Gönderen Konu: dpf ile ilgili  (Okunma sayısı 1012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 66000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
dpf ile ilgili
« : Kasım 10, 2019, 21:16:01 »
2012 model d4d dizel toyota auris 146000 km de.

Arkadaşlar dpf ile ilgili bikaç sorum olacak.

Aracım çok sık rejenerasyon yapmaya başladı. Öncelikle araç 50000 km den beri bende. Önceleri 500 km civarı rejerasyon başlatıyordu. Bu çok kısa sürüyordu kısa bir süre devirli kullanıyordum bitiryordu. Bu sırada rölatideyken devir saati 1100 devire geliyordu ve biraz daha sesli çalışıyordu. Bu aralar rejenerasyonu bitirdikten 100 km sonra hemen geri başlatıyor.

Bu arada kullandığım mazot ve kullanım alışkanlıklarımda hiçbir değişiklik olmadı. Şimdilerde aracım rejenasrosyon başlattığında devir saati rölantideyken 1000 devire bile gelmiyor, normal rölanti olan 800 devirin bir miktar üzerine çıkıyor ve daha öncekinden (1100 devire geldiği zamana kıyasla) biraz daha sessiz çalışıyor.

Bir defa dpf temizliği yaptırdım 130000 km deyken. Temizlikten sonra yine eskisi gibi 500 km civarı rejenerasyon yapmaya başladı. Ama kısa bir süre sonra 15000 km sonra yine sıklaşmaya başladı.

Benim kafamı karıştıran; acaba aracım rejerasyonu tam yapamadığından mı çok sık tekrarlıyor? Acaba rejerasyon yaparken devrin eskisi gibi 1100'e gelmeyip, 900 gibi bir devirde kalmasından dolayı tam yapamaması mı? Şunu da belirtmek isterim, şimdilerdeki rejenerasyonlarda yine rejerasyon bitene kadar devirli kullanıyorum ve bitirtiyorum.

Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

dpf ile ilgili
« : Kasım 10, 2019, 21:16:01 »