Gönderen Konu: LPG de debriyaj + fren yapınca stop ediyor  (Okunma sayısı 2505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 240000
  • Model Yılı: '97
  • 43 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
LPG de debriyaj + fren yapınca stop ediyor
« : Ocak 17, 2020, 10:00:35 »
iyi günler hayırlı cumalar arkdaşlar lpg beynini değiştirdim. atiker marka şimdi ışıklara yaklaşınca debriyaj + fren yapıyorum araba stop ediyor.
radyatörümde sorun vardı değiştirdim. sonra ustaya bu olayıda anlattım. lpg ayarı yaptı. 2 gündür stop etmiyordu ama bu sabah ışıklarda debriyaj fren yapınca stop etti. yarı sıralı sistem lpg mevcut
neden yapar bunu yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

NO:BENZİNDE HERHANGİ BİR SORUN YOK
Bestking

Toyota Club Türkiye

LPG de debriyaj + fren yapınca stop ediyor
« : Ocak 17, 2020, 10:00:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 5500
  • Model Yılı: '18
  • 35 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG de debriyaj + fren yapınca stop ediyor
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2020, 11:47:43 »
Rolantide dalgalanma da varsa muhtemelen
LPG enjektör lerinden dir. Eski aracımda başıma gelmişti düzensiz rölanti benzinde sorun yoktu LPG enjektör leri değişip ayar yapıldı sorun ortadan kalktı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2020, 12:11:19 »
iyi günler hayırlı cumalar arkdaşlar lpg beynini değiştirdim. atiker marka şimdi ışıklara yaklaşınca debriyaj + fren yapıyorum araba stop ediyor.
radyatörümde sorun vardı değiştirdim. sonra ustaya bu olayıda anlattım. lpg ayarı yaptı. 2 gündür stop etmiyordu ama bu sabah ışıklarda debriyaj fren yapınca stop etti. yarı sıralı sistem lpg mevcut
neden yapar bunu yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

NO:BENZİNDE HERHANGİ BİR SORUN YOK
Murat bey size daha öncede yazdım ama yinede yazayım yarı sıralı LPG kiti ile enjeksiyon sistemine sahip bir araç sağlıklı çalışmaz çünkü siz yakıtı ve havayı aynı yerden besliyorsunuz onun için dengeli bir yanma oluşmuyor araç düzensiz çalışıyor onun stop ediyor o sistemle malesef düzgün çalışma yakalamanız biraz zor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2020, 10:01:18 »
yıllar önce 1996 öodel xli 1.6 125 beygir japon imalatı aracım vardı. aynı lpg sistemi mevcut idi ve hiç bir zaman ne lpg nede benzinde sorun yaşamadım. bu aracı almamın nedeni ise o efsane kasaydı. bu da japon imaladı ancak 114 beygir gücünde araç bakımsız kalmış aracı kullanan kişiler iyi bakamamışlar buralarda kar çok fazla bakım yapamıyorum. baharda gerekeni yapacağım elbet mesela bu sorunu anladım. frene hafif basarsanız stop etmiyor ancak frene dibine kadar basarsanız stop ediyor buda fren servosundaki  vakum kaçağını gösterir dedim ya havalar soğuk ve karlı bi düzelsin gerekeni yaparım ve burdanda paylaşıcam durumunu teşekkür ediyorum
Bestking

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 43 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2020, 20:18:13 »
Arkadaşlar dün aracı ısıtmak için çalıştırdım hararet göstergesi 90 geldi ısı çok az geliyordu antifriz aldım bakarken LPG beyninden geçen sıcak su hortumu dan islandigini gördüm sıkıştırdim tekrar antifriz ekledim ısı arttı fren ve debriyaj testi yaptım stop etmedi
Bestking