Gönderen Konu: Yeni Auris'cilerdenim lütfen yardım  (Okunma sayısı 904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '07
Yeni Auris'cilerdenim lütfen yardım
« : Kasım 25, 2019, 15:36:35 »
Arkadaşlar 2 ay önce 2007 auris comfort model yarı otomatik araç aldım ve tabiki ilk aracım. Aldığım kişiye sormayı unuttum bakımlarını sormayı. Sadece hava filitresini değiştirmiş onuda bagajda bıraktığı eski kutudan anladım.
Şimdi sizlere danışmak istediğim konu. Şanzıman ve motor yağını değiştirmek istiyorum. Motor yağını Motul 8100 X-Clean Efe 5W30 4 Litre Motor Yağı ürertim yılı 2019 olandan aldım ama daha işlem yapılmadı.
Şanzıman yağını hangi markadan almam gerekli ve motor yağı marka olarak nasıl kullananlar değerli bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.
Ve ayrıca yeni olduğum için ne gibi bakımları vardır bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılarımla.
İyi forumlar.

Toyota Club Türkiye

Yeni Auris'cilerdenim lütfen yardım
« : Kasım 25, 2019, 15:36:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 109000
Ynt: Yeni Auris'cilerdenim lütfen yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2019, 11:12:42 »
Merhaba Hocam,

Bende de aynı aracın manueli mevcut. Ben Castrol EDGE kullandım ve 6 ay oldu memnunum. Ancak arkadaşlarım MOTUL kullanıyorlar ve çokta memnunlar bir sonraki bakımı bende MOTUL ile yapacağım.

İkisini karşılaştıramıyorum kullanmadığım için  ama kullanan arkadaşlarım MOTUL'den memnunlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 120000
Ynt: Yeni Auris'cilerdenim lütfen yardım
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2019, 12:47:07 »
Merhaba Hocam,

Bende de aynı aracın manueli mevcut. Ben Castrol EDGE kullandım ve 6 ay oldu memnunum. Ancak arkadaşlarım MOTUL kullanıyorlar ve çokta memnunlar bir sonraki bakımı bende MOTUL ile yapacağım.

İkisini karşılaştıramıyorum kullanmadığım için  ama kullanan arkadaşlarım MOTUL'den memnunlar.

Eyvallah hocam teşekkür ederim. Peki Şanzıman yağı önerin var mı yarı otomatik için.