Gönderen Konu: Williams Seramik Kaplama  (Okunma sayısı 3319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '19
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Williams Seramik Kaplama
« : Ocak 10, 2020, 17:35:39 »
Merhaba, 19/10/2019 da Dumankaya Pendikten sıfır Corolla Flame Xpack MDS aldım, aracı alırken 2000TL'ye 5 yıl garantili williams seramik kaplama yaptırdım, 2,5 ay geçti, ben anlamadım ama oto yıkamada  seramik kaplamanın olmadığını söylendi, internetteki videolara baktım su boncuklaşıyor ve akıp gidiyor, benim arabada böyle birşey söz konusu değil, yıkamadan sonra yüzeyine elimi sürüyorum, pürüzlü. (ilk 2-3 yıkamada olmuştu)

En son gittiğim yıkamacı seramik kaplama yapıyormuş, hiçbir yerinde seramik kaplama yok dedi. Youtubedan videoları izledim ben arabamda hiç öyle bir damlacık veya suyun akıp gitmesi gibi birşey görmedim. Değil seramik kaplama pasta cila yapılsa 2,5 ayda etkisini bu kadar kaybetmez, hiç yapılmamış dedi.

Servisi aradım, getirin bakalım dediler, yarın getirin Williams elemanlarına bir gösterelim dediler.

5 yıl garantili ürün 2,5 ayda etkisini tamamen kaybeder mi?

Hiç fırça sürmedim, hep elle yıkadım ve yıkattım, mikrofiber bezle de kurulattım.

Sizin böyle bir tecrübeniz veya başınızdan geçen bir olay oldu mu?

Yarın olmazsa önümüzdeki hafta içi servise götürüp son durumu buradan paylaşacağım. !!! >:(

Toyota Club Türkiye

Williams Seramik Kaplama
« : Ocak 10, 2020, 17:35:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Williams Seramik Kapla(ma)!
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2020, 18:20:49 »
Dediginiz gibiyse kaplama yapilmamis. Servise gitseniz aaa unutmusuz demezler. Yaptik diyecekler..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2020, 19:19:40 »
Seramik kaplama sonrası kullanım da önemli eğer ph nötr dengeli şampuan ve kostik içermeyen şampuan kullanırsanız hem seramik kaplamanız uzun ömürlü olur hemde beslenir, ama sokak aralarinda sanayilerde olan standart oto yikamacilara götürüp yikattiriyorsaniz büyük ihtimal demeyeyim %100 ph nötr dengesi olmayan kostik içeren şampuan kullanılan yıkama dükkanlarına gittiniz bir çok bahsettiğim yikamacilar bulaşık deterjanı bile kullanıyor bu da seramiğin etkisini yok ediyor söküp atıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2020, 19:40:45 »
her ne kadar kötü deterjan kullanılsa 2.5 ayda biter mi?.....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2020, 19:57:40 »
her ne kadar kötü deterjan kullanılsa 2.5 ayda biter mi?.....
haklısın bende aracı alırken toyota protect yaptırmıştım herkese de bu tarz bakımları tavsiye ediyorum,yaşıtları ile yanyana gelince aracım çok daha farklı rengi var tertemiz ve çok daha yeni gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2020, 22:56:23 »
Böyle bir video paylaşılmış internette paylaşmak istedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2020, 17:31:11 »
zaten bu işi servislerde yaptıranlar (bende alırken yaptırmıştım) işe çok da hakim olmayan kişiler,çok konuya hakim olmadıkları için de yapılan işten memnun kalıyorlar yüksek oranda, diğer tarafın çok daha iyi işi olduğunu bilmek için de bu işlere hem meraklı olmak gerekiyor hemde biraz bilmek gerekiyor.ben kendim için konuşuyorum x markanın işi gerçekten iyi diye de gidip de 5-10 bin arası para da vermem yani.detailing firmalarına gitmiştim 2 sene önce 2000 liralardan bahsediyor idiler.daha kurumsal yerlere gidin hop 5000,oda araca göre fiyat veriyorlar corolla`m için verilen rakamdan bahsediyorum.
Yukarı da da bahsettiğim gibi ben toyota protect olarak yaptırmıştım gayet de memnun kaldım,sonrasında meguiars da yaptırdım yani iyi tamam ilk 1 ay güzel ama sonra ne bilim o dirilik çok da durmuyordu.
Burada bu sefer önemli olan işçilik diyorlar yani işi yapanla alakalı diyorlar,e onu nasıl ölçücez :) bu tarz işlerde adam tutmak zor,gidiyorsun her ay başka adam var ama yerin adı iyi diye çıkmış,yaptırıyorsun anlamıyorsan ya adam harbiden yapıyor diyorsun bu sefer kötüyse bile :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2020, 01:08:44 »
Seramik kaplama sonrası kullanım da önemli eğer ph nötr dengeli şampuan ve kostik içermeyen şampuan kullanırsanız hem seramik kaplamanız uzun ömürlü olur hemde beslenir, ama sokak aralarinda sanayilerde olan standart oto yikamacilara götürüp yikattiriyorsaniz büyük ihtimal demeyeyim %100 ph nötr dengesi olmayan kostik içeren şampuan kullanılan yıkama dükkanlarına gittiniz bir çok bahsettiğim yikamacilar bulaşık deterjanı bile kullanıyor bu da seramiğin etkisini yok ediyor söküp atıyor.

Hocam 2,5 ayda toplasan 7-8 kez yıkanmıştır, bunun ilk ikisinde sadece su tuttum, tozu vardı, sonrasında da kendim yıkadığımda sonax'ın şampuanını kullandım, oto yıkamalarda da köpük sıktılar sonra fırça değdirmeden elde yıkandı. Bilmediğim için soruyorum 2,5 ayda yada 7-8 yıkamada bu ürünün su itme ve boncuklanma özelliği kaybolur mu? kaldı ki ilk iki yıkama hariç hiç boncuklanma da olmadı ayrıca. ben önceki arabamı kendim pasta cila yaptım, 6 ay etkisi hiç geçmedi, hep boncuklandı, su aktı gitti. bu işte bir gariplik var, bu gün gidemedim, hafta içinde gidip göstereceğim, son durumu buradan paylaşırım.
 !!! :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2020, 13:46:23 »
Ben kendim boya koruma yaptim amatorce. Once fukupika yapip sildim. Sonra sonax bsd yaptim. 6 aydir benzinlik kopuguyle yikiyorum. Yikadiktan sonra sonax bsd ile cilaliyorum. Her zaman boncuklanma var..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 14, 2020, 16:38:45 »
Bu gün servise gittim, şikayetlerimi ilettim, yetkili arkadaş ile görüştük, iddiası "oto yıkamalar kendileri seramik kaplama-boya koruma vs. yapmak için böyle söylüyor" diye bir beyanda bulundu. Bana bu arabada seramik yok diyen arkadaş hiç öyle bir teklifte bulunmadı ama kendisinin başka bir markanın işlerini yaptığını söyledi.

Seramiği yapan Williams yetkilisi usta çakmağın plastik kısmıyla çamurlukta bir yerde iz yaptı, arkasından çakmakla kısa süreli ısıttı, bezle sildiğinde arabada iz kalmadı, şayet seramik olmasaydı hem iz kalırdı hem çakmağın ısıttığı yer kararırdı dedi. Kesinlikle seramik yapıldı, su iticilik şart değil bunun için, 5 yıl garanti verdik dedi. Aynı şekilde orada uygulaması yeni yapılmış bir arabada gösterdi çakmak testini yine aynı sonuç oldu. Su boncuklanması ve iticiliğinin şart olmadığını da iddia etti, oradaki araca (az) su attı, olmadı, ilk yıkamalarda tazyikli suda olabileceği (benim ilk 1-2 yıkamamda oluyordu) Firma yetkilileri bu kadar emin ve kendilerince bir ispatta bulununca diyecek birşey bulamadım doğrusu.

Garantinin devam etmesi için aracın kazasının olmaması gerekiyor, her yıl serviste (ücretsiz) bakım yapılması gerekiyor diye belirttiler.

Bu konuda deneyimi tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini merak ettim. Seramik olup olmadığını başka nasıl anlarız bilemedim? :) ;) 8-) :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ocak 14, 2020, 17:31:53 »
çakmakla ısıtmayı ilk defa duydum....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 14, 2020, 21:01:09 »
Merhaba, benim aracımda da williams seramik kaplama mevcut. aynı şekilde 5 yıl garantili.  yağmur yağdığından falan boncuklanma kalıyor özellikle tavanda. arabayı da 2 kez yıkama fırsatım oldu. yine yıkama sonrası bez ile iyice kurulama yapmaz isem boncuklanma kalıyor. bir de şunları deneyimledim. park ettiğim yer dar biraz. yüzeysel sürtme oldu birkaç kez. bu sürtmeler diger aracımda olsa geçmezdi. ancak seramik kaplamadan mıdır bilemiyorum yıkama sonrası ya da temizleme sonrası kayboldu. yarın sizin için özellikle bakarım daha belirgin bişey var mı seramik kaplamayı gösteren diye.
bu arada çakmakla ısıtma olayını ilk kez duydum. birde firma bence yapmıştır seramik kaplama. sanmam yalan konuşacaklarını. nerede yaptırmıştınız.
son olarak aracınız oto yıkamalarda ya da akaryakıt firmalarında bulunan otomatlarda yıkatmayın. kısa sürede seramik kaplama kaybolur. bir sünger bir de valet pro concentrated şampuan alın. ilk günkü gibi olsun aracınız ve seramik kaplamayı da korumuş olun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 14, 2020, 21:03:07 »
Bence boncuklanma olmasa daha iyi çünkü yağmur çiselediğin de milletin aracı hemen kuruyor bizim cilalı araçta boncuk boncuk damlalar kalıyor ve toz olduğunda araç boncuk boncuk toz lekesi kalıyor.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 14, 2020, 21:05:58 »
Bence boncuklanma olmasa daha iyi çünkü yağmur çiselediğin de milletin aracı hemen kuruyor bizim cilalı araçta boncuk boncuk damlalar kalıyor ve toz olduğunda araç boncuk boncuk toz lekesi kalıyor.
bence de boncuklanma olması güzel bir durum değil. size katılıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 14, 2020, 21:37:57 »
Ben çinden aldığım ürünle seramik kaplama yapmıştım gayet uzun süre kaldı aracımda.Ve çok ucuza mal oldu.Kendi garajımda yaptım.Boncuklanma oluyordu suyu görünce.Boyadaki güneş yanıklarına bile iyi geldi.Hafif pasta sonrası üzerine sürünce yanıklar görünmez hale geldi.

İzlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca kanalda bir çok bilgilendirici video mevcut

Mesaj Birleştirildi: Ocak 14, 2020, 21:43:38

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 15, 2020, 14:45:16 »
Merhaba, benim aracımda da williams seramik kaplama mevcut. aynı şekilde 5 yıl garantili.  yağmur yağdığından falan boncuklanma kalıyor özellikle tavanda. arabayı da 2 kez yıkama fırsatım oldu. yine yıkama sonrası bez ile iyice kurulama yapmaz isem boncuklanma kalıyor. bir de şunları deneyimledim. park ettiğim yer dar biraz. yüzeysel sürtme oldu birkaç kez. bu sürtmeler diger aracımda olsa geçmezdi. ancak seramik kaplamadan mıdır bilemiyorum yıkama sonrası ya da temizleme sonrası kayboldu. yarın sizin için özellikle bakarım daha belirgin bişey var mı seramik kaplamayı gösteren diye.
bu arada çakmakla ısıtma olayını ilk kez duydum. birde firma bence yapmıştır seramik kaplama. sanmam yalan konuşacaklarını. nerede yaptırmıştınız.
son olarak aracınız oto yıkamalarda ya da akaryakıt firmalarında bulunan otomatlarda yıkatmayın. kısa sürede seramik kaplama kaybolur. bir sünger bir de valet pro concentrated şampuan alın. ilk günkü gibi olsun aracınız ve seramik kaplamayı da korumuş olun.

Merhaba, araç yeni galiba, 2 kez yıkattım demişsiniz, benim ilk 2-3 yıkamada olmuştu. Pendik Dumankaya'da yaptırmıştım, ben de yapmıştır diye düşündüm ama oto yıkama öyle söyleyince araştırma gereği duydum. Her yıkamayı oto yıkamada yaptırmıyorum, benzinlikte araç şampuanıyla kendim elle yıkıyorum. Servisten hızlı cila kullanmamı önerdiler, Meguiar's hızlı cilasını sipariş ettim, ayda 1 kez uygulamayı ve gözlemlemeyi düşünüyorum. sonaxın şampuanı bitince dediğiniz markaya bakacağım. Teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 15, 2020, 14:47:22

Mantıklı olmaması daha iyi ama seramik olup olmadığının anlaşılması için genelde boncuklama vs diye söyleniyor. Dediğiniz gibi boncuklamanın dezavantajı var aslında. ::)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 15, 2020, 15:56:59
Ben çinden aldığım ürünle seramik kaplama yapmıştım gayet uzun süre kaldı aracımda.Ve çok ucuza mal oldu.Kendi garajımda yaptım.Boncuklanma oluyordu suyu görünce.Boyadaki güneş yanıklarına bile iyi geldi.Hafif pasta sonrası üzerine sürünce yanıklar görünmez hale geldi.

İzlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca kanalda bir çok bilgilendirici video mevcut

Mesaj Birleştirildi: Ocak 14, 2020, 21:43:38

Kanal çok iyiymiş, bu konuya ilişkin videoları araştıracağım bakalım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 1800
  • Model Yılı: '20
Ynt: Williams Seramik Kaplama
« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2020, 10:45:08 »
Ben de Pendik Dumankayadan aldım aracı seramik kaplama ses yalıtımı cam filmi uygulandı 2600tl fatura verildi bunlar ile alakalı yaklaşık iki ay olucak yaptıralı su iticilik devam ediyor bir de aracın boyasın da bir katman olduğu belli metalik gri benim araç koyu gri yani güneşte falan parlaması gayet iyi yani üzerinde bişiler var. Bende serviste bu tarz şeyler yaptırmayı sevmem koskoca servis diyorsun karşın da yarın öbürgün muhatap olsun diyorsun ama nafile işini yaptırıyorsun ama yaşadığın stres sana yetiyor. Ankarada detaling dükkanı diye bi adamlar var çok sağlam iş yaptıklarını düşünüyorum yani görmedim ama o izlenimi veriyorlar burda önemli olan benim aracıma kendi aracıimiş gibi davranması salla pati iş yapmasın ama servislerde bunu bulamıyorsun neyse bunlar istanbula da mekan açtilar onlarda kyaptırırım diyordum bayi indirimi fazla yapmayım bu tarz hediyeler verince hadi yaptıralım bari dedik yaptırdık. Seramik kaplama iyi gibi dediğim gibi cam filmi gayet güzel başarılı yani merdiven altı olmadığı belli kaliteli ve hiç kabarcık tarzı bir şey görmedim gelelim yalıtıma internetten araştırdığım kadarı ile yalıtımı yaparken altta bulunan plastik aksam kapak tarzı olan parçaları söküyorlar bunların alt tarafına pütür tarzı bir şeyler sıkıyorlar ben öyle birşey göremedim yani belki vardır ben görememişimdir ama davlunbaz iç kısımlarına bir şeyler yapılmış marşpiel alt taraflarına da bir şeyler yapılmış benim araç C HR flame paket youtubede sürekli araç incelemelerini izlerim ses yalıtımı iyi olmadığından bahsedilir benim araç için gerçi makyajla biraz daha iyi olduğuda söyleniyor ondanmıdır yalıtımdanmıdır bilemiyorum araç bana sessiz yol sesi almıyormuş gibi geliyor rüzgar seside 130 140 tan sonra başlıyor. mevzuya dönersek Dumankaya eğer yapmayı unutmadılarsa seramik yapmışlardır hatta ben aracı teslim alırken başka araca uyguluyorlardı yalıtımlı bir ortam da özende var gibi yani  ama kalitesi nasıl görecez artık bir de bu seramik işinin her sene bakımı varmış sanırım gerçi bana öyle bişi demediler neyse hayırlısı olsun