Gönderen Konu: Kapı fitili konusunda yardımınıza ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 2074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '05
  • 1 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Merhabalar , Aracımın kapı fitilleri çok yırtık. Hızım biraz arttı mı kapı açık gibi rüzgar alıyor. Bu durum beni epey rahatsız ediyor. Orjinal fitiller malumunuz epey pahalı. İçi bej şekilde olan fitil fiyatı aldım bir dükkandan onlarda 380 tl diyor adedine. 4 kapı 1500 yapıyor. Neyse siyah alsak aracın içine gelecek kısımda siyah olucak nasıl durur çok sırıtır mı kötü bir görüntü oluşturur mu emin olamadım. Siyah 4 kapı da yan sanayi 250-300e bulunuyor. Bu şekilde taktıran var mı  tavsiye alabilirsem çok sevinirim. İçi bej olup siyah fitil taktıran var ise resimde alabilirsem çok sevinicem. Teşekkür ederim. İyi forumlar.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 146000
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Kapı fitili konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2020, 19:51:35 »
2006 model corolla aracım için 2019 Haziran ayında gittigidiyor.com dan sipariş verdim(almadan önce mutlaka arayıp aracınızla uyumlu olup olmadığını teyit edin. ayrıca sanayide kauçuk lastik işi yapan yerlere de sorabilirsiniz) kasa üzerindeki toz lastiklerini rulo şeklinde gönderiyorlar(kapı köşeleri orjinal lastik gibi olmuyor sadece) 4 kapı için 350-TL gibi bir fiyata aldım. 50-tl montaj için verdim. aldıktan sonra silikon sprey ile birkaç sefer bakım yaptım şu ana kadar da hiç bir sıkıntı yaşamadım. yetkili servis 4.800-tl fiyat verdi sadece kasa üstü toz lastikleri için, kapı üstü fitili için de aynı fiyat yaparız dedi. tam bir fiyasko

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2020, 16:01:25 »
Teşekkür ederim cevabınız için hayrettin bey. Komple değiştirmek yerine şöyle bir formul üretmeye çalışıcam. Yapışkanlı fitiller var internette. 2 metre kadar sipariş verdim bugun. Yırtık yerleri kesip altlarını da güzelce temizleyip düz bir zemin elde edip. Bu linkte verdiğim fitili ölçüp orayı kapatıcak şekilde yapıştırmayı düşünüyorum. Ne kadar sağlıklı olucak bilmiyorum fakat alacağım herhangi bir fitil orjinallerin yerini tutmayacağını düşünüyorum. Faydalı olursa bu işlem buraya detayları yazarım.
Ürün linki de şudur.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/tum-araclara-uyumlu-buyuk-d-fitil-kaput-bagaj-yani-fitili-bantli-P311518778?Uzunluk+Se%C3%A7imi=2+Metre&gclid=Cj0KCQiAvc_xBRCYARIsAC5QT9mp3BxO8qi0Ct84ulDaOzfzpsJUxedDkDmAigngMMP1pGDU7flsK7QaAkMLEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '04
  • 27 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2020, 19:55:59 »
Ben siyah taktım gg sitesinden 4 adet 150 t yada 250 tl ye aldım. Kışın içeride buğulama oluyordu şimdi oda olmuyor. Siyah oluşu hiç belli bile olmuyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2020, 00:33:54 »
Ben siyah taktım gg sitesinden 4 adet 150 t yada 250 tl ye aldım. Kışın içeride buğulama oluyordu şimdi oda olmuyor. Siyah oluşu hiç belli bile olmuyor.
Merhaba link gönderebilirmisiniz ?
Bir de iç kısıma gelen yerleri fotoğraf çekip buraya atma şansınız olur mu merak ettim nasıl duruyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '04
  • 27 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 25, 2020, 19:03:33 »
https://m.n11.com/toyota-corolla-kapi-fitili-takim-03-06-mod-P260539319

Ben aldığımda 256 TL idi.
İçerden çekilen resimde pek birşey belli olmuyor.