Gönderen Konu: T27 GÜNDÜZ FARINI LEDE ÇEVİRME  (Okunma sayısı 713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 97000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
T27 GÜNDÜZ FARINI LEDE ÇEVİRME
« : Ocak 07, 2020, 20:46:32 »
Arkadaşlar ben geçenlerde aracıma biri photon diğeri femex olmak üzere internet ortamında satılan ortalama fiyatı 90-tl civarında olan çift devreli led ampüleri aracımda denedim ancak iki üründe çalışmadı.forumda daha önceden bu konudaki tartışmaları okudum orada bu araçlara ancak bir direnç sayesinde led ampül takılabildiği şeklinde bilgiler verilmiş.ben bugün oto elektrikçisi arkadaşa sordum aracı getir bende senin araçta çalışan led ampuller var direnç kullanmaya falan gerek yok tak çalıştır bendeki ürün dedi.iyice kafam karıştı acaba onun takacağı led ampül aracımın farını bozarmı ya da farımın kaşlarında kısa devreye neden olur mu kaş yaparken göz çıkartmayalım ustaya gitmeden sizlere de bir danışayım dedim.çünkü ustalarında bazen beceriksiz olanları ile karşılaşabiliyoruz sırf para kazanmak için bilmediği halde ben biliyorum deyip geçici çözümlerle aracın farını berbat etmesin.Eğer hiçbir alternatifi yoksa hiç ustaya götürüp aracımın orasını burasını elletmeyeyim dostlar. :saygi:

Toyota Club Türkiye

T27 GÜNDÜZ FARINI LEDE ÇEVİRME
« : Ocak 07, 2020, 20:46:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 GÜNDÜZ FARINI LEDE ÇEVİRME
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2020, 00:39:57 »
Merhaba,
Gündüz farı için her LED olmuyor ve deneyelim derken arızaya sebep olabiliyorsunuz.Gündüz farı için direnç şart,sizin elektrikçinin dediği can bus olan araçlar için bizim araçlara uygun değil.Bizim araçlar için PHOTON PH7215 EX T20 21/5W LED ampul ve direnç almanız gerekiyor.
Ancak bu şekilde çalıştırabilirsiniz.Piyasada bulunan sıradan LED ampuller kesinlikle farlarınızdaki elektronik devrenin yanmasına sebep oluyor bilginize.
Sadece V-POWER - Anti LPG