Gönderen Konu: Otogaz'da Yapılan Hile  (Okunma sayısı 1231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür etti
Otogaz'da Yapılan Hile
« : Aralık 29, 2019, 23:58:47 »
Selamın aleyküm geceniz güzel olsun internette gördüm şok oldum. Bu gözler daha ne dümenler görecek?

Toyota Club Türkiye

Otogaz'da Yapılan Hile
« : Aralık 29, 2019, 23:58:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: Otogaz'da Yapılan Hile
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2019, 01:02:37 »
Benzinli araçlarda, deponun genelde boşa yakın tutulduğu durumlarda,benzin deposu içerisinde bulunan havanın yoğunlaşmasından kaynaklı zamanla su birikimi olabiliyor.Bu nedenle deponun mümkün olduğunca dolu tutulması tavsiye ediliyor.LPg tankında böyle bir durum söz konusu olabilimi bilemiyorum.Zira videoda taş çatlasın yarım litre civarında su aktığı görülüyor.Buda zamanla (yıllarca)depoda birikmiş olan su olabilir diye düşünüyorum.birde bu suyu nasıl tahliye ediyorlar muhtemelen hava basıyorlar depoya ve bu  akanda depoda kalan  yıllarca yoğunlaşmadan kaynaklı su olabilir.Yarım litre lpg için böyle bir hileye tenezzül edilmez gibi geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Ynt: Otogaz'da Yapılan Hile
« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2019, 01:28:56 »
Sanki Lpg tankı boşken benzinde çalıştırılıp yırtık diyaframdan su tanka gitmiş. Gaz kesici valfler arızalı değilse bile ilk çalıştırmada açılıp kapandıkça damla damla dolmuş olabilir. Suyun böyle tazyikle akması da daha sonra lpg basılan tankın içinde üstte kalan lpgnin basıncıyla gibi.

İlginç gerçekten. Araç sahibi bence motoru kucağına almış gibi duruyor. Lpg sahteciliği olacağını sanmam. İstasyonu olan biri bunlara kadar düşmez bence. Zaten su olsa istasyoncu da pompayı ve tesisatı kucağına alır çünkü suyun donma derecesi 0.