Gönderen Konu: Km’si düşürülmüş Auris  (Okunma sayısı 882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Km’si düşürülmüş Auris
« : Aralık 27, 2019, 14:00:27 »
Merhabalar. 2 ay önce sattığım aracı benden alan arkadaş da yakın zamanda Gaziantep’e satmış. Az önce tesadüfen gördüm aracın kmsi 35bin düşürülerek ilana koyulmuş. Araba 2013 1.4 d-4d Manuel Advance paket. Satıcı B. G. İsimli bir şahıs araç şasi no: **6849. Belki tesadüfen ilgilenen olur ya da alan olur diye uyarmak istedim. Eğer yanlışlıkla alan olursa elimde eski fotoğraflar mevcut. Hukuki süreçte yardımcı olurum.
İletişime geçmek isteyen olursa f_erisen3@hotmail.com

Toyota Club Türkiye

Km’si düşürülmüş Auris
« : Aralık 27, 2019, 14:00:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Km’si düşürülmüş Auris
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2019, 18:08:11 »
merhaba,donanımhaberde ve ekşisözlükte paylaşırsanız daha büyük kitleye ulaşırsınız.

ayrıca plakayı 45 xx tyt vs gibisinden konuya yazarsanız internette aratınca bu konu çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2019, 19:12:27 »
Genelleme gibi olmasın ama Gaziantep araç alacağım en son ildir.sehitkamil de bir araç Bulduk zamanında orijinal denilen araç pert çıktı
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2019, 21:41:42 »
1,5 yıl orada yaşadım genel olarak esnaflarına pek alışamadım. 2. El araç konusunda da kilometre düşürmenin malesef yaygın olduğu bir şehir dikkat etmek lazım.
Bahsettiğim ilanda satıcı öyle şeyler yazmış ki şok oldum. Arabayı 78500 km de aldım 80,90,100,110,120 ve 130 bin bakımlarını kendi aldığım parçalarla dışarda yaptırdım adam full servis bakımlı yazmış. Dizel Auris’lerde triger kayışı bulunmaz adam triger yeni değişti yazmış. Tüm bunlar yetmezmiş gibi hepsinin evrağı var demiş. İnsanların bu kadar rahat yalan söyleyebilmeleri ve resmen dolandırıcılık yapmaları bana çok ilginç geliyor. Böyle şeyleri gördükçe insanların neden 1 2 yaşında temiz araba yerine şartları zorlayıp sıfır araba aldıklarını daha iyi anlıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2019, 21:58:46 »
ALLAH cc ıslah etsin böyle insanlardanda tüm milleti korusun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '16
  • 265 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2019, 12:43:43 »
ilan sahibiyle görüşseydiniz belki kendisinden önceki sahibi o şekilde ona satmış olabilir.

Servis kayıtlı diyor ama her sene servise gitmiş mi belgeleyebilir mi bilmiyorum tabi. oradan yada tüvtürkten km farkı  çıkmaz mı ki satın alacak kişi kontrol ederse?
Toyota Auris 2010 1.6 A/T Comfort Extra (2014-2019)
Toyota Auris 2016 1.6 MDS Active (2019-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2019, 15:45:50 »
Son vizeden bu zamana 40000 km yapti diyelim. 35000 km dusurse 5000 km yapmis gorunur. Yani anlasilmayabilir..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2019, 19:31:20 »
ilan sahibiyle görüşseydiniz belki kendisinden önceki sahibi o şekilde ona satmış olabilir.

Servis kayıtlı diyor ama her sene servise gitmiş mi belgeleyebilir mi bilmiyorum tabi. oradan yada tüvtürkten km farkı  çıkmaz mı ki satın alacak kişi kontrol ederse?

Aracı benden alan kişi genç bir askeri personel o satarken koyduğu ilanı gördüm 135bin yazmıştı. Araç 2017 kasım gibi 80bin civarında servise, 2018 mart gibi 90bin civarı muayeneye girdi. Aslında dikkatli incelenirse bir şekilde ortaya çıkabilir ama tek kesin kanıtı bendeki fotoğraflar. Bir de servise girmesem de 100bin ve 120bin bakımların için servisten fiyat almıştım bir yerlere görüşmeler not edildiyse oradan da çıkabilir ama malesef genel olarak alacak kişinin anlaması çok zor. Araba gerçekten temiz iyi baktım 🙂