Gönderen Konu: Auris Yokuş Kalkış Uyarı Işığının Sabit Yanması!  (Okunma sayısı 2264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Cümleten selamunaleyküm,
1 yıllık Toyota kullanicisiyim ve araniza yeni katıldım. Aracım 2014 Auris 1.33 life. Yaklaşık 8 ay önce Brc Comfort LPG kiti taktırdım yaklaşık 9 bin km sorunsuz bir şekilde kullandım. Ancak geçtiğimiz günlerde aracın yokuş kalkış ve motor arıza lambası bir anda yandı ve yokus kalkış desteği pasif duruma geçti ancak aracın çalışmasında bi anormallik yoktu. Bu forumda yaptığım bir arastirmada aynı soruyu yaşayan bir arkadaşın, LPG ayarlarini düzelttirerek sorunu hallettigini gördüm ben de lpg servisine götürdüm nitekim sorun duzeldi. (Arkadas motorun gaz istediğini söyledi ve gaz ayarını biraz daha açtı)
Ancak 1 hafta kadar normal kullandıktan sonra tekrar motor arıza ve yokuş kalkış lambaları yandı ve bu sefer sanki motor gaz yemiyormus gibi tökezliyor 2. viteste gidemiyorum arac sanki motor freni yapiyor gibi, gitmiyor. Benzinde kullandim yine ayni. Sizce sorun ne olabilir?
Yine LPG servisine mi yoksa yetkili servise mi götürmek gerekir?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ynt: Auris Yokuş Kalkış Uyarı Işığının Sabit Yanması!
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2020, 00:42:25 »
2 hafta geçmiş ve 1 tane cevap yazan olmamış. Kimsenin bir fikri yok herhalde. Neyse ki ben sorunu çözdüm..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2020, 22:35:47 »
Emin bey sorun ne imiş benim de başıma geldi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2020, 23:45:47 »
Lpg'de zengin veya fakir karışım durumunda arıza ışığı yanıyor. Yolda afr ayarı yapan lpg ustası bulup, yol ayarı yaptırırsanız büyük ihtimal sorununuz çözülecektir. Tabi sistem kurulumunda ve enjektörlerde sorun yoksa.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2021, 01:16:14 »
Emin bey problem neydi acaba