasının altı tamamen boncuk boncuk nemliydi. Bir yerden yağmur suyu almış. Döşemeye kadar gitmiştir muhtemelen. İlk işim alt döşemeyi söküp kurutmak olacak. Nem koku yapar araçta ileriki zamanlarda.
Diğer taraflarda bir ıslaklık yoktu.
Nasıl bir yol izlemeliyim. Aklıma kapı döşemesi geliyor ama sökmekte istemiyorum emin olmadan.
Teşekkürler cevaplar için.
Yoğun yağmur olduğunu belirtmişsiniz yağmurlu havalarda derin su birikintisi den geçtiyseniz alt havalandırma deliklerinden almış olabilir 3 sene önce benimde başıma geldi 2 km kadar 30 cm derinlikteki yoğun su birikintisinden geçmek zorunda kaldım arka taraf bile su almıştı.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 23:44:49
Kurutmak için döşemeyi sökmenize gerek yok paspasın altına 2 kat gazete koyun hergün değiştirin ve güneşli havalarda paspası bağaja koyun üstü açık kalsın park ettiğiniz zaman araçtaki dış hava girişini de açık konumda bırakın kendiğilinden kurur paspasta yırtık vs varsa ayakkabıdan süzülen sularda alta geçebilir onu iyi ayırt edin ve devamlı dış hava girişi kapalı kullanıyorsanız yoğunlaşma yapabilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2020, 04:19:38 »
Yoğun yağmur olduğunu belirtmişsiniz yağmurlu havalarda derin su birikintisi den geçtiyseniz alt havalandırma deliklerinden almış olabilir 3 sene önce benimde başıma geldi 2 km kadar 30 cm derinlikteki yoğun su birikintisinden geçmek zorunda kaldım arka taraf bile su almıştı.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 02, 2020, 23:44:49
Kurutmak için döşemeyi sökmenize gerek yok paspasın altına 2 kat gazete koyun hergün değiştirin ve güneşli havalarda paspası bağaja koyun üstü açık kalsın park ettiğiniz zaman araçtaki dış hava girişini de açık konumda bırakın kendiğilinden kurur paspasta yırtık vs varsa ayakkabıdan süzülen sularda alta geçebilir onu iyi ayırt edin ve devamlı dış hava girişi kapalı kullanıyorsanız yoğunlaşma yapabilir.
Teşekkürler cevabınız için. Aracımı yağışta kullanmadım 2 gün boyunca kapı önündeydi. Kapı döşeme sinden şüpheleniyorum içerisinde şilte malzeme bazen yırtılıyor onu kontrol edeceğim. Aşırı miktarda bir su girmemiş zaten kontrol ettim su alta yürümemiş. Paspas altı hafif ıslanmış. Saç kurutma makinası tuttum bir süre ve dediğiniz gibi gazete koyuyorum nemleniyor gazete alıp yeniliyorum 2-3 gündür. Bakalım kapı döşemesini sökünce belli edecek kendini oradaysa sorun hemen çözümü üreteceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2020, 07:43:56 »
Teşekkürler cevabınız için. Aracımı yağışta kullanmadım 2 gün boyunca kapı önündeydi. Kapı döşeme sinden şüpheleniyorum içerisinde şilte malzeme bazen yırtılıyor onu kontrol edeceğim. Aşırı miktarda bir su girmemiş zaten kontrol ettim su alta yürümemiş. Paspas altı hafif ıslanmış. Saç kurutma makinası tuttum bir süre ve dediğiniz gibi gazete koyuyorum nemleniyor gazete alıp yeniliyorum 2-3 gündür. Bakalım kapı döşemesini sökünce belli edecek kendini oradaysa sorun hemen çözümü üreteceğim.
Kapı altına eğilin bakın iki uçta su tahliye delikleri olur zamanla toz pislik vs nedenlerle tıkanabiliyor bir kürdan tel vs yardımıyla açmaya çalışın ayriyeten kapı kapalıyken siz içerde olun birisi dışarıdan tazyikli su tutsun içeriden takip edin zaten belli eder.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2020, 21:11:19 »
Kapı altına eğilin bakın iki uçta su tahliye delikleri olur zamanla toz pislik vs nedenlerle tıkanabiliyor bir kürdan tel vs yardımıyla açmaya çalışın ayriyeten kapı kapalıyken siz içerde olun birisi dışarıdan tazyikli su tutsun içeriden takip edin zaten belli eder.
Tahliye delikleri açık dediğiniz gibi su tutarak bakmaya çalışacağım. İçeriye ufak bir sızıntı varsa sorun kapı içi naylon tarzı malzemedendir. Onu tamir edip çözerim bu işi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2020, 21:14:44 »
Kapı içi naylon malzemeden kastınız nedir?
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2020, 23:19:01 »
Kapı içi naylon malzemeden kastınız nedir?
Resim çektim bakabilirsiniz. Kapı döşemesi altında bulunan naylon malzeme var bu tür su ve toz almasını önlemek için. Sökünce bende sorunu gördüm. Naylon hoparlor üstünden yapışkanından ayrılmış ve oradan su aldığı belli oldu. Yarın silikon alıp tekrardan naylonu yapıştıracağım. Sorun çözülmüş olacak.