Gönderen Konu: Lastik basınç sensörü  (Okunma sayısı 2507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '19
  • 16 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Lastik basınç sensörü
« : Kasım 02, 2019, 23:54:34 »
Herkese iyi geceler. Lastik basınç sensörü ile ilgili birkaç yıl önce konu açılmış fakat uzun süre geçtiği için forumda konu kapanmış. Merak ettiğim bir konu hakkında tecrübenize ihtiyaç duyuyorum. Lastik basıncı kaç psi nin altına indiğinde lastik basınç sensörü uyarı vermektedir?

Toyota Club Türkiye

Lastik basınç sensörü
« : Kasım 02, 2019, 23:54:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Lastik basınç sensörü
« Yanıtla #1 : Kasım 03, 2019, 10:15:23 »
Herkese iyi geceler. Lastik basınç sensörü ile ilgili birkaç yıl önce konu açılmış fakat uzun süre geçtiği için forumda konu kapanmış. Merak ettiğim bir konu hakkında tecrübenize ihtiyaç duyuyorum. Lastik basıncı kaç psi nin altına indiğinde lastik basınç sensörü uyarı vermektedir?
Semih bey merhaba, teknik bilgiye sahip değilim ama 205 55 16 lastiklere 34psi hava basıyorum 30 a düşünce uyarı veriyor bir kac kez denk geldi uyarı ışığı yanınca petrole gittim havaya taktigimda 30 gösterdi
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '19
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2019, 11:40:36 »
Semih bey merhaba, teknik bilgiye sahip değilim ama 205 55 16 lastiklere 34psi hava basıyorum 30 a düşünce uyarı veriyor bir kac kez denk geldi uyarı ışığı yanınca petrole gittim havaya taktigimda 30 gösterdi
Merhaba Onur bey öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim, bende sizinle aynı lastik ölçülerini 33psi hava ile kullanıyorum. Yakıt aldıkça benzinlikte lastik havalarını kontrol ediyordum. Sensörün ikaz vermesini denemek için lastik basınçlarını kontrol etmeyi bıraktım. Uzun süredir ilk kez dün ikaz alamama rağmen hava basınçlarını kontrol ettim ve 29psi olduklarını gördüm. Acaba diğer arkadaşlarda da aynı şekilde 4psi kadar bir fark oluşuncami ikaz/uyari veriyor?

Mesaj Birleştirildi: Kasım 03, 2019, 11:41:24
Merhaba Onur bey öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim, bende sizinle aynı lastik ölçülerini 33psi hava ile kullanıyorum. Yakıt aldıkça benzinlikte lastik havalarını kontrol ediyordum. Sensörün ikaz vermesini denemek için lastik basınçlarını kontrol etmeyi bıraktım. Uzun süredir ilk kez dün ikaz alamama rağmen hava basınçlarını kontrol ettim ve 29psi olduklarını gördüm. Acaba diğer arkadaşlarda da aynı şekilde 4psi kadar bir fark oluşuncami ikaz/uyari veriyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Merhaba
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 9900
  • Model Yılı: '21
  • 84 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2019, 07:00:21 »
Semih bey merhaba,
Normalde ben de 33 psi ile kullanıyorum.
Benim aracımda 28 psi'de sinyal vermişti.
1 psi'lik fark benzin istasyonundaki makinenin kalibrasyonu ile ilgili olabilir.
2022 Toyota Corolla Dream Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 36200
  • Model Yılı: '18
  • 11 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2019, 13:05:57 »
Merhaba, torpidoda set ayarı var.
Faydalı: http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=20088.0

Hastaya doktor, savunmaya avukat, uzaya astronot, geri kalan her şey için Endüstri Mühendisi