Gönderen Konu: Arabamdan soğudum sanki  (Okunma sayısı 1975 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
Arabamdan soğudum sanki
« : Aralık 23, 2019, 22:38:40 »
2018 7 binde Corolla aldım şuan 9.500 de. 1. 2. 3. Viteste uğultu yapıyor. Birinci ve ikinci vitese geçerken takılma yapıyor. Bazen defalarca zorladığım oluyor birinci vitese. araba benimle kavga ediyor sanki. Toyota sorunsuz yağını suyunu koy sanayiye sokmaz dediler. On bin bakımında yağını suyunu da koydurdum e noldu servislik olduk şimdi. Yıllarca 2007 poloya bindim böyle sorun görmedim diyebilirim. Corollamı seviyorum fakat daha baştan böyle can sıkmaya başlaması yüzünden huzursuzum. Ayrica servisin herşeyi kullanıcı hatasına sokmasindan dolayı ve servis fiyatlarından dolayı çokça şikayet mevcut. Aşınma yapan sıfır direksiyona adamlar kullanıcı hatası diyor. Bu paraya arabaya binen adamda malını hor kullanıp direksiyonu kemirecek değil. Belliki kronik sorun var. Bu konuda Toyota beni pişman edecekmi görecez ama bu markayla tanışmam hiç hoş olmadı.

Toyota Club Türkiye

Arabamdan soğudum sanki
« : Aralık 23, 2019, 22:38:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Arabamdan soğudum sanki
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2019, 22:48:08 »
2018 7 binde Corolla aldım şuan 9.500 de. 1. 2. 3. Viteste uğultu yapıyor. Birinci ve ikinci vitese geçerken takılma yapıyor. Bazen defalarca zorladığım oluyor birinci vitese. araba benimle kavga ediyor sanki. Toyota sorunsuz yağını suyunu koy sanayiye sokmaz dediler. On bin bakımında yağını suyunu da koydurdum e noldu servislik olduk şimdi. Yıllarca 2007 poloya bindim böyle sorun görmedim diyebilirim. Corollamı seviyorum fakat daha baştan böyle can sıkmaya başlaması yüzünden huzursuzum. Ayrica servisin herşeyi kullanıcı hatasına sokmasindan dolayı ve servis fiyatlarından dolayı çokça şikayet mevcut. Aşınma yapan sıfır direksiyona adamlar kullanıcı hatası diyor. Bu paraya arabaya binen adamda malını hor kullanıp direksiyonu kemirecek değil. Belliki kronik sorun var. Bu konuda Toyota beni pişman edecekmi görecez ama bu markayla tanışmam hiç hoş olmadı.
Onca para veriyoruz yılların emeği elbette beklentilerinizi karşılamıyorsa üzücü bir durum. Vites konusunda eğer yeni aldiydaniz aracı belki alışma süresi tanimalisiniz belki de bir sorun olmayabilir, moralinizi bozmayın Toyota'ya bir şans verin sorunlarınız çözülür umarım 😊
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2019, 22:48:32 »
Valla direksiyonda, vites topuzunda soyulma her markada var artık. Yıllar geçtikçe araçların kalitesinin düştüğü bir gerçek.
Manuel şanzımanda dişlilerin alışması vakit alabiliyor.
Benim otomatik şanzımanda 2000 devirde hafif bir uğultu geliyor ama çok da takılacak bir durum değil bence. Fazla değilse takılmayın.
Toyota bu tarz problemleri olan bir marka zaten. Yeni durumlar değil. Ama sağlamdır da.
Vites geçme için paspasın debriyaj pedalı altında kalmadığından, pedalın en sona dayanmasını engellemediğinden emin olunuz.

"Bu paraya arabaya binen adamda malını hor kullanıp direksiyonu kemirecek değil" demişsiniz de, Mercedes alıp eşek niyetine binen, Passat alıp kasislerden 50 km hızla geçen bir çok insan var. Corolla alanlar içinden de böylesi çıkacaktır illaki.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2019, 22:52:52 »
Onca para veriyoruz lafını da hiç doğru bulmuyorum. B segment fiyatına satılan seri üretim bir araç. Araç fiyatlarının sebebi markalar değil, vergiler. Üreticiden daha fazla kâr ediyor devlet vergilerle.
O kadar para bize fazla geliyor ama çok daha azı üreticiye gidiyor, bu da kaliteyi düşürüyor. Sonuç olarak paramızın değeri kalmıyor. Haliyle o kadar para verip de bunlarla karşılaşmak normal bile, kalitesiz hızlı üretim araçtan ancak bu kadar oluyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2019, 22:58:54 »
Açtığınız konuda sadece vites geçişlerine yorum yapacağım diğer konular kendi görüşünüzdür kişiden kişiye değişir,
İlk önce vites devrini bulduğundan emin olunuz özellikle hareket halindeyken tam durmadan toyotalar 1. Vitese geçmez diğer viteslere atarkende vites değişim devrini bulduğundan tam emin olunuz ve debriyaja tam basarak tam yerini buldurunuz özellikle sabahları soğuk havalarda araç çok yeni olduğu için ısınana kadar vites geçişleri bir miktar sert ve zor olabilir,daha önceki kullandığınız eski aracın vites geçişiyle yeni henüz alışmamış ve sizin araca alışmadığınız aracı bir tutmayınız.
Keyifli forumlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2019, 23:38:17 »
Clio 4 ilanlarına bakarken fark ettim neredeyse hepsinin direksiyonunda aşınma var ve çok fazla.   100.000 kmlere gelince arabanın direksiyonunu merak ettim.Toyota da ne düzeyde bilmiyorum ama clio 4 den daha azdır heralde.Önlem olarak ıslak mendil vs sürmemenizi öneririm.Würth spreyi ile temizleyin kirleri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Sakarya - Düzce - “Yakında Bingöl”
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 70 kere teşekkür etti
  • 87 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2019, 23:48:01 »
Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah sorununuz çözüme kavuşur.
Ancak bir kaç noktayı merak ettim. İlk olarak aracınız 9.500 km de 10.000 bakımına götürdüğünüzü yazmışsınız. Aracınız halen garanti kapsamında, hem sorun için hem de bakım için yetkili servise gitmediniz mi ? Eğer gittiyseniz servis ne dedi? Yok gitmediyseniz, belki de serviste garantiden yaptıracağınız bir sorun için niye para ödeyesiniz?
Araç ve yakıt fiyatlarına yorum yapmıyorum. Vergi verene, bonus olarak araç ve yakıt veriliyor bizde.
2012 Avensis Elegant Extra   "Türkü dinlemeyen Türk'ü anlamaz"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2019, 09:00:36 »
Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah sorununuz çözüme kavuşur.
Ancak bir kaç noktayı merak ettim. İlk olarak aracınız 9.500 km de 10.000 bakımına götürdüğünüzü yazmışsınız. Aracınız halen garanti kapsamında, hem sorun için hem de bakım için yetkili servise gitmediniz mi ? Eğer gittiyseniz servis ne dedi? Yok gitmediyseniz, belki de serviste garantiden yaptıracağınız bir sorun için niye para ödeyesiniz?
Araç ve yakıt fiyatlarına yorum yapmıyorum. Vergi verene, bonus olarak araç ve yakıt veriliyor bizde.
İnternetten okuduğum kadarıyla herseye para istiyorlar. Araba masraflarina çalışmak insana koyar açıkçası. 9.500 km de on bin bakıma soktum doğru ama ozaman bu sorun yoktu yada azdı önemsemiyorum. Belki de arkadaşın dediği gibi soğuktan olabilir.