Gönderen Konu: 2019-vision yokuş da geri kaydırma sorunu  (Okunma sayısı 1576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '19
  • 8 kere teşekkür etti
2019-vision yokuş da geri kaydırma sorunu
« : Aralık 29, 2019, 18:07:42 »
Merhabalar. Aracım vision mds modeli. Yokuş destek sistemi ile ilgili kafama takılan durum var. Normalde yokuşta geri kaydırıp kaydirmadigi hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. Ayağımızi Frenden çektiğimiz zaman ne kadar süre bekliyor yada gaza basmadığımız zaman hareket etmiyor mu?

Toyota Club Türkiye

2019-vision yokuş da geri kaydırma sorunu
« : Aralık 29, 2019, 18:07:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019-vision yokuş da geri kaydırma sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2019, 18:24:37 »
Merhaba.
Bende de flame x pack mds mevcut.
Yokuşta geri kaçırma yapmiyor.
Süre tutmadim ancak 5 sn falan fren desteği saglayıp geri kaçırmıyor aracı bildiğim kadarıyla.
Bir de çok yokuş ise frenden ayağı çekince kendisi gidemeyebilir gaz ile destek isteyebiliyor. Düz yolda ise frenden ayağı çekince gaz vermeye gerek kalmadan ilerliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2019, 19:00:49 »
Merhaba.
Bende de flame x pack mds mevcut.
Yokuşta geri kaçırma yapmiyor.
Süre tutmadim ancak 5 sn falan fren desteği saglayıp geri kaçırmıyor aracı bildiğim kadarıyla.
Bir de çok yokuş ise frenden ayağı çekince kendisi gidemeyebilir gaz ile destek isteyebiliyor. Düz yolda ise frenden ayağı çekince gaz vermeye gerek kalmadan ilerliyor.
Çok yokuşta frenden ayak çekildiği zaman suresiz yokus desteği sağlıyor mu. Aracımda(vision) auto hold seçeceği yok. Önceden sağlıyormuş gibi geldi şimdi kullandığım zaman 3-5 sn bekledikten sonra geri kaçırdı. Ondan dolayı sordum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2019, 19:20:25 »
Açıkçası süre tutmadim. Ancak süresiz değil de 5 saniye kadar tutuyor diye biliyorum. Aracimda autohold desteği mevcut. Uzun süreli beklemelerde onu kullanıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2019, 20:34:15 »
Bizim vision larda frene tamamen sonuna kadar basılması lazım yokuş tutmanın çalışması için. 3 5 sn gibi kısa süreli tutuyor. Gaza bastığınızda fren bırakıyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2019, 22:53:53 »
Bizim vision larda frene tamamen sonuna kadar basılması lazım yokuş tutmanın çalışması için. 3 5 sn gibi kısa süreli tutuyor. Gaza bastığınızda fren bırakıyor.
İlk zamanlarda sanki tutuyor da sonradan tutmuyormuş gibi geldi. O zaman süresiz tutmuyor bizim modellerde yanlış anlamadım herhalde.
Sorun yok o zaman.  3-5 sn tutuyor. Tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2019, 00:03:56 »
İlk zamanlarda sanki tutuyor da sonradan tutmuyormuş gibi geldi. O zaman süresiz tutmuyor bizim modellerde yanlış anlamadım herhalde.
Sorun yok o zaman.  3-5 sn tutuyor. Tesekkurler
Zaten yokuş kalkış desteği süresiz tutmaz kısa süreliğine askıda kalır siz ileri hareket için gaza dokunduğunuz da mekanizma devreden çıkar disk serbest kalır hepsi o kadar,zaten 5 saniye bir şoförün kalkış yapması için fazla bile.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2019, 14:37:08 »
Zaten yokuş kalkış desteği süresiz tutmaz kısa süreliğine askıda kalır siz ileri hareket için gaza dokunduğunuz da mekanizma devreden çıkar disk serbest kalır hepsi o kadar,zaten 5 saniye bir şoförün kalkış yapması için fazla bile.
Tabikide yeterli. İlk başlarda dik yokuşta süresiz bekliyor gibi düşündüğümden aklıma takıldı. Sizin söylediklerimizle Beraber soru işaretleri gitti. Teşekkürler.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 30, 2019, 14:45:56
Benim için sorun değil de hanım kullanıyor. İlk zamanlar süresiz kalıyor gibi hatırladığım icin size sorma ihtiyacında bulundum. Cevapları alınca sorun ortadan kalktı. Tesekkurler