Gönderen Konu: T25 Debriyaj Seti  (Okunma sayısı 1185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
T25 Debriyaj Seti
« : Ocak 27, 2020, 19:51:29 »
Merhaba arkadaşlar aracımın baskı balatası nın bitik olduğunu düşünüyorum çünkü 1 vitese ve geri vitese geçerken çoğu zaman zorlanıyor bide çok sert. Bu segmentin sert olduğunu biliyorum ama bu kadar sert mi bilmiyorum orasını. 1.6 2005 benzinli T25 kasa hangi marka baskı balata takılıyor ve fiyatı ne kadar malzemenin ben araştırdım biraz AISIN takıyorlar genelde valeo da takan var siz ne diyorsunuz? En son 80 binde değişmiş baskı balata ne takıldı bilmiyorum 162 binde şuan

Toyota Club Türkiye

T25 Debriyaj Seti
« : Ocak 27, 2020, 19:51:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: T25 Debriyaj Seti
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2020, 23:05:21 »
Eğer aracın kalkışında kavramasında bir sıkıntı yoksa boşuna parça değişimi yapmayın ilk önce fren hidroliğini değiştirin ve alt üst debriyaj merkezi kontrolü yaptırın eğer 160 k dır fren hidroliği değişmediyse (fren ve debriyaj aynı yerden kullanıyor) hidroliğin özelliği tamamıyla bitmiştir,
Ayriyeten 80 bin km'de debriyaj setini değiştirmeyi nasıl beceriyorlar anlamış değilim,
Yukarıda yazdığım kontrolleri yaptırdıktan sonra debriyaj hâlâ sert ve vites geçişlerinde düzelme olmazsa parça konusunda piyasadaki esnaflara ve internete güvenmeyin çünkü toyotaların debriyaj seti 101 kasadan avensise kadar hepsi birbirine uyar ama istenileni karşılamadığı için ya ilk zamanda arıza verir yada kısa sürede biter ya yetkili servisten yada form üyemiz tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alın eğer aracınıza uyumlu Daikin marka bulursanız ufuk beylerde varsa kalite olarak daha üstündür,dediğim gibi piyasaya fazla güvenmeyin eski konuları okursanız mağdur olanları görürsünüz baskı balata setinde en önemli elmanlardan biri debriyaj bilyasıdırki şuan piyasada orjinal diye satılan bir çok çakma ürün bulunmakta.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2020, 23:10:05 »
Eğer aracın kalkışında kavramasında bir sıkıntı yoksa boşuna parça değişimi yapmayın ilk önce fren hidroliğini değiştirin ve alt üst debriyaj merkezi kontrolü yaptırın eğer 160 k dır fren hidroliği değişmediyse (fren ve debriyaj aynı yerden kullanıyor) hidroliğin özelliği tamamıyla bitmiştir,
Ayriyeten 80 bin km'de debriyaj setini değiştirmeyi nasıl beceriyorlar anlamış değilim,
Yukarıda yazdığım kontrolleri yaptırdıktan sonra debriyaj hâlâ sert ve vites geçişlerinde düzelme olmazsa parça konusunda piyasadaki esnaflara ve internete güvenmeyin çünkü toyotaların debriyaj seti 101 kasadan avensise kadar hepsi birbirine uyar ama istenileni karşılamadığı için ya ilk zamanda arıza verir yada kısa sürede biter ya yetkili servisten yada form üyemiz tem oto @Ufuk Sönmez (16363) beyden alın eğer aracınıza uyumlu Daikin marka bulursanız ufuk beylerde varsa kalite olarak daha üstündür,dediğim gibi piyasaya fazla güvenmeyin eski konuları okursanız mağdur olanları görürsünüz baskı balata setinde en önemli elmanlardan biri debriyaj bilyasıdırki şuan piyasada orjinal diye satılan bir çok çakma ürün bulunmakta.

Daikin mi ilk defa duydum aısın değil mi o?  Fren hidroliği 3 ay önce değiştirildi fren bakımında ve anlattığım durumda  ve hemen kavrıyor debriyaj bazen sinir ediyor bu durum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2020, 18:42:12 »
Daikin mi ilk defa duydum aısın değil mi o?  Fren hidroliği 3 ay önce değiştirildi fren bakımında ve anlattığım durumda  ve hemen kavrıyor debriyaj bazen sinir ediyor bu durum
Evet Daikin marka doğru duydunuz,orjinali aısın veya valio çıkabilir modele göre değişiklik gösterebilir,ama daıkin her ikisindende kalitelidir almak isterseniz ufuk sönmez beyden sorabilirsiniz aracınıza uyumlu modeli varsa kesinlikle tavsiye ederim.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2020, 21:45:43 »
Çok para vermeyin DAİKİN alın ve volantı taşlatın takmadan önce

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2020, 04:46:16 »
1600 TL hallettim volant taşlandı AISIN marka takıldı şanzıman yağıda değiştirildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2020, 08:19:06 »
1600 TL hallettim volant taşlandı AISIN marka takıldı şanzıman yağıda değiştirildi.
Hayırlı olsun İyi günlerde kullanmanız dileğiyle,
Motor 1.6 olduğu ve kasa corolladan biraz ağır olduğu için zorluyor kalkışlarda dikkat ediniz dik rampalarda fazla zorlamadan kalkmaya çalışın balatadan bir sefer koku gelirse yine yanar ve eski haline döner silkeleme yaptırır.
TOYOTA CORONA 3S FE