Gönderen Konu: ne bulunmaz parçaymış  (Okunma sayısı 1905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 5 kere teşekkür etti
ne bulunmaz parçaymış
« : Ekim 24, 2019, 20:19:37 »
selam arkadaşlar sizlerle yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum. tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar yol gösterirse sevinirim. 2011 toyota corolla benzinli otomatik lpg li aracım var yaklaşık 1 yıldır fakir yakıt karışımı arızası verdiği için sanayide çevremi bayağı genişlettim. gitmediğim yer yapmadığım şey kalmadı. son tahlil de enjektörlerden hava kaçağı olduğu için değişmesi gerek dediler. ona da tamam dedik. deneyelim onu da deneyelim dedik. ama bu parça bildiğin musluk contası gibi bişey ama istanbulda bulamadım hiçbir yerde. servislerde de yok. yurt dışından getirtmemiz gerek dediler. parçanın yurt dışından geliyor olması hele ki bunu servis diyorsa cümle içinde kullanılmasını bile fatura edeceklerini biliyorum. bir contaya 5 yüz lira vermek istemem. bir yol gösterecek bu contaları bulabileceğim bir yer var mıdır. muadili yok mudur bu parçaların.

Toyota Club Türkiye

ne bulunmaz parçaymış
« : Ekim 24, 2019, 20:19:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
Ynt: ne bulunmaz parçaymış
« Yanıtla #1 : Ekim 24, 2019, 20:43:54 »
@Ufuk Sönmez (16363)  beyle bir irtibata geçiniz derim.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ekim 24, 2019, 20:51:19 »
@Ufuk Sönmez (16363)  beyle bir irtibata geçiniz derim.

teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2019, 20:54:41 »
servisten defalarca parça getirttim.öyle korkulacak bir durum yok. ayrıca sorduğunuzda aşağı yukarı bir rakam verirler ve parça geldiğinde verdikleri parçanın fiyatı aşağı yukarı tutar.Bahsettiğiniz parçanın kodu sanırım  90301-07037 ve size maliyeti 20-30 tl yi geçmez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2019, 21:18:58 »
servisten defalarca parça getirttim.öyle korkulacak bir durum yok. ayrıca sorduğunuzda aşağı yukarı bir rakam verirler ve parça geldiğinde verdikleri parçanın fiyatı aşağı yukarı tutar.Bahsettiğiniz parçanın kodu sanırım  90301-07037 ve size maliyeti 20-30 tl yi geçmez

evet fiyatının aşağı yukarı bu minvalde olduğunu söylediler ama işte bulunmayınca ...internette birkaç yabancı sitede gördüm ancak o sitelerle alakalı da bi dünya şikayet var sipariş veriyorsun gelmiyor gibi güvenemedim. ..biraz daha araştırayım olmadı servisin vicdanıyla yüzleşeceğiz ...teşekkür ederim 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2019, 21:25:46 »
Mehmet Ali Bey vicdanlık bir durum olduğunu düşünmüyorum. 20-30 tl dediler ise 20-30 tl-dir.sonuçta yetkili servis ile iş yapıyorsunuz.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2019, 21:29:39 »
Mehmet Ali Bey vicdanlık bir durum olduğunu düşünmüyorum. 20-30 tl dediler ise 20-30 tl-dir.sonuçta yetkili servis ile iş yapıyorsunuz.....

vallahi bakacağız yolum düşer ise deneyimimi sizlerle de paylaşırım. ama servislerin parça ve işçilik konusunda şişirme fiyatları yeni bir konu olmasa gerek. o yüzden üzerinde konuşmaya gerek yok. bakalım yaşayıp öğreneceğiz...