Gönderen Konu: Hava emiş manifolt sistemi hakkında genel soru  (Okunma sayısı 837 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '01
  • 42 kere teşekkür etti
  • 51 kere teşekkür edildi
Hava emiş manifolt sistemi hakkında genel soru
« : Kasım 28, 2019, 13:05:34 »
vvti Emme manifolt sökme işlemlerini seyrediyorum, her tarafından hortum söküyor adam, merak ettiğim, manifolt sistemi nerelerle bağlantılı.Benim bildiğim, kelebek ana giriş, rölanti motoru girişi, külbütörden gelen giriş, ganiserden gelen ...diğerleri ne öyle bağırsak gibi her taraf:)

Toyota Club Türkiye

Hava emiş manifolt sistemi hakkında genel soru
« : Kasım 28, 2019, 13:05:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: Hava emiş manifolt sistemi hakkında genel soru
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2019, 22:14:57 »
vvti Emme manifolt sökme işlemlerini seyrediyorum, her tarafından hortum söküyor adam, merak ettiğim, manifolt sistemi nerelerle bağlantılı.Benim bildiğim, kelebek ana giriş, rölanti motoru girişi, külbütörden gelen giriş, ganiserden gelen ...diğerleri ne öyle bağırsak gibi her taraf:)

Fren merkezine giden hortumlar, külbütör kapağından gelen bir ağzı büyük bir ağzı dar olan havalandırma valfine bağlı olan hortum, gaz kelebeğine bağlı radyatör su döngüsü hortumları, külbütör kapağından direk gaz kelebeğine üstten bağlanan hortum :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)