Gönderen Konu: Toyota dan sonra Mazda tecrübesi  (Okunma sayısı 4152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Toyota dan sonra Mazda tecrübesi
« : Kasım 13, 2019, 16:08:12 »
Selam arkadaşlar,

2 yılı biraz geçen süredir sahibi olduğum ve gerçekten severek kullandığım 2013 Advence mds Auris i mi yaklaşık 3 hafta önce satıp, yerine 2018 model 18 bin km de Mazda 3 skyactive g powersense aldım . Bu süreç te toyota nın ikinci elinin ne kadar geçerli olduğundan ,auris in artılarından - eksilerinden ve neden mazda 3 tercih ettiğimden biraz bahsetmek istiyorum. Muhtemelen bu konularda benim gibi kararsız kalan ya da aklında soru işareti olan arkadaşlara belki biraz bilgi olabilir düşüncesiyle paylaşacağım tecrübelerimi.

Öncelikle Auris im 68 bin km deydi ve en ufak bir problemi yoktu. Bir çok insanın aksine şahsen cvt şanzımanı oldukça başarılı buluyorum, neredeyse hiç vites geçişi olmayışı ve özellikle biraz alıştıktan sonra gerektiği zaman, gerektiği kadar performası, size sorunsuz şekilde sunmasıyla, benim için tam otomatiklerden de, çift kavramalılardan da çok daha başarılı. Aracımda kendi taktırdığım Brc marka Lpg vardı ve benim kullandığım 30 bin km boyunca en ufak bir problem yaşatmadı bana. Toyota lpg uyumu konusunda en kusursuz markalardan biri bence. Son dönemde Quatro garage da bir afr ayarı yaptırmak isiyordum ama kısmet olmadı.  ;)

Peki hiç bir problemi olmayan ve çok memnun olduğum Auris i neden sattım . Tabiki biraz yenilik arayışı, biraz cam tavan merakı ve sonradan sahibinin dürüst biri olmadığını anladığım, 2016 model 20 bin km de primium auris i çok uygun bir fiyata bulduğumu zanettiğim için sattım . 107 bin tl ye sadece ön tamponu değişmiş olan bu araba için anlaştık, ancak ben arabamı sattıktan sonra beyefendi aracı satmaktan vazgeçti ( evet şaka gibi değil mi )

Neyse toyota nın ikinci elinin nasıl olduğundan bahsetmeden geçemeyeceğim bu arada. Aracın benden önceki sahibi ufak (gerçekten ufak )  bir kaza yapmış ve ön kaput boyanmış, ama kaza foto ları bende de olduğu için satış için siteye koyduğumda onları da ekledim. Sonuç olarak pazar sabah saat 11.10 da ilan yayınlanmaya başladı ben saat 12.00 da 500 tl kapora aldım. Bu süreçte 300 kişi görüntüledi , 15 favori oldu, 3 mesaj geldi ve en az 20 arama yapıldı (ki ben bunların sadece 3 üne cevap verebildim) . Aracımı 2017 eylül de 62 bin tl ye almıştım. İlana 83,5 dan koydum ve 81 bin tl ye sattım . Bu km de bu donanım da bir araba için bence az ama çabuk satmak adına uzun uzun pazarlık etmek istemedim açıkçası. 

Nihayetinde kaporayı aldım ama uzun bir hikayenin sonunda satıcı arkadaş satmaktan vazgeçtiği için almayı hedeflediğim arabayı alamadım. Aynı gün muadili sayılabilecek yine 2016 ve 20 bin km de hatasız bir advance skypack buldum aynı fiyata ama biraz eşiminde bana desdek vermesiyle, artık aynı arabaya değil de, herkesin beğendiği ama kimsenin almadığı (tabi benimde hayran olduğum) mazda 3 almaya karar verdik. Zaten uzun zamandır hayalini kurduğum bir meseleydi .  :tamam:

Dürüst olmak gerekirse aracı alana kadar geçen süre de biraz stresli geçti . İnsan bu kadar çok para verince sürekli kendi kararını sorgulamadan duramıyor. Baktığınız zaman aynı fiyata daha mantıklı ( görece olarak) seçeneklerde var , mesela 1.6 eco executive civic, 1,6 flame x pack corolla hatta biraz spor olsun dersen  dizel leon fr gibi . Esasen düşününce bana en mantklı seçenek flame x pack gibi gelmişti ama gönlüm kırmızı mazda 3 den vazgeçemedi.

Biraz da Mazda 3 den bahsetmek isitoyorum, esasen mazda yı dizel almayı düşünüyordum ama benim araç kullandığım güzergah ve dizellerin en az 10 bin tl daha pahalı olduğu düşünüldüğünde benzinli daha cazip geldi. Ayrıca bakım masraflarının daha az olması, yine dpf ve dizel enjektörler gibi her an sorun çıkartabilecek pahalı ekipmanların olması beni benzine doğru yönlendirdi. Biraz arayıştan sonra, ülkemizin küçük sayılabilecek illerinden birinde, hatasız kırmızı renk 18 bin km de siyah deri döşemeli powersense donanımlı mazdayı 144,5 bin tl ye bulduk.

Dürüst olmak gerekirse, mazda yalıtım , komfor ve malzeme kalitesi bence diğer japon otomobillerden biraz daha üstte . Dış görünüşü gerçekten çok spotif ve dikkat çekici, park ettiğim yerlerde bir kaç kişinin dönüp baktığına şahit oldum  :).1,5 benzinli motor un , toyota nın 1,6 sından eksik kalır bir yanı yok hatta tasarruf konusunda daha başarılı diyebilirim. Benim gittiğim güzergahta ( istanbul yolu güzergahı diyelim) ortalama 5,7 civarı yakıyor. Auris aynı güzergahta 6,5 civarı yakıyordu ama bence herkesin çok beğendiği tam otomatik şanzıman, cvt kadar başarılı değil (bu sadece benim görüşüm, bu konuda iddalı değilim). Yine adaptive hız sabitleyici ve şeride alma asistanı çok başarılı çalışıyor, belki daha az yakmasında adaptive cruise un da etkisi oluyordur. Çünkü sadece şehirler arası yolda değil, akıcı şehir trafiğinde de neredeyse hiç pedallara dokunmadan seyehat edebiliyorsunuz. Bence en önemli ve tek eksiği sunroof ya da cam tavan olmayışı. Sırf bu yüzden almasam mı acaba diye çok düşündüm ama yine de vazgeçemedim.

Neyse buraya kadar sabredip okuyanlar için umarım faydalı olabilecek bir kaç fikir verebilmişimdir. Allah isteyen herkese daha iyisini verir inşallah .
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Toyota Club Türkiye

Toyota dan sonra Mazda tecrübesi
« : Kasım 13, 2019, 16:08:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota dan sonra Mazda tecrübesi
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2019, 16:13:59 »
Hayirli olsun
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2019, 16:20:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2019, 16:32:18 »
Hayırlı olsun. Araç alırken kimi nedenlerden dolayı ne kadar kaygılar da belirleyicilikte rol oynasa da, kişinin kendi zevkine göre araç seçebilmesi en doğrusudur bence. Kırmızı beğeniyorsanız kırmızı, beyaz beğeniyorsanız beyaz gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 13, 2019, 16:43:28 »
Hayırlı olsun. Ben Toyota'ya dönsem de, gönlüm Mazdacı hala. Forumumuzdan birinin almasına da kendim almış gibi sevindim.
Tüm sorularınızı bana sorabilirsiniz.
Mazdaclubtr.com'a ve Facebook Mazda Park grubuna beklerim.

Makyajlı kasa almakla en doğrusunu yapmışsınız. Yalıtım üst seviyeye çıktı. Aracın içi zaten çok kaliteliydi, daha da kaliteli oldu. Makyajsız BM kasada biraz emanet gibi duran orta ekran, daha bir bütünleşik duruyor makyajlı BN kasada.

Ben de 2015 makyajsız kasa powersense alacakken kısmet Corolla vision oldu. :D Bundaki kararımda lpg kitinin daha uygun fiyatlı olması, 2. elinin dediğiniz gibi daha hızlı olması, Corolla'nın motorunun gücünün daha yüksek olması ve yeni nesil CVT şanzımanla 0-100'ün 10.2 sn'ye düşürülmesi oldu. Tabi bir de 4-5 yaşında araca o kadar para vereceğime, sıfır araca sahip oldum (her ne kadar o kadar donanımdan feragat etsem de...) Sizin önceki Auris'in CVT yavaş kaldığından aracın 0-100'ü 11.5 sn.lerdeydi. Mazda'nın da aynı 0-100 verisi. O nedenle motordan yana olumsuzluk yaşamazsınız. Fakat CVT sonrasında tork konvertörlü şanzıman hantal gibi gelebiliyor.

Makyajlı kasada şerit takip asistanı da geldi, şerit takip ve adaptif hız sabitleyici ile çok rahat uzun yol yaparsınız artık. Standart sunulan şehiriçi aktif fren desteği (Toyota utansın, Safety Sense sadece en üst donanımda), kör nokta uyarı sistemi ile gayet güvende hissedeceksiniz. Mazdaclubtr'den araştırarak bulabilirsiniz, adaptif hız sabitleyici 30-200 km/saat hızlar arasında çalışıyor. Birazcık uğraşarak alt limiti 0'a kadar çekerek aracın kendi durup kalkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Lovato EXR kiti sağlıklı bir şekilde uygulanabiliyor. Kuruş hesabı olarak %30-40 olarak tasarruf sağlıyor. Tavsiye ederim.

Makyajsız BM 2014 kasa Mazda 3 ile Corolla 1.6 Vision karşılaştırmasını önümüzdeki haftalarda paylaşacağım ben de inşallah.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2019, 16:59:15 »
Hayırlı olsun. Ben Toyota'ya dönsem de, gönlüm Mazdacı hala. Forumumuzdan birinin almasına da kendim almış gibi sevindim.
Tüm sorularınızı bana sorabilirsiniz.
Mazdaclubtr.com'a ve Facebook Mazda Park grubuna beklerim.

Makyajlı kasa almakla en doğrusunu yapmışsınız. Yalıtım üst seviyeye çıktı. Aracın içi zaten çok kaliteliydi, daha da kaliteli oldu. Makyajsız BM kasada biraz emanet gibi duran orta ekran, daha bir bütünleşik duruyor makyajlı BN kasada.

Ben de 2015 makyajsız kasa powersense alacakken kısmet Corolla vision oldu. :D Bundaki kararımda lpg kitinin daha uygun fiyatlı olması, 2. elinin dediğiniz gibi daha hızlı olması, Corolla'nın motorunun gücünün daha yüksek olması ve yeni nesil CVT şanzımanla 0-100'ün 10.2 sn'ye düşürülmesi oldu. Tabi bir de 4-5 yaşında araca o kadar para vereceğime, sıfır araca sahip oldum (her ne kadar o kadar donanımdan feragat etsem de...) Sizin önceki Auris'in CVT yavaş kaldığından aracın 0-100'ü 11.5 sn.lerdeydi. Mazda'nın da aynı 0-100 verisi. O nedenle motordan yana olumsuzluk yaşamazsınız. Fakat CVT sonrasında tork konvertörlü şanzıman hantal gibi gelebiliyor.

Makyajlı kasada şerit takip asistanı da geldi, şerit takip ve adaptif hız sabitleyici ile çok rahat uzun yol yaparsınız artık. Standart sunulan şehiriçi aktif fren desteği (Toyota utansın, Safety Sense sadece en üst donanımda), kör nokta uyarı sistemi ile gayet güvende hissedeceksiniz. Mazdaclubtr'den araştırarak bulabilirsiniz, adaptif hız sabitleyici 30-200 km/saat hızlar arasında çalışıyor. Birazcık uğraşarak alt limiti 0'a kadar çekerek aracın kendi durup kalkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Lovato EXR kiti sağlıklı bir şekilde uygulanabiliyor. Kuruş hesabı olarak %30-40 olarak tasarruf sağlıyor. Tavsiye ederim.

Makyajsız BM 2014 kasa Mazda 3 ile Corolla 1.6 Vision karşılaştırmasını önümüzdeki haftalarda paylaşacağım ben de inşallah.
Teşekkürler Mutlu bey , zaten mazda club a bugün üye oldum ,sizide orada eski bir tanıdık olarak görüyorum. :tamam:
"Birazcık uğraşarak alt limiti 0'a kadar çekerek aracın kendi durup kalkmasını sağlayabiliyorsunuz."
İlk işim bu konuyu biraz araştırmak olacak  :tamam:
Lpg konusunu şimdilik benzinde giderek nasıl yaktığına bakacağım, uzun vadede kazançlı gelirse tabiki lpg yi düşünüyorum, zaten auris i de lpg keyifle kullanıyordum.
Bende yeni corollayla mazda arasında çok kaldım , hatta defalarca bayii gidip corolla hactback in ne zaman geleceğini sordum. Her sorduğumda daha ileri tarih söyledi arkadaşlar. Bence kendileri de ne zaman geleceğini bilmiyorlar ya da en azından bu yıl gelmeyeceği garanti. Eğer corolla hatchback gelmiş olsaydı ve fiyatı flame x pack civarlarında kalsaydı hiç düşünmeden onu da alabilirdim. Neyse şu an için kararımdan son derece memnunum , zaten marka bağımlısı biri değilim ama galiba japon bağımlısı olduk gibi . İlerde Toyota ya da geri dönebilirim . Hayırlı olsun diyen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 13, 2019, 17:03:32 »
Hayırlı olsun.. Bir ara ben de böyle bir konu açabilirim diye düşünüyorum.. Aslında hedefim mercedes ya da bmw ancak artık ne yazık ki yanından geçmek bile mümkün olmuyor.. corolla sevmiyorum, auris üretilmiyor..  Bazen bir mazdaya yönelsem mi diye düşünüyorum..

Güzel günlerde kullanın..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 31 kere teşekkür etti
  • 42 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2019, 17:11:43 »
Hayırlı olsun, güzel araç. İyi günlerde kullanın.
Ocak 2021 - Devam : 1999 Land Cruiser Prado 3.4 V6
Kasım 2019 - Devam : 2019 Corolla 1.6 Vision Multidrive S
Şubat 2019 - Şubat 2020 : 2017 Fortuner 4.0 V6 (şirket aracı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #8 : Kasım 13, 2019, 17:28:30 »
Yalnız bir eksik var ne diye düşünüyordum kaç saattir.  :rofl:
Fotoğraflar eksik.
Güzelliği görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Kasım 14, 2019, 08:50:32 »
Yalnız bir eksik var ne diye düşünüyordum kaç saattir.  :rofl:
Fotoğraflar eksik.
Güzelliği görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Mutlu bey aslında fotoğraf koymak aklımdan geçti ama başka marka bir arabanın fotoğraflarını koymak belki ayıp olur diye düşünmüştüm. Neyse madem istediniz elimde hazır olanlardan ekleyim bir kaç tane . Yalnız fotoğraflarda rengin gerçek güzelliği çıkmıyor bence . Bu arada tekrar hayırlı olsun diyen herkese teşekkür ediyorum, umarım herkes daha iyisine sahip olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 14, 2019, 10:27:30 »
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2019, 11:56:39 »
Mutlu bey aslında fotoğraf koymak aklımdan geçti ama başka marka bir arabanın fotoğraflarını koymak belki ayıp olur diye düşünmüştüm. Neyse madem istediniz elimde hazır olanlardan ekleyim bir kaç tane . Yalnız fotoğraflarda rengin gerçek güzelliği çıkmıyor bence . Bu arada tekrar hayırlı olsun diyen herkese teşekkür ediyorum, umarım herkes daha iyisine sahip olur.

Niye ayıp olsun. :) Ben her yaptığımı paylaştım en büyük ayıpı ben işledim o zaman.  :rofl:
Ah ah almaya gittiğim araç boyasız olsaydı de ben de almış olsaydım diye geçiriyorum şu an içimden.
Tek kusur var bence, o da direksiyon. Mazda direksiyon derisi işini beceremiyor bence. Aliexpressten araca özel deri direksiyon kılıfları var. Çok daha hoş oluyor. Ben kendi mazdama yapmıştım. Mazdacı 2 meslektaşım da benden görüp aldılar, yardım ettim onlara.
https://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/28111-direksiyon-deri-kilifi-dikme/#comments

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 14, 2019, 13:13:48 »
Niye ayıp olsun. :) Ben her yaptığımı paylaştım en büyük ayıpı ben işledim o zaman.  :rofl:
Ah ah almaya gittiğim araç boyasız olsaydı de ben de almış olsaydım diye geçiriyorum şu an içimden.
Tek kusur var bence, o da direksiyon. Mazda direksiyon derisi işini beceremiyor bence. Aliexpressten araca özel deri direksiyon kılıfları var. Çok daha hoş oluyor. Ben kendi mazdama yapmıştım. Mazdacı 2 meslektaşım da benden görüp aldılar, yardım ettim onlara.
https://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/28111-direksiyon-deri-kilifi-dikme/#comments
Mutlu bey aslında direksiyon fotoğrafta göründüğünden daha iyi durumda , ama haklısınız bir şey yapmak lazım . Ne yazık ki ben, sizin  kadar yetenekli değilim bu sökme takma ve dikme işlerinde. Elimde meguers in deri bakım kremi var ,onunla bir deneme yapmak istiyorum , auris de bir kaç kere kullanmıştım ve biraz faydalı da olmuştu. Eğer istediğim verimi alamazsam belki bir yerlerde kaplatabilirim.
Aslında size soracağım başka konular var ama onları mazda club dan yazmayı düşünüyorum , benim gibi aklında sorusu olanlar oradan okuyabilsin.  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Kasım 14, 2019, 13:15:33
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
Teşekkürler Hilmi bey , size de gönlünüze göre araba almak nasip olur inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 14, 2019, 13:32:34 »
Mazdanız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah. Çok hoş bir rengi var. Belki de Mazda'ya en yakışan renk.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Kasım 14, 2019, 13:44:15 »
Mazdanız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin inşallah. Çok hoş bir rengi var. Belki de Mazda'ya en yakışan renk.
Amin Erhan bey ,allah kimseye kaza bela vermesin. Ben sonsuz sedan sonsuz mavi sini de çok beğeniyordum ama kırmızı hatchback nasip oldu. Alınca anladım ki kırmızı baya dikkat çekiyor ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 14, 2019, 13:59:52 »
Amin Erhan bey ,allah kimseye kaza bela vermesin. Ben sonsuz sedan sonsuz mavi sini de çok beğeniyordum ama kırmızı hatchback nasip oldu. Alınca anladım ki kırmızı baya dikkat çekiyor ;)
Aracınız hayırlı olsun bizim buralarda eskilerin bir sözü vardı kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun derlerdi mazdaya ençok yakışan renk zaten kırmızıdır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Kasım 14, 2019, 14:31:15 »
Aracınız hayırlı olsun bizim buralarda eskilerin bir sözü vardı kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun derlerdi mazdaya ençok yakışan renk zaten kırmızıdır.
Teşekkürler Ümit bey , bende şimdi verdiğim karardan memnunum  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 14, 2019, 15:11:31 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.İki sene önce pazarlığını yapıp anlaştığımız mazda sahibi arkadaş son anda satmaktan vazğeçmeseydi bende sizin gibi mazdaya binmiş olacaktım.Hala mazdalara bakıyorum ve çok beğeniyorum.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 14, 2019, 19:50:26 »
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın, çok güzel tercih bence.

Hayırlı olsun.. Bir ara ben de böyle bir konu açabilirim diye düşünüyorum.. Aslında hedefim mercedes ya da bmw ancak artık ne yazık ki yanından geçmek bile mümkün olmuyor.. corolla sevmiyorum, auris üretilmiyor..  Bazen bir mazdaya yönelsem mi diye düşünüyorum..

Biraz bekle Fehmi abi, H/B gelecek diyolla  :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 289500
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 14, 2019, 21:00:27 »
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız keyifle binmenizi dilerim.
Beyaz Guzu - 35 TGN 58
Küheylan - 61 KD 626