Gönderen Konu: Prins teknomax corolla otomatik vites de vuruntu yapıyor  (Okunma sayısı 1035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
2016 corolla 1.6 otomatik arac sahıbıyım 10 gün önce lpg takıldı technomax prins mrka aracımda vuruntu basladı iki seferdir çözemediler bu soruna çözümü olan ustalarımız buyuklerımızden yardım rıca ederım.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: Prins teknomax corolla otomatik vites de vuruntu yapıyor
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2020, 10:26:57 »
Enjektör nozzlelarına bakılmalı üstüne güzel bir afr veya diğer deyimi ile yol ayarı ile sorun kalacağını düşünmüyorum.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2020, 23:55:36 »
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim nozzlle paketten cıkan degıl daha uzunlardan taktılar son gorusmede herseyı yapacagız vs zırvalamaları var tüm sorumlulukları yerıne getıreceklermış cok canım sıkkın guzelım araba boyle oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2020, 07:50:01 »
İlla ki çözülür canınızı sıkmayın aynı kiti kullanıyorum çünkü en ufak sıkıntı yaşamıyorum ilginç olmuş sizinki umarım biran önce düzelir sizde rahatlarsınız
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2020, 09:30:56 »
2016 corolla 1.6 otomatik arac sahıbıyım 10 gün önce lpg takıldı technomax prins mrka aracımda vuruntu basladı iki seferdir çözemediler bu soruna çözümü olan ustalarımız buyuklerımızden yardım rıca ederım.

sadece sizin aracınıza özel bir şey değil ! cvt corollaların hepsinde lpg takıldığı zaman vuruntu yapıyor! yapmaz diyen yalan konuşur! yapmaz diyenlerin çoğunun kullanım tarzı yüksek devir veya sakin kullanmayan tiplerse onlarda yapmaz , nedenini 2 saat yazmayacağım anlayan anladı....atiker grand ve goldda bunun için bir özellik koymuşlar yazılıma ve vuruntuyu minimum hale getiriyor! candan mühendislik bunu yapıyor ! afr ayarı falan hikaye! kendi aracımda atiker grand var ankarada taktırdım araba kendi halinde akarken tekrar ayak ucuyla hafifce gaza dokunduğumda vuruntu yapıyordu candan mühendisliği aradım sağolsun yardımcı olmuş o ayar kısmını söylemişti!  50 tlye netten ayar kablosu aldım kendim ayar yaptım ve candanın dediği kısmı ayarladım şu an neredeyse milyonda bir vuruntu oluyor! ama oluyor ! motorun çalışma yapısını bildiğim için  ne zaman nerde yapacağını tahmin bile edebiliyorum!
aynı şey honda civiclerdede var!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2020, 10:09:44 »
Rica edıyorum yazda kurtulayım şu sıkıntıdan anladım demek ıatedıgınızı iş işten gectı artık