Gönderen Konu: Arka hoparlör patladı :)  (Okunma sayısı 1761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Arka hoparlör patladı :)
« : Aralık 23, 2019, 16:08:11 »
Merhaba arkadaşlar
aracımın kafalıklar arkasındaki hoparlörleri patladı,serviste sordum 820 lira dediler ve teknik olarak ölçüsünü bilmiyoruz dedi.Varmıdır bilgisi olan?Aracın üstünde gelen orjinal marka nedir?
Dışarıda mı taktırsam ama orjinali gayet berrak o yüzden çekiniyorum aynı berraklığı alamam diye.
Teşekkürler

Toyota Club Türkiye

Arka hoparlör patladı :)
« : Aralık 23, 2019, 16:08:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Arka hoparlör patladı :)
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2019, 16:17:02 »
Merhaba arkadaşlar
aracımın kafalıklar arkasındaki hoparlörleri patladı,serviste sordum 820 lira dediler ve teknik olarak ölçüsünü bilmiyoruz dedi.Varmıdır bilgisi olan?Aracın üstünde gelen orjinal marka nedir?
Dışarıda mı taktırsam ama orjinali gayet berrak o yüzden çekiniyorum aynı berraklığı alamam diye.
Teşekkürler
orjinali o kadar beğeniyorsanız o zaman Jbl veya diğer markaların ses kalitesini duyunca orijinal çöpmüş diyeceksiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2019, 16:26:44 »
6x9 arka ölçüsü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2019, 16:27:00 »
orjinali o kadar beğeniyorsanız o zaman Jbl veya diğer markaların ses kalitesini duyunca orijinal çöpmüş diyeceksiniz.
bu fark standart teyp içinde geçerli mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Aralık 23, 2019, 17:29:20 »
Orjinal hoparlöre 820 ₺ mi istediler  :rofl: o 800 ₺ ye canavar gibi midrange alırsınız

Hocam eğer profesyonel sistem döşemeyecekseniz bu linktekileri satın alın size bahsettiğim hoparlör orjinalden daha iyi
OTO HOPARLÖR OVAL 6X9 60W COAXIAL 1 ADET MASSIVE MS-CX69 71,17 TL yerine 70,46 TL
https://urun.n11.com/hoparlor/oto-hoparlor-oval-6x9-60w-coaxial-1-adet-massive-ms-cx69-P265162925

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2019, 17:59:38 »
Orjinal hoparlöre 820 ₺ mi istediler  :rofl: o 800 ₺ ye canavar gibi midrange alırsınız

Hocam eğer profesyonel sistem döşemeyecekseniz bu linktekileri satın alın size bahsettiğim hoparlör orjinalden daha iyi
OTO HOPARLÖR OVAL 6X9 60W COAXIAL 1 ADET MASSIVE MS-CX69 71,17 TL yerine 70,46 TL
https://urun.n11.com/hoparlor/oto-hoparlor-oval-6x9-60w-coaxial-1-adet-massive-ms-cx69-P265162925
valla aynen 820 dediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Aralık 23, 2019, 18:02:29 »
Orjinal hoparlör 800 lira değil 10 tl bile etmeyecek kalitede dediğim gibi profesyonel ses sistemi düşünmüyorsanız benim verdiğim linkteki ürünü alabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Aralık 23, 2019, 18:26:18 »
Orjinal hoparlör 800 lira değil 10 tl bile etmeyecek kalitede dediğim gibi profesyonel ses sistemi düşünmüyorsanız benim verdiğim linkteki ürünü alabilirsiniz
yani amfi ve teypsiz hertürlü geliştirmeye açığım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 23, 2019, 19:02:21 »
bu fark standart teyp içinde geçerli mi
Evet orjinal standart teypler de aynı şekilde zayıftır kaliteli ses sistemlerinde sanki canlı dinliyormuş hissi verir tabi usb bellekteki kayıtta kaliteli olmalıdır,anılın verdiği linkteki ürünler fazlasıyla işini görür.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 23, 2019, 19:38:44 »
iyi olmuş patlamış 800 TL ye ön kapı hoparlörleri dahil 4 tane hoparlör alırsın çok yüksek watt lı hoparlör alma anfi vs kullanmıyacksan ki teyp doyurabilsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 23, 2019, 20:19:56 »
iyi olmuş patlamış 800 TL ye ön kapı hoparlörleri dahil 4 tane hoparlör alırsın çok yüksek watt lı hoparlör alma anfi vs kullanmıyacksan ki teyp doyurabilsin.
yok kapıları değiştirmem sanırım aynı ölçü ve güçte iyi bir marka takmaya çalışırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2019, 11:11:08 »
bugün 1-2 yere gittim hani farklı marka ne taktırılabilir diye valla adam akıllı markalar yine 500 den başlıyor yukarı çıkıyordu.bende taktırmadım şimdilik bişi :==)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2019, 11:32:05 »
SONY 6*9 kullanmıştım. Pioneerden daha kaliteli bir ses almıştım. Sony özellikle tavsiye ederim.

misal:

https://www.hepsiburada.com/sony-xs-fb6920e-6x9-oval-2-yollu-hoparlor-p-HBV00000BZ6DF
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 30, 2019, 18:46:07 »
Bugün aracın bluetooth`unda telefon ile konuşurken ses gitti,sonra radyoyu açtım ses bir geliyor bir gidiyor :) acaba elektrik le ilgili bir durum mu vardır?sonra ses gitti ama teyp çalışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ocak 23, 2020, 04:00:08 »
Aracı bugün tesisatçıya götürdüm ; baktık ürünlere falan ben sonuç olarak 1 çift alpine aldım arkaya , ancak ürünler kutuda değil açıkta rafta idi ben bunlar 2.el mi dedim yok 0 dedi bunlar ki montaj sırası ve sonrasında da tekrar sordum 0 mi diye evet dedi (üzeri hafif tozlu idi ). Taktık ve sonuç inanılmaz oldu yani standard teypte bu kadar fark olmaz diyordum ancak oldu.
Ancak gün içinde dinlerken hafif kolonlarda zorlanma ,salisiyelik kesilme ve boğulma gibi var hissettim sesi öne alınca yüksek 30-35 kademe ve üzerinde oluyordu arkaya verince hissediyorum ama ön eski standartlara alınca kalite kötü ama sıkıntı yok.
Götürdüm arkadaşa tekrar dinledik hasta doktora gidince düzelir misali baya uğraştık ama sadece bas da hafif yaptı , kendisi şundan dolayı dedi ; teybin çıkışı 25 Watt desteklediği için arkalarda her biri 50 olduğu için teybin çıkışları ısınıyor bu yüzden bu kesilmeler ve bozulmalar oluyor dedi , tek çözümü ya amfi yada yeni teyp veyahut bası -1,-2 de dinle dedi. Doğrumu bahsettiği şey bu konuda danışmak istedim bilen arkadaşlara.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 23, 2020, 10:49:51 »
Aracı bugün tesisatçıya götürdüm ; baktık ürünlere falan ben sonuç olarak 1 çift alpine aldım arkaya , ancak ürünler kutuda değil açıkta rafta idi ben bunlar 2.el mi dedim yok 0 dedi bunlar ki montaj sırası ve sonrasında da tekrar sordum 0 mi diye evet dedi (üzeri hafif tozlu idi ). Taktık ve sonuç inanılmaz oldu yani standard teypte bu kadar fark olmaz diyordum ancak oldu.
Ancak gün içinde dinlerken hafif kolonlarda zorlanma ,salisiyelik kesilme ve boğulma gibi var hissettim sesi öne alınca yüksek 30-35 kademe ve üzerinde oluyordu arkaya verince hissediyorum ama ön eski standartlara alınca kalite kötü ama sıkıntı yok.
Götürdüm arkadaşa tekrar dinledik hasta doktora gidince düzelir misali baya uğraştık ama sadece bas da hafif yaptı , kendisi şundan dolayı dedi ; teybin çıkışı 25 Watt desteklediği için arkalarda her biri 50 olduğu için teybin çıkışları ısınıyor bu yüzden bu kesilmeler ve bozulmalar oluyor dedi , tek çözümü ya amfi yada yeni teyp veyahut bası -1,-2 de dinle dedi. Doğrumu bahsettiği şey bu konuda danışmak istedim bilen arkadaşlara.
Doğru söylemiş zaten toyotanın ses sistemi kalitesi kötü birde kapı içlerinde yalıtım yok bir vw alman gurubundaki ses nasıl bir de toyota da yukarıda bahsettiğim gibi teyp hoparlörleri doyuramıyor neyse böyle devam edersen ileri doğru teybi de değiştireceksin o zaman sorun çözülür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 543 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ocak 23, 2020, 17:58:09 »
valla inanılmaz fark etti şu anda :) ya komple kapıdakileri ve tweeter ları değiştirip amfi ile desteklemeyi düşünüyorum çünkü onları da değiştirip amfi takmazdan bu pat çatlar daha çok olur dedi.yada teyp :=)