Gönderen Konu: Ön Cam Çatlağı  (Okunma sayısı 1410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '19
  • 37 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ön Cam Çatlağı
« : Ocak 07, 2020, 22:05:09 »
Merhaba,
2019 Corolla Vision  aracın öncam alt tarafından  (sileceklerin bulunduğu verden yukarıya doğru) 10 cm ince  çatlak oluştu. Rahatsız edici bir çatlak değil  ama bununla ilgili yetkili servisle görüştüm. İsterseniz orjinal cam ile kaskonuzdan değiştirebiliriz dediler.  Sanırım yaklaşık 3.000 TL olduğu  söyleniyor. Esasen camı değiştirecek bir çatlak değil ama, sisteme hasar kayıtı görünmesini de şuan istemiyorum.
Camdaki çatlağın çatlağın ilerlemesini önlemek için  Ankara'da başvurabileceğim bir yer varmı? Teşekkür ederim.

Not: Yetkili servisten öncamlarla ilgili aldığım bilgi, ön camların  birleşim yerlerindeki kısımlarının mukavametinin zayıf olması nedeniyle taş yada farklı nedenlerle  çatlayabildiği iletildi.  Toyota Türkiye ile  iletişime geçerek bu durumu aktardım.  Yetkili servise yönlendirildim Yetkili servis aracınızın camıyla  ilgili gereken yapılacaktır bilgisini verdiler. Henüz servise gitmedim. Hafta sonu gideceğim.
Teşekkür ederım.

Toyota Club Türkiye

Ön Cam Çatlağı
« : Ocak 07, 2020, 22:05:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Ön Cam Çatlağı
« Yanıtla #1 : Ocak 07, 2020, 22:30:15 »
Merhaba,
2019 Corolla Vision  aracın öncam alt tarafından  (sileceklerin bulunduğu verden yukarıya doğru) 10 cm ince  çatlak oluştu. Rahatsız edici bir çatlak değil  ama bununla ilgili yetkili servisle görüştüm. İsterseniz orjinal cam ile kaskonuzdan değiştirebiliriz dediler.  Sanırım yaklaşık 3.000 TL olduğu  söyleniyor. Esasen camı değiştirecek bir çatlak değil ama, sisteme hasar kayıtı görünmesini de şuan istemiyorum.
Camdaki çatlağın çatlağın ilerlemesini önlemek için  Ankara'da başvurabileceğim bir yer varmı? Teşekkür ederim.

Not: Yetkili servisten öncamlarla ilgili aldığım bilgi, ön camların  birleşim yerlerindeki kısımlarının mukavametinin zayıf olması nedeniyle taş yada farklı nedenlerle  çatlayabildiği iletildi.  Toyota Türkiye ile  iletişime geçerek bu durumu aktardım.  Yetkili servise yönlendirildim Yetkili servis aracınızın camıyla  ilgili gereken yapılacaktır bilgisini verdiler. Henüz servise gitmedim. Hafta sonu gideceğim.
Teşekkür ederım.
Merhaba, aracınızın camını yılda 1 kez kaskodan değiştirebilirsiniz. Kaskonuz delinmez ve hasar gözükmez. Tabi bu policenize bağlı ama aşağı yukarı tüm kaskolarda aynıdır
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 08, 2020, 07:39:42 »
Arka cam için servisle görüştüğüm de hasar kaydı gözükür demişti.bende dışarı da taktirmistim
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 08, 2020, 09:06:19 »
Arka cam için servisle görüştüğüm de hasar kaydı gözükür demişti.bende dışarı da taktirmistim
Benim kaskın AXA nin full olanı 1 yıl önce 1800tl ye yaptırdım policemi özellikle sordum cam için yılda 1 hakkınız var dedi.ama arka cam rezidansli olduğu için fiyatı da ön cama göre 1bucuk kat arttığı için belki dahil olmayabilir, ancak ön cam için eminim değiştim çünkü. Para da vermedim hasar kaydı da yok
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '11
  • 27 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 08, 2020, 10:12:33 »
Ben 3-4 yıl öce ön camı kaskodan değiştim, aracımda hasar kaydı olarak gözüküyor.
2011 Corolla D4D MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 08, 2020, 18:48:13 »
Axa sigortada yıllık her cam icin 1 defa diye biliyorum.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2020, 00:32:42 »
Aynı şeklide bende de ön camda çatlak meydana gelmişti,AXA sigortadan ön camı değiştirdim.Araçta hasar kaydı gözükmüyor.
Senede bir kez cam hakkınız var,ancak poliçenizi inceleyin ancak  ne kadarını siz ödüyorsunuz orj. olunca ?
Kaskonun gösterdiği camcıda da değişim olabiliyor ancak yan sanayi cam.Ben farklı forumlardan edindiğim bilgiler ışığında orj olmasının faydalı olacağını tespit ettiğim için orj. tercih ettim,çünkü ön camda sensör vs olayı olduğu için servis dışında problem yaşama olasılığı olabiliyormuş.
Geçmiş olsun.
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2020, 15:08:24 »
Üründen ürüne fark olabilir ancak kimi camlarda Uv geçirgenliği farklı olabiliyor ve özellikle güneşli yerlerde önemli bir sıkıntı ortaya çıkıyor.

Küçük boyutlu ve yeni olan çatlaklar için vakum ile kendinizin uygulayabileceğiniz ürünler mevcut. Çatlağın içi solüsyon ile dolduruluyor ve direk sürücü alanında değilse, etkili sonuçlar alınabiliyor.