Gönderen Konu: Kaza tespit tutanağı var diğer evraklar yok, süreç nasıl işler?  (Okunma sayısı 1691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Merhaba arkadaşlar, aracımı almaya niyetlendiğim gün arkadaşa birisi gelip sağ iki kapıdan vurmuş, ben tamir edilmeden aracı alıp hasar kaydı oluşmasın diye burada cepten yaptırmayı istedim ve o şekilde aracı teslim aldım. Ancak daha sonra bu takıntımın yersiz olduğunu düşünerek kaza tespit tutanağıyla işlemi yaptırmak istedim. Araç Konya'da olduğu için orada yaptırmak işime gelmedi, burada da yakın bir akrabamız kaportacı olunca o bizi mağdur etmiyor diye burada yaptıralım dedik.

Konuya dönecek olursam kaza tespit tutanağını polisler tutmuş ancak karşı tarafın "ruhsat, ehliyet ve sigorta poliçesine ait fotokopiler" eksik olduğu için gerekli işlemleri başlamaz diye düşünerek ezik kapılarla dolaşıyorum. Çarpan şahsın telefon numarası var ancak telefonu kapalı olduğu için ulaşamıyorum. Kaza tutanağında poliçe numarası ve kişi bilgileri mevcut aracı yaptırabilmek için illaki ruhsat, ehliyet ve poliçe fotokopisi mi olması gerekiyor?
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Tutanakta ehliyet, ruhsat vs. bilgileri yazıyor olması lazım zaten. Sadece tutanak iş görür. Polis tuttuysa en sağlam tutanak zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
Tutanakta ehliyet, ruhsat vs. bilgileri yazıyor olması lazım zaten. Sadece tutanak iş görür. Polis tuttuysa en sağlam tutanak zaten.

Aynen polis tutmuş tutanağı imzası falan var. Dediğiniz gibi ehliyet ve ruhsat seri numarası falanda var. Ama daha önce karşılaştığım kazalarda bu belgelerin fotokopisi istenmişti o yüzden yine aynı şey istenir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Plaka girince gerekli bilgileri görüyorlar. Yalnız dosya açtırmak için o tutanağı ibraz etme süresi var yanlış bilmiyorsam. Sigortacınızla görüşmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
Plaka girince gerekli bilgileri görüyorlar. Yalnız dosya açtırmak için o tutanağı ibraz etme süresi var yanlış bilmiyorsam. Sigortacınızla görüşmenizi tavsiye ederim.

İlgili cevabınız için teşekkür ederim Emrah Bey. Konuyla bugün ilgileniyorum.