Gönderen Konu: T25 avensis çukurlara girince gıcırdama sesi geliyor  (Okunma sayısı 1804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
Arkadaşlar çukurlara girdiğim zaman amortisör sesi gibi ses geliyor arkadan geliyor gibi ama tam çözemedim nerden yapabilir acaba ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: T25 avensis çukurlara girince gıcırdama sesi geliyor
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2019, 16:19:19 »
Arkadaşlar çukurlara girdiğim zaman amortisör sesi gibi ses geliyor arkadan geliyor gibi ama tam çözemedim nerden yapabilir acaba ?
Helezonlardan veya arka Z rotlardan yapar hareketli yerleri silikon sprey ile yağlarsanız biraz keser,
Ama ilk önce bir ön düzenciye gidip alt takım ön arka kontrolü yaptırın yıpranmış çatlamış olan varsa form üyemiz tem oto ufuk sönmez beyden orjinal veya kaliteli japon üretimi parçakar alıp değişim yapabilirsiniz.
Tem oto iletişim;
[attach=1]
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2019, 10:36:27 »
Merhaba Serkan Bey,
Ankaradayım ve Aynı araçtan bende kullanıyorum. Öncelikle Gıcırtı sesi ve amortisör sesi farklı olur. Aracın içinden özellikle sağ ön koltuktan bazı gıcırtılar geliyor ben de de ama çok değil ve sürekli değil. Sadece bazı kasislere girdiğim zaman ve sağ ön koltuk boş olduğu zaman. Amortisörünüz den tak tak diye ses geliyorsa bilin ki patlamıştır. Benim sağ ön amortisör de aynı olay başıma geldi ve ivedik de ustamın tanıdığı amortisöre tamircisi tanesini 150 liraya halletti. İsterseniz benim ustama yönlendirebilirim. Amortisör tamircisini bizzat tanımıyorum. Kolay gelsin.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2019, 15:48:01 »
Merhaba Serkan Bey,
Ankaradayım ve Aynı araçtan bende kullanıyorum. Öncelikle Gıcırtı sesi ve amortisör sesi farklı olur. Aracın içinden özellikle sağ ön koltuktan bazı gıcırtılar geliyor ben de de ama çok değil ve sürekli değil. Sadece bazı kasislere girdiğim zaman ve sağ ön koltuk boş olduğu zaman. Amortisörünüz den tak tak diye ses geliyorsa bilin ki patlamıştır. Benim sağ ön amortisör de aynı olay başıma geldi ve ivedik de ustamın tanıdığı amortisöre tamircisi tanesini 150 liraya halletti. İsterseniz benim ustama yönlendirebilirim. Amortisör tamircisini bizzat tanımıyorum. Kolay gelsin.

Önder bey sağolun pat pat diye ses gelmiyor koltukları araba sabit dururken sağa sola oynattım yine ses yapmadı 9 ay bindim araca ses yoktu kışlık lastikleri taktırdım tarihleri 2011 onlardan yapmaz herhalde diye düşünüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 11, 2019, 16:54:19 »
Serkan Bey,
Bendeki lastikler de 2013 yılı. Yokohoma. Sanmıyorum lastiklerden olacağını. Bazen gıcırtı bilyalardan da gelebiliyor. Umarım hallolur. Kolay gelsin
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 20, 2019, 21:02:37 »
Önder bey sağolun pat pat diye ses gelmiyor koltukları araba sabit dururken sağa sola oynattım yine ses yapmadı 9 ay bindim araca ses yoktu kışlık lastikleri taktırdım tarihleri 2011 onlardan yapmaz herhalde diye düşünüyorum
Serkan bey fazla oynatmayın araçla havalar soğuduğu için denge kolu ve viraj demir lastiklerinden yapıyor o sesleri,hava yağmurlu olsun veya yüklü olsun çıt ses duymazsınız benim araçtada aynı ses mevcut arka bağımsız süspansiyon olduğu için Z rot ve diğer burçların ömrü dolmuş kasislerden geçerken ve bazen normal yolda esneme yaptığı zaman özellikle boşken gacur gucur ses yapıyor aklıma gelince yağlıyorum bir müddet kesiyor sonra geri hortluyor şimdi onları bir değişime girsem dünya masraf çıkar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2020, 04:47:02 »
Silikon gres sıktırdım ben bütün sesler gitti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...
    • http://devaimystic.deviantart.com/
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 203000
  • Model Yılı: '05
  • 174 kere teşekkür etti
  • 94 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 12, 2020, 20:04:59 »

Serkan Bey Merhaba

Benim de aynı sorun vardı aracımda...Amortisör değişimi yapılmıştı ve ustamla sesin kaynağını bulmaya çalışmak için bindiğimizde ustam amortisör olduğunu söyledi.Sökmemiz gerektiğini belirtti.Sökerken bir de baktı ki takozunu ters takmışlar o sebeple gıcırdıyormuş.Ses kesildi.İsterseniz bir kontrol ettirin derim.

Selamlar...
Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...