Gönderen Konu: AE101’e 60 Amper Akü Nasıl Takılır?  (Okunma sayısı 574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '98
  • 21 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
AE101’e 60 Amper Akü Nasıl Takılır?
« : Aralık 27, 2019, 21:40:29 »
Arkadaşlar aracın akü yeri 45 ampere uygun. Akünün üstündeki ince uzun siyah demir sabitleme parçasıda 45 amperin boyutlarına göre ve alt siyah plastik akü tablasıda 45’e göre. 60 amper almak istiyorum ama aküyü yerine nasıl sabitleyeceğim, çünkü akünün sabitlenmesini sağlayan bütün parçalar 45 amper için.
Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.

Toyota Club Türkiye

AE101’e 60 Amper Akü Nasıl Takılır?
« : Aralık 27, 2019, 21:40:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: AE101’e 60 Amper Akü Nasıl Takılır?
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2019, 22:12:10 »
Neden 60 amper almak istiyorsunuz?
İlk önce o aracın şarj dinamosu 45 amper aküye göre ayarlı daha büyük amper akü takmak sistemin erken arıza vermesine sebeb olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '98
  • 21 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: AE101’e 60 Amper Akü Nasıl Takılır?
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2019, 23:18:52 »
Benden önceki sahibi LPG ve uzaktan kumanda alarm sistemi taktırmış o yüzden 60 amper takmak istedim. Zaten üstünde şuan 60 amper takılı usta değişme zamanı gelmiş yolda bırakabilir dedi. 60 amper takılı ama alt tablası yok üstteki siyah sabitleme demirinin bir ayağını keserek sabitlemeye çalışmışlar. Sabit durmuyor da zaten biraz kuvvetli çekince sağa sola kıpırdıyor hafiften. Bende sabitleme parçalarını alıp 45 amper takayım diyorum ama LPG’nin ecusuna sürekli elektrik gidiyormuş aynı zamanda uzaktan kumanda sistemide sürekli canlı. LPG düğmesinden kapalı motor sağlığı için benzinde kullanıyorum genelde ama yinede elektrik çekiyormuş. En önemli etkende soğuk marş basma gücü 60 amperin daha yüksek. 45 alıp pişman olmaktan korkuyorum yoksa direk 45 alıcam.
Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.