Gönderen Konu: T27 ayna açma kapama ve ayar düğmesi sorunu  (Okunma sayısı 3135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
T27 ayna açma kapama ve ayar düğmesi sorunu
« : Kasım 24, 2019, 00:34:03 »
Merhaba arkadaşlar t27 2010 model 1.6 manuel aracım ayna ayar düğmesi çalışmıyor tamir denendi ama olmuyor... kesin düğmeden de diyemiyorlar... servis 1000 lira üzerinde fiyat söylüyor... yan sanayi ve çıkma konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

Toyota Club Türkiye

T27 ayna açma kapama ve ayar düğmesi sorunu
« : Kasım 24, 2019, 00:34:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 ayna açma kapama ve ayar düğmesi sorunu
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2019, 00:59:40 »
Kısa süre önce benim araçta da aynı sorun oluştu ama benim araç sizinkinde göre çok eski sorun şu şekilde oluşuyordu camlardan herhangi birini açtığımda ve geri kapatmak istediğimde kapanmıyordu ve bu olay olunca komple bütün camların ve elektrikli aynanın enerjisi kesiliyordu bir müddet sonra tekrar geliyordu en son sol camı açtım ve arızayı yine yaptı kapanmadı komple sisyemin elektiriği gitti ve 24 saat beklememe rağmen düzelmedi araç bir gece cam açık olarak kaldı ertesi gün elektrikci arkadaşımla yarım saat kadar uğraştık ve arıza cam düğme takımından çıktı daha önce düğme takımıyla biraz uğraşmışlar entegresi patlamış düz bağlamışlar arkadaşın dediğine göre komple sistemin beyni oradaymış değişince herşey düzeldi belki benzer bir durumdan kaynaklanıyor olabilir.
[attach=1]
Değişen parça bu arıza oluştuğu zaman kapıyı açınca merkezi kilit sistemine devamlı komut verdiyor aç kapa yaptırıyordu ve aracı kapatıp kilitleme ye çalıştığımda malesef kilitlenmiyordu.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2019, 15:33:10 »
Belki de benimki de Merkezi bir sorundan kaynaklanıyordur... ancak artık düğme de bozuldu:( önce bir düğme bulmam gerek..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2019, 10:56:57 »
AYNa ayar düğmesi çıkma bir parça ile değiştirildi... şu an bir sorun yok sorun düğmedenmiş... Kayseri Ahmet güçlü ustama teşekkürler ederim...