Gönderen Konu: Şehirler Arası Otobüslerde Hayvan Taşıma  (Okunma sayısı 1677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Şehirler Arası Otobüslerde Hayvan Taşıma
« : Ocak 10, 2020, 20:16:08 »
Resmi gazetede yürürlüğe girmiş ve derhal kaldırılması gereken rezalettir.  toplu taşıma ve kamuya açık alanlardaki keyfi uygulamalar sonu pek de hayırlı olmayan sonuçlar doğuracaktır. astım hastası olan var, hayvandan huylanan var, biti, piresi, kenesi var. ben mecbur muyum bu rezaletleri yanımda taşımaya? karşı tarafı düşünen yok. bagaja koyulsun iki tarafta incinmesin ve rahatsızlık duymasın.

https://www.haberturk.com/otobus-icinde-evcil-hayvanlar-tasinabilecek-2557292-ekonomi

Toyota Club Türkiye

Şehirler Arası Otobüslerde Hayvan Taşıma
« : Ocak 10, 2020, 20:16:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
Ynt: Şehirler Arası Otobüslerde Hayvan Taşıma Rezaleti
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2020, 21:14:28 »
Vay anasını be millet ne dertte bunlar ne yapıyor. Ben 10 saat yolculuk yapacağım yanımda da kucakta hayvan olacak. Ya kokarsa ya sevmediğim bir hayvana vs vs. Arkadaş böyle bir kanunmu olur, şakadır bu kesin..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2020, 21:20:44 »
Evet hayvanların bagajda gidip ölmesi daha doğruydu !!!
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2020, 21:21:50 »
Ben de kokan, deodorant, diş fırçalama alışkanlığı kazanamamış insanlarla aynı toplu taşıma araçlarını kullanmaktan şikayetçiyim.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2020, 21:28:56 »
Birbirimize saygılı olduktan sonra evcil  hayvan taşımanın hiç bir sakıncası yok.Onlar da bir canlı. Dünyanın sahibi sadece biz değiliz. Bunlarda da belli standartlar olacak haberde yazdığı gibi. Hayvan beslemiyorum bu arada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2020, 21:32:57 »
Ben bu kanunu destekliyorum , bagajda hayvanlar ne çile çekiyor. Ancak öte yandan Elbette yukarida rahatsız olan olacak o kesin , korkan huylanan muhakkak olacak , diğer yolcuları da düşünmek lazım. Ben hayvanları , tüm canlıları severim gerekirse katlanirim sıkıntıya.ama başkası katlanmak zorunda da değil onun da farkındayım 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2020, 21:39:01 »
yok bence insanları bagaja alalım hayvanlar koltuklarda rahat rahat yolculuk yapsın.  insan hak ve öncelikleri ne zamandan beri hayvan haklarından sonra gelmeye başladı?   kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. ben hayvanlarınızın dışkısının, çişinin kokusunu, havlamasını çekmek zorunda değilim. astım hastası bir insanın sağlığı hayvanlarınızdan kıymetli değildir. hayvanını çok seven özel arabasıyla yolculuk yapsın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 10, 2020, 21:47:59 »
Ben de kokan, deodorant, diş fırçalama alışkanlığı kazanamamış insanlarla aynı toplu taşıma araçlarını kullanmaktan şikayetçiyim.
👏👏
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2020, 21:48:02 »
Burda hayvan düşmanı gibi göstermeye çalışmayın bizi. Benimde evimde hayvanın var ama asla otobüse yanınma alıpta kimseyi rahatsız etmem. Buna hakkım yok. Bagaja koymayın ölmez. Bu iş hayvan sevgisiyle ilgili değil astımı olan var korkanı var. Hayvanında dışkısı var biti piresi var... insan sağlığı hayvandan önemli nokta...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2020, 21:54:28 »
Burda hayvan düşmanı gibi göstermeye çalışmayın bizi. Benimde evimde hayvanın var ama asla otobüse yanınma alıpta kimseyi rahatsız etmem. Buna hakkım yok. Bagaja koymayın ölmez. Bu iş hayvan sevgisiyle ilgili değil astımı olan var korkanı var. Hayvanında dışkısı var biti piresi var... insan sağlığı hayvandan önemli nokta...

Hocam bu hayvanseverlikten duyar kasan  arkadaşlara empatik bir soru sorayım:  çocuğunuz astım hastası olsa ve yanına alerjisini tetikleyen bir hayvan oturtsalar nasıl tepki verirsiniz çok merak ediyorum. çocuğunuzu bir kenara bırakıp yine önce hayvanseverlik mi dersiniz yoksa  her zaman için insan mı önceliklidir dersiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 10, 2020, 22:25:54 »
Katılıyorum,
Otobüsler de öyle rezil insanlar var ki onlardan daha da çok temizler bu güzel canlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2020, 22:29:51 »
resmen hayvanın özgür iradesini hiçe sayıp kafese kutuya koyup eve hapsedip doğal yaşam alanından kopartıp evinde bağlayıp önüne mamasını atınca hayvansever olduğunu sanıyor  bazıları. tanrısal kompleksinizi böyle kendinizden aciz ama sevimli ( size zarar veremeyecek ) canlılar üzerinden karşılıyorsunuz. yoksa temelde hayvanseverim diye kutunun içinde bir hayvanı zorla tutanlar herkesten fazla hayvan düşmanıdır. bunu da hiç biriniz kabul edemezsiniz. keşke bu duyarlığınızı dünyada açlıktan veya köpek saldırısı sonucu ölen ve sağlık açısından hayvanlara alerjisi olan insanlara da gösterseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2020, 22:31:57 »
Sizin evcil hayvanınız seyehat esnasında bagajda ölse kalsa ne yaparsınız. İnsanlık elbette önemli. İnsan olmanın kuralı diğer canlılara da insanlar kadar saygı göstermek.Ağzı yok dili yok şu hayvanların. Sırf hayvanlar değil insanlar da birbirine saygı göstermeli. Ben o firmanın sahibi olsam yasalar da bunu destekliyorsa belirli taşıma kuralları dahilinde hayvanı almamam için bir sebep yoktur. Saygı göstermiyor huzuru bozuyorsa hayvan olmasına gerek yok o insanı dahi o toplu taşımada barındırmam.Duyar falan kasıldığı yok. Bence siz biraz duyar kasmışsınız. Hayvanlarla iç içe büyüyen biri bunu anlar. Ha hayvanlarla seyahat etmek istemiyorsa binmesin toplu taşımaya. Hayvanını taşıyacak olan kişi de diğer insanları rahatsız edecekse elbet buna bir kural yaptırım getirilir. Uçaklarda bile taşınıyor belirli ***kurallarla***

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ocak 10, 2020, 22:32:54 »
resmen hayvanın özgür iradesini hiçe sayıp kafese kutuya koyup eve hapsedip doğal yaşam alanından kopartıp evinde bağlayıp önüne mamasını atınca hayvansever olduğunu sanıyor  bazıları. tanrısal kompleksinizi böyle kendinizden aciz ama sevimli ( size zarar veremeyecek ) canlılar üzerinden karşılıyorsunuz. yoksa temelde hayvanseverim diye kutunun içinde bir hayvanı zorla tutanlar herkesten fazla hayvan düşmanıdır. bunu da hiç biriniz kabul edemezsiniz. keşke bu duyarlığınızı dünyada açlıktan veya köpek saldırısı sonucu ölen ve sağlık açısından hayvanlara alerjisi olan insanlara da gösterseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 10, 2020, 22:37:57 »
Hayvanlar alıştıkları doğada olmalı.Alıştığı yerden başka yere götürmek zalimce hemde kutuya koyup ha bagaj ha koltuk..Allah herkese aklını kullanmayı nasip etsin,ademoğlu gene sapıttı..Ben yanımda bir köpekle yolculuk etmek istemem şahsen, yakında otobüste adamı yılan soktu, köpek ısırdı haberleri duyarsak şaşırmam..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #16 : Ocak 10, 2020, 23:44:08 »
Sizin evcil hayvanınız seyehat esnasında bagajda ölse kalsa ne yaparsınız. İnsanlık elbette önemli. İnsan olmanın kuralı diğer canlılara da insanlar kadar saygı göstermek.Ağzı yok dili yok şu hayvanların. Sırf hayvanlar değil insanlar da birbirine saygı göstermeli. Ben o firmanın sahibi olsam yasalar da bunu destekliyorsa belirli taşıma kuralları dahilinde hayvanı almamam için bir sebep yoktur. Saygı göstermiyor huzuru bozuyorsa hayvan olmasına gerek yok o insanı dahi o toplu taşımada barındırmam.Duyar falan kasıldığı yok. Bence siz biraz duyar kasmışsınız. Hayvanlarla iç içe büyüyen biri bunu anlar. Ha hayvanlarla seyahat etmek istemiyorsa binmesin toplu taşımaya. Hayvanını taşıyacak olan kişi de diğer insanları rahatsız edecekse elbet buna bir kural yaptırım getirilir. Uçaklarda bile taşınıyor belirli ***kurallarla***
Ben hayvanıma bagajda yolculuk yaptırmam. (Hani insan olmanın kuralı hayvanlara saygı göstermek ya o yüzden Bagaja koymam) siz ters söylediniz sanırım zira toplu taşıma araçları  insanlar için yapılmış, hayvanı olan otobüse binmesin esas. Hayvan sevgisi olan onu bir kafese hapsedip yolculuk yapmaz. Bu arada ben hayvanlarla iç içe büyüdüm ve halada hayvanın var o yüzden çok iyi biliyorumki onlar hapsolmayı hiçç sevmezler. O çok hayvansever takılanlar kedisini köpeğini kendi arabasında bile kafese tıkıyorlar arabacıgına zarar vermesin diye. Sonrada klavye hayvanseverliği taslıyorlar ya komik oluyorlar...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #17 : Ocak 10, 2020, 23:55:05 »
yok bence insanları bagaja alalım hayvanlar koltuklarda rahat rahat yolculuk yapsın.  insan hak ve öncelikleri ne zamandan beri hayvan haklarından sonra gelmeye başladı?   kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. ben hayvanlarınızın dışkısının, çişinin kokusunu, havlamasını çekmek zorunda değilim. astım hastası bir insanın sağlığı hayvanlarınızdan kıymetli değildir. hayvanını çok seven özel arabasıyla yolculuk yapsın.

Herkesin de arabası olmak zorunda değil.
Bu milletimizdeki hayvan düşmanlığını anlamak mümkün değil gerçekten. Çoğu insan o hayvanlardan daha pistir eminim.
Duran hayvan nasıl rahatsız edebiliyor pes vallahi. Kafesinde sahibinin kucağında hapishanede gibi duracak zaten. Hayvan düşmanlarının başının tepesinde gezip üstüne işemeyecek merak etmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #18 : Ocak 10, 2020, 23:57:18 »
Hocam bu hayvanseverlikten duyar kasan  arkadaşlara empatik bir soru sorayım:  çocuğunuz astım hastası olsa ve yanına alerjisini tetikleyen bir hayvan oturtsalar nasıl tepki verirsiniz çok merak ediyorum. çocuğunuzu bir kenara bırakıp yine önce hayvanseverlik mi dersiniz yoksa  her zaman için insan mı önceliklidir dersiniz?

Kendim astım hastayım ayrıca. Onu da belirteyim. Gerekirse koltuk değiştirilir olur biter. Küçük şeyleri büyütmeyi ne çok seviyor milletimiz. Sanki herkesin hayvanı varmış gibi..
Bu arada astımı da hayvanlardan değil, Karabük'ün pis havasından edindim. Büyürken de muhabbet kuşu ve sokaktan köpek sahiplenerek büyüdüm. Onlardan hastalık kapmadım ama insanlardan daha büyük hastalıklar kapıp rahatsızlık yaşadığım oldu.
O çocuk leş gibi sigara üstüne sinmiş birisinin 3-5 koltuk ön arkasında olsa ve o koku gelse o adama birşey söyleyemezsin ama? Beni hayvanlardan daha fazla rahatsız ediyor üstüne sigara bocalamış insanlar hem de 10m öteden. Kendi annem ve kayınpederim de dahil buna hem de.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ocak 11, 2020, 00:00:14 »
Ben hayvanıma bagajda yolculuk yaptırmam. (Hani insan olmanın kuralı hayvanlara saygı göstermek ya o yüzden Bagaja koymam) siz ters söylediniz sanırım zira toplu taşıma araçları  insanlar için yapılmış, hayvanı olan otobüse binmesin esas. Hayvan sevgisi olan onu bir kafese hapsedip yolculuk yapmaz. Bu arada ben hayvanlarla iç içe büyüdüm ve halada hayvanın var o yüzden çok iyi biliyorumki onlar hapsolmayı hiçç sevmezler. O çok hayvansever takılanlar kedisini köpeğini kendi arabasında bile kafese tıkıyorlar arabacıgına zarar vermesin diye. Sonrada klavye hayvanseverliği taslıyorlar ya komik oluyorlar...

Biz de biliyoruz dünyada nasıl insanlar olduğunu. Hayvan alır bakar bakar sıkılır salar evcil hayvanı doğaya. Doğada kendi başına mücadele edemez.Sonra gider başka hayvan alır aynısı olur yine başka hayvan alır yine aynısı olur. Bu insan tanıdığım biri. Doktor bana da tüylü evcil hayvan besleme dedi. Şuan beslemiyorum. Ama önceden besledim. Ama konu bu değil...Çoooook fırın ekmek yememiz lazım.Bir kişi bir hayvandan korkuyorsa fobisi varsa bu hayvanın veya sahibinin suçu değildir. Ben de arabamın içine sokak köpeğini aldım. Evet  içi tüy doldu batırdı almak istemedim ama geldi kendi bindi. Her zaman yürürken yolda bana eşlik eder. Buna inanın hayvanları insanlardan çok seviyorum. İçten pazarlıklı değiller en azından.Birbirine karşı zararı dokunmadıktan sonra sıkıntı yok. Otobüste uçakta seyahat ederken bebek ağlayınca bağırıp çağırıyor musunuz niye susturmuyorsunuz diye. Evcil hayvanlar ile yabani olan hayvanları ayıralım bu arada.