Gönderen Konu: araç expertizden düşünce olarak hafif üfeleme var çıktı ???  (Okunma sayısı 997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Duzceliyiz
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 308000
  • Model Yılı: '04
  • 6 kere teşekkür etti
  arkadaslar bir sorum olacak araç satın alınacaktı.expertizde hafif üfleme var çıktı. motor 107,3 : teker 75,6 emiş güç 38,2   motor 125,4 n dönüş felan yazıyor.
ayrıca motor üfleme gözlem sonucuna :hafıf üfleme yazılmıs   bu yüzde 75 motor mu demek bigilerden anlaşılan
  arkadas arabayı almaktan vazgecti.fakat ben 1 ay önce egzostaki katalizor vardı onu değiştirdim.3000 devirde 135 yapan araç 124 yaptı ama yakıt azaldı..bu motoru etkiler mi. ayrıca yaptığım araştırmalarda buji hava filitresi gibi kısımlar değiştiğinde değişir dendi.
bana göre katalizör değiştiği için zaten 10 km bi  kayıp vardı ayrıca bujı55 bin olmus  değişmedi değiştirsem nasıl etkı eder
  daha sonra expertiz firmasına sordum siz yuzdelik  kısım yanı motor yuzde 75 felan gibi nasıl soyleyebılıyorsunuz dedım bız oyle bırsey demeyız dedıler anlamadım 

aracı kendı ustama götürdüm arabada üfleme var yaptıracam dıye oda baktı gaz verdi.yağ eksıltme yok duman atma yok neye göre karar vermısler dedı .araba soğukken  cıhazda yanlıs gosterebılır dedı  birsey yapmana gerek yok musıt olunca bujı kalbo ve takımı degıtırırz dedı cıktım

ben ne yapacagımı karar veremedım sizce ne yapmalıyım    ?????

Mesaj Birleştirildi: Ocak 22, 2020, 13:02:38
bu arada araç 330 bınde 99 avensis a_t- lpg
Avensis 99 hedef te  2005 1.6 otomatik vardı
Ama 2004 corolla aldik

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Diğer teknik şeyleri bilemiyorum ama buji değişiminde hem yakıt azalır hem de güçte eskiye nazaran artma olur. Araç LPG li ise güçte bir miktar düşüşte olur. Yeni sistemlerde pek güç kaybı olmuyor ama yine de az da olsa oluyor. Motor soğukken güç düşüşu kısmı da doğru olabilir çok kez duydum bunu ustalardan.
Diğer hususları teknik bilgisi olan arkadaşlar cevaplayacaktir
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Duzceliyiz
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 308000
  • Model Yılı: '04
  • 6 kere teşekkür etti
kendim baktım motor yağ kapağında bır sey yok ama yağ çubugunu çekince dışarı az da olsa yağ atıyor duman felna gelmıyor.ben anlamadım bi usta hafif üfleme var diğeri bunlarda normal bin git dedi.2400 km önce yağ bakımı yaptırdım hiç yağ eksiltme yok duman  atma yok sadece eksoz katalizör euro 3 taktırdım çekiş düştü şimdi kımı ufleme var dıyor kımı demıyor yahu  nası bı ısın ıcınde kaldık
Avensis 99 hedef te  2005 1.6 otomatik vardı
Ama 2004 corolla aldik