Gönderen Konu: Artan Egzoz Sesi  (Okunma sayısı 1129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 28000
  • Model Yılı: '16
  • 11 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Artan Egzoz Sesi
« : Kasım 14, 2019, 13:47:05 »
Merhabalar;

Aracım 2016 Auris 1.6 ad.skypack multidrive. yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve 3 ay önce BRC lpg takıldı. LPG takılmadan önce de var olan egzoz sesi beni rahatsız etmeye başladı. Şöyle ki sıcak benzinli motor rölantide neredeyse sessizdir ancak bende rölantide arkadan hafif bir egzoz uğultusu geliyor. 2000 devirden sonra çok baskın. Normal egzoz sesi ama gürültü seviyesi biraz fazla ve ilk zamanlar sesin bu kadar fazla olmamasından dolayı dikkatimi çekmeye başladı. Kısacası egzoz sesinin artmasına sebep olacak şeyler nelerdir bilen kişiler yazarsa çok sevinirim. Hava filtresinden olabileceğini düşündüm, bakımda filtre değişti ama ses azalmadı. Yardımlarınız bekliyorum.

Benzer bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım.

Toyota Club Türkiye

Artan Egzoz Sesi
« : Kasım 14, 2019, 13:47:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ynt: Artan Egzoz Sesi
« Yanıtla #1 : Kasım 14, 2019, 13:56:05 »
Egzozdaki flanş bağlantılarını kontrol ettirmenizi tavsiye ederim daha yeni başıma geldi benimde en son spor susturucu varmış gibi ses çıkıyordu sıktım ve düzeldi.
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Artan Egzoz Sesi
« Yanıtla #2 : Kasım 14, 2019, 13:56:47 »
2016 model araçta egzoz bozulması heleki arka kazanın bozulması çok zor bir ihtimal,eğer altını bir yere vurmadıysanız,belki yürüyen aksamda bilyalalarında bir sıkıntı olabilir, uzman bir usta eşliğinde test etmeniz daha iyi olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.