Gönderen Konu: Başımdan geçen bir garip ariza  (Okunma sayısı 659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 240000
  • Model Yılı: '97
  • 43 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Başımdan geçen bir garip ariza
« : Ocak 02, 2020, 20:14:13 »
Arkadaşlar başımda geçen bu arıza olayını size anlatmak istiyorum 5 yıl onca 2003 model Astra Clup aldım. Araç çok seri hizliydi LPG'de sorun vardı burda olpg markasına bakan olmadığından dolayı kimse yapmıyordu bende ucuza kaçarak Atiker taktırdım usta manifoldun üzerindeki deliklere değilde başka delikler açtı 1 kaç ay kullandım sonra birgün ışıklarda kalkış yaparken gazı kesti stop etmedi ancak rölanti 1400 seyiyesibde takıldı kaldı kontak kapatıp açtım sanki hiç birşey olmamış gibi yoluna devam ettim sonra bu arıza tekrarlamaya başladı sürekli hastan var sürekli il dışına gitmem gerekiyor araç arızalı neyse dediler beyinden diye 10 defa il dışında beyincilere gittim her defasında tamam dendi yola düştüm sonuç gene hep aynı olmuyor en son beyinci 4000 TL değerinde sıfır beyin taktı gene aynı düzelme yok bu arada bildiğim tüm sensörleri değiştim yok sonuç değişmiyor sibop üst kapak dendi yaptım gene olmadı vesselam bu arada 2 yıl geçti ve ben 10-12 bin TL harcamış oldum dedim böyle satayım arızayı söyledim alan kişiye dedi 17000 olursa alırım diye yaklaşık 25-27 bin olan aracı verdim 17 ye o da aracı yaptırmadan olduğu gibi satmış birine 25.500 TL'ye satmış bende 2015 model Corolla aldım yepyeni aradan bir kaç ay geçti evde dmax kanalında edd diye bir araba programı var onu seyrederken bizim araçtaki hatanın aynısını gördüm  yaklaşık 15- 20 TL'ye halletti adam şok oldum gözüm yollarda eski aracımı arar oldum bir gün bir hastanenin önünde baktım benim eski araç adam kaputu açmış bakıp duruyor neyse vardım yanına eski sahibi olduğunu arıza nedeniyle sattığını söyledim ve dedimki arızayı biliyorum istesen duzetebilirim derince adam hemen yapalım dedi ve bir  kaç bez yardımıyla delikleri geçici tikadık araç oldu sana 10 numara 5 yıldız dedim bunu böyle bırakma bir tamirci de düzgün yaptır yaptırdı tabiki ve aracı halen kulkaniyor çokta memnun  işte böyle
Bestking

Toyota Club Türkiye

Başımdan geçen bir garip ariza
« : Ocak 02, 2020, 20:14:13 »