Gönderen Konu: Anahtar kayıp. 2000 TL istiyorlar :o  (Okunma sayısı 749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 61000
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
Anahtar kayıp. 2000 TL istiyorlar :o
« : Aralık 09, 2019, 11:50:33 »
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. 2015 1.6 Premium aracımı alalı bir hafta oldu. Bildiğiniz gibi anahtarsız giriş özelliği var. Gayet güzel çok seviyorum bu özelliği. Ancak aracı bana satan arkadaş anahtarı kendinden önceki sahibinin kaybettiğini söyledi. Ben de pek umursamadım 150-200 TL'dir diye. Ancak az önce servisi aradım ve 2000 TL fiyatı olduğunu öğrendim. Aracıma anahtarısz giriş özelliklerinde orjinalinden farklı olmayacak şekilde bir yedek anahtar çıkarmak istiyorum. Bunu daha uygun fiyatla kopyalama vb. işlem yapan bir yer var mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese kazasız, keyifli sürüşler dilerim.
Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi, başkasına yapma! (Hz. Muhammed s.a.v)

Toyota Club Türkiye

Anahtar kayıp. 2000 TL istiyorlar :o
« : Aralık 09, 2019, 11:50:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
Ynt: Anahtar kayıp. 2000 TL istiyorlar :o
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2019, 12:08:10 »
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. 2015 1.6 Premium aracımı alalı bir hafta oldu. Bildiğiniz gibi anahtarsız giriş özelliği var. Gayet güzel çok seviyorum bu özelliği. Ancak aracı bana satan arkadaş anahtarı kendinden önceki sahibinin kaybettiğini söyledi. Ben de pek umursamadım 150-200 TL'dir diye. Ancak az önce servisi aradım ve 2000 TL fiyatı olduğunu öğrendim. Aracıma anahtarısz giriş özelliklerinde orjinalinden farklı olmayacak şekilde bir yedek anahtar çıkarmak istiyorum. Bunu daha uygun fiyatla kopyalama vb. işlem yapan bir yer var mı ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

Anahtarınız mutlaka serviste değiştirin. Anahtarsız giriş sistemine sahip araçlarda hem anahtar hem de araçtaki sistem komple değişiyor. Yeniden kodlanıyor vs. Yani dışarıda bir anahtarcıda olacak iş değil.
Kaskonuz var ise kasko ile de değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 61000
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
Ynt: Anahtar kayıp. 2000 TL istiyorlar :o
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2019, 14:32:41 »
Kasko yaptırdığımda anahtar zaten kayıptı. Kasko delinmesinden öte şirketin hakkına girmek istemem. Gerekirse cebimden ödeyeceğim. Ama mutlaka uygun bir çözümü vardır diye düşünüyorum. Cevabınız için teşekkür ederim.
Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi, başkasına yapma! (Hz. Muhammed s.a.v)