Gönderen Konu: 2.0 Accorddan İndim, 1.6 Dizel Astraya Bindim-Sizce pişman mıyım?  (Okunma sayısı 2566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 266 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Merhaba Toyota ailem. Paylaşım için uygun zaman bulamadım o yüzden bu güne kaldı paylaşım.

Şu fiyata şu olur mu, bu fiyata şu daha mı iyidir? derken Cumartesi günü aldık bir Alman. Accordumun satışı çok nazlı olduğu için 2 ayı aşkın süredir ilanda bekledi, fiyatı 43.500e düşürdüm o gün arayan ilk arkadaşa da biraz ikramda bulunarak verdim gitti. İçim burkulmadı desem yalan olur. Araç satışı kesinleşir kesinleşmez bir sahibindeni yokladım ama aklıma bacanağımın arkadaşında olan astra geldi. Bayramda bacanakla buluştuğumuzda satacağını söylemişti. Nasip oldu biz aldık.

Yeni aracım 2016 model 1.6 dizel otomatik Astra Sedan giriş paket olan Edition Plus, 62bin kmde. Bacanağımın samimi arkadaşından aldım, bende tanıyordum arkadaşı, ilk sahibi ve araç temiz olunca başka modellere olan ilgimi, alakamı, heveslerimi bir kenara bırakıp, hem maddi hem manevi olarak iyi geleceğini düşündüğüm bu araçta karar kılıp bacanağıma arkadaşına söylemesini, aracı gelip alacağımı söyledim. Söylediğim günün sabahı arkadaşın aracına sağ yandan apaçi şahincinin biri gelip vurmuş,  :argh: resimlerini istedim baktım çok ciddi bir durum değil o şekilde kendisinden aldım tabi fiyatını biraz daha düşürdüm.(takribi 2-3 binliralık hasar mevcut), bu hasar dışında daha önce ışıklarda arkadan biri vurmuş buna bağlı tampon ve bilimum parça değişimi için sigortaya 5.500 lira bir kayıt girmişler ama kaportada sağ iki kapı harici boya ve değişen yok. Hafta sonu arkadaşla helalleştik ve aracımızı aldık, sağ sağlim evimize geldik çok şükür.(Araç Konyadaydı, Samsuna geldi.)

Araç Astra 1.6 dizel 136 hp 320 tork, 6 ileri tam otomatik giriş paket olan modeli. İlk izlenim olarak ilk defa dizel araç sahibi oldum ve dizelin o güçlü torkunu hissettim mest oldum. Araç ne yalan söyliyim accorddan sonra tat vermez memnun etmez gözüyle baktığım için beklentilerimin üstünde çıktı. 2.0 155 hp accordumu aratmayı bırak ondan çok daha atik, özellikle rampalarda düşük devirle hızını koruyarak gitmesi çok güzel. Motor performans olarak ziyadesiyle memnun etti beni ancak tek sıkıntı 2.0'ın yüksek devirde vermiş olduğu o hazzı veremiyor.  :(  Bir diğer sıkıntı ise dizel olması nedeniyle aracı çalıştırınca hemen hareket edememek, accordda marşa bastığım gibi hareketleniyordum, bunda ona cesaret edemiyorum :)

Yalıtım ve ses olarak her ne kadar D segment bir araçtan inmiş olsam da ondan çok daha başarılı, sadece camlardan rüzgar sesi geliyor yol sesi accordumdan çok daha iyi seviyelerde. İki gündür geri görüş kamerası takmaya uğraşıyorum ve kullanılan malzemenin kalitesi işte ben Almanım diye bağırıyor resmen, bizim japonlarda ki gibi incecik halılar vs. yok. Accordan tek dezavantajı bazı bölgelerden trim sesi geliyor, accordum 310binde olmasına rağmen çıt ses gelmiyordu maşallah. Motor sesi ise dizel olmasına rağmen yolda dizel olduğunu anlamak çok güç, sağlam bir yalıtım yapmışlar.

Konfor olarak ben sert bir yapı bekliyordum ama anlatılanların, söylenilenlerin aksine çok daha yumuşak bir sürüş karşıladı beni( @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) üstadım selam olsun :) ) ve accordun konforunu aratmadı, belki bunda 17" yerine 16" jant lastiklerin olması etkilidir. Bilenler bilir J kasa astraların hemen hepsi 17" jantlarla geldi ve çoğu kullanıcı bu durumdan şikayetçidir, ama ben bu konuda şanslıyım arabayı aldığım zaman fark ettim ki 16" çelik jant mevcut.  :) içlerde kullanılan malzeme bir Accord gibi olamaz kesinlikle ama kaliteli ve kullanışlı.

Donanım ve özellikler bakımından giriş paket olması nedeniyle bazı donanımlardan çalmışlar. En çok canımı acıtanı ise bir kolçak bile koymamış Almanlar. Arka kapılarda hoparlör koymamış, teyp çok eski çağlardan kalma bilgi ekranı küçük ve radyo aramasını hiç beğenmedim, ve yıl olmuş 2016 be kardeşim cd olayımı kaldı koysana oraya bir usb, micro sd kart yok illa çalacak ya onuda koymamışlar. Allah'tan aux koymuşta onunla telefon bağlantısı üzerinden işimi görüyorum şimdilik. Bu saydıklarım keşke olsaydı dediklerim ve olması çok zor özellikler değil. Geri kalan işimi gören hemen her özellik var. Eşya koyma gözü çoğu araca göre yeterli olsa da accorddan sonra bize az geldi. (saklama gözü ve kullanışlılık konusunda Hondanın eline su dökebilen çıkmadı henüz, varsa da ben bilmiyorum)

Yakıt yönünden Konya'dan gelirken biraz seri kullanımım oldu 121+10 lu hızların altına düşmedim ve yer yer zorladığım da oldu buna rağmen yol bilgisayarı evime geldiğimde 5.6 lt gösterdi. Bu konunun uzmanları analiz yaparsa memnun olurum. Şehir içi ise Samsuna gelince sıfırladım henüz 90 km yapmışım ve yine performanslı kullanımım doğrultusunda şimdilik 7.5 lt gösteriyor. Aracın ivmelenmesi o kadar hoşuma gitti ki kendime hakim olamıyorum :D Yoksa yakıt biraz daha düşecektir :) Şu durumda yakıt konusunda accordla arasında pek bir fark yok.

Aracı alır almak Konyada tanıdık arkadaşlar olunca hemen bir cam filmi uygulaması yaptırdım ve karter koruma aldım. Geri görüş kamerasını daha Konya'ya gitmeden siparişini vermiştim, bugün anca montajını yapabildim.
Acil olarak yapmak istediklerim ise; Sağ iki kapı düzeltilip boyanacak, iş gören ama kaliteli bir kol dayama alınacak, USB&bluetooth kiti alınacak. Zaman içerisinde yapmak istediklerim ise krom cam çerçevesi ve arka kapılara hoparlör takılması. Bu işlemleri de tamamladığım zaman araba istediğim hale gelecek inşallah.

Genel itibariyle araç bir Accord kadar yakışıklı, gösterişli ve alımlı olmasa da ben aracı beğendim. Sonuçta 12 yaş daha genç ve 250 bin km daha düşük. Yani D segmentten C segmente geçmekte pişman olmadım arkadaşlar. :) Okuyan ve hayır dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim, Rabbim daha iyilerini gönlünüzde olanı en hayırlı şekilde sizlere de nasip etsin. En kısa zamanda resimler gelecek.
Hepinize kazasız belasız mutlu sürüşler dilerim...

[attach=1]
[attach=2]
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Astrada pişman olmayacağınızı söylemiştim ben ve çok iyi tercih oldu hayırlı olsun abi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Aracınız hayırlı olsun güle güle binin☺️
111.yil Astra kullandım kemerin olduğu direkten çukurlarda ve tumseklerde epey ses geliyordu. Vitesi epey kemikli genel olarak sert bir araç ancak sizinki son kasa belki yumusatmislardir 🤣 motor olarak sizi uzmeyeceğine eminim. Opel servisi biraz pahalı ama dışarda epey uyguna yaptırırsın zaten Fiat motor parçaları uyuyor. Yağ olarak orjinal yağını tavsiye ederim GM diye geçiyor fiyatı da epey ucuz 5w30 140tl civarında.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
111.yil Astra kullandım kemerin olduğu direkten çukurlarda ve tumseklerde epey ses geliyordu. Vitesi epey kemikli genel olarak sert bir araç ancak sizinki son kasa belki yumusatmislardir 🤣 motor olarak sizi uzmeyeceğine eminim. Opel servisi biraz pahalı ama dışarda epey uyguna yaptırırsın zaten Fiat motor parçaları uyuyor. Yağ olarak orjinal yağını tavsiye ederim GM diye geçiyor fiyatı da epey ucuz 5w30 140tl civarında.

Sadece 1.3 CDTI fiat motoru

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Hayırlı uğurlu olsun Selman abi.
Almana geçiş yapman sebebiyle D'den C'ye düşme konusunda çok zorluk yaşamadın çok şükür. Çünkü araçlar yeni nesillerde eski nesillerin konforunu yakalıyorlar az çok.  Ve 16" jant olması evet konfor anlamında daha da şansına olmuş.

Araçtaki eksiklikler halledilmeyecek şeyler değil, zamanla olur hepsi. Bir multimedya, 4 kapıya 3 yollu kaliteli hoparlörler ile çoğu isteğin karşılanır. Hatta J kasa için Tesla tarzı multimedyalar çok hoşuma gidiyor. Kolçak için de orijinal orta konsol çıkma bulabilirsin diye düşünüyorum.

Bence o hızlara göre tüketim normal geldi. Hız sabitleyici ile ve daha düşük hızlarda daha da az yakarsın hatta.

Trim konusu basit iş. Genellikle ön gösterge çerçevesinden gelir o sesler. Genel anlamda tok bir araç, trim birleşim yerleri kalitelidir kolay kolay trim sesi pek yapmaz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 266 kere teşekkür etti
Astrada pişman olmayacağınızı söylemiştim ben ve çok iyi tercih oldu hayırlı olsun abi
Eyvallah kardeşim aynen öyle oldu, sağ olasın :)

Teşekkür ederim. Bakım konusunda yetkili servislere karşı alerjim var, özelde sağlam bir usta bulup onda işlerimi görürüm. Accordda çoğu işi kendim hallediyordum ama bunda da bir gözlemlemem lazım :)

Hayırlı uğurlu olsun Selman abi.
Almana geçiş yapman sebebiyle D'den C'ye düşme konusunda çok zorluk yaşamadın çok şükür. Çünkü araçlar yeni nesillerde eski nesillerin konforunu yakalıyorlar az çok.  Ve 16" jant olması evet konfor anlamında daha da şansına olmuş.

Araçtaki eksiklikler halledilmeyecek şeyler değil, zamanla olur hepsi. Bir multimedya, 4 kapıya 3 yollu kaliteli hoparlörler ile çoğu isteğin karşılanır. Hatta J kasa için Tesla tarzı multimedyalar çok hoşuma gidiyor. Kolçak için de orijinal orta konsol çıkma bulabilirsin diye düşünüyorum.

Bence o hızlara göre tüketim normal geldi. Hız sabitleyici ile ve daha düşük hızlarda daha da az yakarsın hatta.

Trim konusu basit iş. Genellikle ön gösterge çerçevesinden gelir o sesler. Genel anlamda tok bir araç, trim birleşim yerleri kalitelidir kolay kolay trim sesi pek yapmaz.

Aynen öyle oldu kardeşim, Accordu çok ararım diye korkuyordum ama dediğin gibi yeni teknoloji sınıf farkını en aza indirgemiş.

Eksiklikler konusunda kesinlikle çoğu halledilebilir şeyler. Multi media konusunda şuan için o kadar para vermek istemiyorum telefonla çoğu işi halledeceğim inşallah. Çıkma konsol çok baktımda oriijinalleri bin TL civarında çıkmaları ise 700 liradan aşağı değil hal böyle olunca 200 liraya ailexpresste astralar için uygun daha güzel modeller var.

Trim konusu dediğin gibi halledilebilir şeyler, sesin yerini tespit edeyim yeter :)

Aracımdaki usb eksikliğini şu ürünle gidermeyi düşünüyorum bu konuda bilginiz var mıdır?

https://urun.n11.com/bluetooth-arac-kiti/bewell-of-61-aux-kablosuz-bluetooth-ses-alicisi-P266445953

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2857 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
Tekrar hayırlı olsun.
Astra yalıtım konusunda nam salmamasına rağmen, dizel araçların genelde yalıtımları daha iyi oluyor ve bu uzun yolda araç içinde farkediliyor.
Doğru kullanımda oldukça düşük yakıt tüketim potansiyeli vardır dizel araçların. Tork ile de, özellikle yüklü ve rampa koşullarında işi nispeten daha klay gerçekleştirir. Yalnız yakıt kalitesine atmosferiklere göre daha da dikkat etmek gerekir. Yine yakıtı da depoda bitirmemek (belli seviyenin altına düşürmemek) doğru olur.
Tork steering konusunda da, özellikle kaygan zeminlerde dikkat etmek gerekir, her ne kadar çekiş kontrol sistemleri olsa da.
Zaten ilk çalıştırma ve yoldan gelince beklemeyi biliyorsunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
Aliexpress'ten almıştım bir ara Selman abi. Hands free bluetooth aux kit diye geçiyor. Bluetooth açıkken aracın içine oturup kontak açınca kendi kendine bağlanmıyordu. Telefonun bluetoothunu kapatıp açmam gerekiyordu, belki eski telefonumdan kaynaklı bir durumdu bilemiyorum. Eğer otomatik bağlanacaksa kullanışlı. Ama bağlanmazsa her araca binişte bluetooth ile eşleştirmeye çalıştır falan sıkıntılı işler.
Fakat konuşmalarda, müzik dinlerken müzik değiştirmede çok kullanışlı.

Daha sonraları bunun yerine Ruizu mp3 player almıştım. İçine atmıştım müzikleri sd kartla, auxdan da bağlayıp rahatlıkla dinliyordum.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi

Aracımdaki usb eksikliğini şu ürünle gidermeyi düşünüyorum bu konuda bilginiz var mıdır?

https://urun.n11.com/bluetooth-arac-kiti/bewell-of-61-aux-kablosuz-bluetooth-ses-alicisi-P266445953

Öncelikle hayırlı olsun yeni aracın. Selman bey, yakışır mı şimdi bu ürün. All in One  bir Double-din al bak keyfine bence.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde ailenizle birlikte kazasız, cezasız ve belasız kullanmayı nasip etsin.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi

Konfor olarak ben sert bir yapı bekliyordum ama anlatılanların, söylenilenlerin aksine çok daha yumuşak bir sürüş karşıladı beni( @Ümit ŞAHANTİMOR  (39478) üstadım selam olsun :) )
ALEYKÜMSELAM,
Selman hocam yeni araç hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın şanslısınız ki 16" jantlar varmış normalde 17" ile binseydiniz farkı görürdünüz :)
Bide biz opelden inip E160 corollaya binince dünya varmış demiştik.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun siz de alman kervanına katılmışsınız. Kullanıcısını yormayan bir araçtır. Uzun yolda daha çok fark edeceksiniz. Bol bol uzun yol yapmak istiyorum ben şahsen. Torku asfaltı kazımasından belli eder kendini. Dağ bayır çıkarken vites düşürmeyeceksiniz. En iyi yakıtı ve yağı kullanmaya özen gösterin derim.  Jant mevzusuna gelince çok bir fark olmazdı 17 jant olsaydı da.Çünkü aracınızın süspansiyonu da torku da gayet yeterlidir.

14 15 16 18 jant kullanmış biri olarak söylüyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
Hayırlı olsun, sevindim beğenmenize. Zaten aracın performansı, olumsuz yönlerini tolere ettirir insana. Ben de 2012 Elantra aracımı sattım sayılır. 100 civarı araç arayışındayım. Tabi Astra dizel otomatikte var radarımda. Elite donanım istiyorum ama yetişemiyorum malesef. Temizleri 110 - 120 civarı. Bir de bu motorla ilgili çok sayıda okuduğum bir durum var. İlk çalıştırma anında 2-3 saniye zincir sesinden bahsediyorlar. Böyle bir şey dikkatinizi çekti mi araçta?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 266 kere teşekkür etti
Tekrar hayırlı olsun.
Astra yalıtım konusunda nam salmamasına rağmen, dizel araçların genelde yalıtımları daha iyi oluyor ve bu uzun yolda araç içinde farkediliyor.
Doğru kullanımda oldukça düşük yakıt tüketim potansiyeli vardır dizel araçların. Tork ile de, özellikle yüklü ve rampa koşullarında işi nispeten daha klay gerçekleştirir. Yalnız yakıt kalitesine atmosferiklere göre daha da dikkat etmek gerekir. Yine yakıtı da depoda bitirmemek (belli seviyenin altına düşürmemek) doğru olur.
Tork steering konusunda da, özellikle kaygan zeminlerde dikkat etmek gerekir, her ne kadar çekiş kontrol sistemleri olsa da.
Zaten ilk çalıştırma ve yoldan gelince beklemeyi biliyorsunuz.

Teşekkür ederim Hakan Bey. Evet dizel bir aracın uzun yolda bu kadar sessiz olmasını inanın beklemiyordum. Zamanında 2006 benzinli focus aracım vardı, araç içinde motor gürültüsünden durulmuyordu.

Aliexpress'ten almıştım bir ara Selman abi. Hands free bluetooth aux kit diye geçiyor. Bluetooth açıkken aracın içine oturup kontak açınca kendi kendine bağlanmıyordu. Telefonun bluetoothunu kapatıp açmam gerekiyordu, belki eski telefonumdan kaynaklı bir durumdu bilemiyorum. Eğer otomatik bağlanacaksa kullanışlı. Ama bağlanmazsa her araca binişte bluetooth ile eşleştirmeye çalıştır falan sıkıntılı işler.
Fakat konuşmalarda, müzik dinlerken müzik değiştirmede çok kullanışlı.

Daha sonraları bunun yerine Ruizu mp3 player almıştım. İçine atmıştım müzikleri sd kartla, auxdan da bağlayıp rahatlıkla dinliyordum.

Önceliğim müzik dinlemek, bu cihaz içine usb ile müzik atma imkanı yok mu acaba eğer müzik atılıyorsa telefonla bağlanma problemim olmaz sanırım. Telefonla bağlanacağım zamanda aç kapa yaparım o konuda sıkıntı olmaz :)

Öncelikle hayırlı olsun yeni aracın. Selman bey, yakışır mı şimdi bu ürün. All in One  bir Double-din al bak keyfine bence.
Teşekkür ederim Osman Bey. Ne yapalım imkanlar dahilinde işimi en uygun şekilde görme peşindeyim, geri görüş kamerasını görsen daha da yadırgayacaksınız o zaman :D Multi media için almışken kalitelisini alayım diyorum ama onlarında kaliteli olanları 1600-1700 liradan aşağı değil hal böyle olunca ucuz yollu işimiz görülsün yeter :)

Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde ailenizle birlikte kazasız, cezasız ve belasız kullanmayı nasip etsin.
Allah razı olsun, cümlemize kaza bela göstermesin Rabbim.

ALEYKÜMSELAM,
Selman hocam yeni araç hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın şanslısınız ki 16" jantlar varmış normalde 17" ile binseydiniz farkı görürdünüz :)
Bide biz opelden inip E160 corollaya binince dünya varmış demiştik.
Allah razı olsun Ümit Bey.  Valla jant farkı mı bilmem ama accorddan sonra kullanımı yumuşak geldi. Corolla bundan da yumuşaktır illaki ama sizin bahsettiğiniz gibi uzun yolda öldüm bittim dedirtmeyecek bir konforu var.

Hayırlı olsun siz de alman kervanına katılmışsınız. Kullanıcısını yormayan bir araçtır. Uzun yolda daha çok fark edeceksiniz. Bol bol uzun yol yapmak istiyorum ben şahsen. Torku asfaltı kazımasından belli eder kendini. Dağ bayır çıkarken vites düşürmeyeceksiniz. En iyi yakıtı ve yağı kullanmaya özen gösterin derim.  Jant mevzusuna gelince çok bir fark olmazdı 17 jant olsaydı da.Çünkü aracınızın süspansiyonu da torku da gayet yeterlidir.

14 15 16 18 jant kullanmış biri olarak söylüyorum

Bundan önce bir Focus alarak en büyük pişmanlığımı yaşamıştım ama bu aracı hanımda bende sevdik, tork olayı zaten beni benden aldı, sollamalarda yok böyle bir atılım. :)

Hayırlı olsun, sevindim beğenmenize. Zaten aracın performansı, olumsuz yönlerini tolere ettirir insana. Ben de 2012 Elantra aracımı sattım sayılır. 100 civarı araç arayışındayım. Tabi Astra dizel otomatikte var radarımda. Elite donanım istiyorum ama yetişemiyorum malesef. Temizleri 110 - 120 civarı. Bir de bu motorla ilgili çok sayıda okuduğum bir durum var. İlk çalıştırma anında 2-3 saniye zincir sesinden bahsediyorlar. Böyle bir şey dikkatinizi çekti mi araçta?
Valla temizini uygun fiyata bulunca donanım gözüme gelmedi açıkçası. Bahsettiğiniz zincir sesini hiç duymadım, aracı yeni aldığım için özellikle dinliyorum ama o sesle karşılaşmadım. Bende bazı araçların zincir kırdığını, ve bu zincirin 150bin kmde değişmesi gerektiğini duydum. Zincir değişimide dışarda 4-5 bin serviste 8bin civarıymış ne derece doğrudur bilemiyorum, ama eski bir opelci arkadaş zincir koparmasının sebebi doğru yağ kullanılmadığı için diyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
Yok Selman abi bu cihaz sadece bluetooth aracı olarak çalışıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Tekrar hayırlı olsun kazasız cezasız keyifli sürüşler  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 266 kere teşekkür etti
Yok Selman abi bu cihaz sadece bluetooth aracı olarak çalışıyor.

Ama TF kart girişi ve usb girişi var bu girişler ne için ki?

Mesaj Birleştirildi: Ekim 16, 2019, 11:28:31
Mutlu emin olmak için ürünü araştırdım usb ve sd karttan da müzik dinleniyormuş bu cihazla. Ayrıca telefon bağlantısı da yapılabiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
Ama TF kart girişi ve usb girişi var bu girişler ne için ki?

Mesaj Birleştirildi: Ekim 16, 2019, 11:28:31
Mutlu emin olmak için ürünü araştırdım usb ve sd karttan da müzik dinleniyormuş bu cihazla. Ayrıca telefon bağlantısı da yapılabiliyor.

O girişleri görmemiştim, o zaman harika.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 266 kere teşekkür etti
1.6 Dizel Otomatik Astra TCT Formunda
« Yanıtla #18 : Ocak 14, 2020, 10:46:24 »
Evet arkadaşlar japondan ayrılınca bu forumda eskisi kadar aktif olmadığımı fark ettim ve bu zamana kadar dizel astra ile geçen serüvenimi aktarmak istedim.

Aracı alalı yaklaşık 3 ay(5.500 km) oldu. Genel olarak aracımdan memnun kaldım. Ama ne yalan söyliyim accordu hala arıyoruz. Özellikle uzun yoldaki konforunu bir iki kez uzun yol yapınca daha çok arar olduk, süspansiyonun sert bir yapısı var. Buna karşılık aracın viraj performansı benim çokta hoşuma gitmedi, accordla aynı hızla girdiğim virajda bu araç çok esniyor ve espyi devreye sokuyor. Motor konusunda eline su dökebilecek(kendi sikletinde) araç yok, performansı fazlasıyla memnun ediyor ama rölanti halindeki ve yüksek devirdeki motor sesi çok itici geldi :) Accordu bu manada çok arıyorum, 5-6 bin devirdeki çıldırması mest ediyordu beni, bunda ise istikrarlı bir şekilde motor çok bağırmadan hızlanır zevk vermiyor :D Ama genel manada memnunum. Yakıt durumundan da tekrar bahsetmek gerekirse, vallahi dizelin tek güzelliği zırt bırt pompaya yanaşmamak onun dışında yakıtı güzel içiyor, kış lastikleri ve soğuk hava şartlarında kısa mesafe olunca(5 km) yakıt 8.5 lt aşağı düşmüyor. Sonuç itibariyle geçiş süreci olan bir araç için beni pişman ettirmedi.

Aldığım bütün araçlarda eksikliğini gördüğüm kısımları ucuz yollu bir şekilde halletmeye çalıştım ve bunda da eksikliğini hissettiğim bazı özellikleri kendi imkanlarımla halletmeye çalıştım. Bunları da sizlerle paylaşmak istedim. Yaptığım çalışmaların işçiliğinin hepsi bana ait. Sadece arka kapı döşemesini sökmek için tanıdığım kaportacıdan destek aldım.

Geri görüş kamerası bağladım. N11den aldım 250 TL hallettim.
Bluetooth ve ses cihazı aldım 90 TL 
En büyük eksiklik olarak gördüğüm kolçağı orijinal olmasada görünüm ve işlevsel olarak bana göre en uygun olan bir kolçak buldum ve taktım. 200 TL
Arkada okuma aydınlatması yoktu onuda opel formunda bir arkadaştan kopya çekerek hallettim. 30 TL
Klasik uzun olan anten yerine köpek balığı anten aldım ve taktım. 40 TL
İç kısmı uzun yolda çok karanlık oluyordu hem görsellik hem işlevsellik açısından iç ambiyans yaptım.(eski aracımdan kalan malzemelerle yaptım para harcamadım  :D )
Arka kapılara hoparlör bağladım. 120 TL

Elektrik işinden pek anlamıyorum o yüzden çok sıkıntılı süreçler yaşadım. Özellikle son olarak arka kapılara hoparlör taktığımda ses kablosunu teypten aldım arka kapıya kadar gizleyerek götürdüm. Hoparlörü kapıya sabitlediğim bir vida yüzünden sürekli şase yapıp tuş ışıklandırmaları yanmadığı için neredeyse arabanın beynini söktürecektim 1 hafta sonunda kendim buldum yine arızayı da sorun kalmadı çok şükür :) Aracım giriş paketiydi ama şuan bir üst paketten fazlası var tek eksiği kaldı makyaj aynalarına ışık olmasa da olur artık :) Şimdi görseller...

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

[attach=4]

[attach=5]

[attach=6]

[attach=7]

[attach=8]

[attach=9]

[attach=10]
Kerata hemen buldu arkadaşlarını  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Araç: 4runner
  • Model Yılı: '99
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.6 Dizel Otomatik Astra TCT Formunda
« Yanıtla #19 : Ocak 30, 2020, 00:35:17 »
Evet arkadaşlar japondan ayrılınca bu forumda eskisi kadar aktif olmadığımı fark ettim ve bu zamana kadar dizel astra ile geçen serüvenimi aktarmak istedim.

Aracı alalı yaklaşık 3 ay(5.500 km) oldu. Genel olarak aracımdan memnun kaldım. Ama ne yalan söyliyim accordu hala arıyoruz. Özellikle uzun yoldaki konforunu bir iki kez uzun yol yapınca daha çok arar olduk, süspansiyonun sert bir yapısı var. Buna karşılık aracın viraj performansı benim çokta hoşuma gitmedi, accordla aynı hızla girdiğim virajda bu araç çok esniyor ve espyi devreye sokuyor. Motor konusunda eline su dökebilecek(kendi sikletinde) araç yok, performansı fazlasıyla memnun ediyor ama rölanti halindeki ve yüksek devirdeki motor sesi çok itici geldi :) Accordu bu manada çok arıyorum, 5-6 bin devirdeki çıldırması mest ediyordu beni, bunda ise istikrarlı bir şekilde motor çok bağırmadan hızlanır zevk vermiyor :D Ama genel manada memnunum. Yakıt durumundan da tekrar bahsetmek gerekirse, vallahi dizelin tek güzelliği zırt bırt pompaya yanaşmamak onun dışında yakıtı güzel içiyor, kış lastikleri ve soğuk hava şartlarında kısa mesafe olunca(5 km) yakıt 8.5 lt aşağı düşmüyor. Sonuç itibariyle geçiş süreci olan bir araç için beni pişman ettirmedi.

Aldığım bütün araçlarda eksikliğini gördüğüm kısımları ucuz yollu bir şekilde halletmeye çalıştım ve bunda da eksikliğini hissettiğim bazı özellikleri kendi imkanlarımla halletmeye çalıştım. Bunları da sizlerle paylaşmak istedim. Yaptığım çalışmaların işçiliğinin hepsi bana ait. Sadece arka kapı döşemesini sökmek için tanıdığım kaportacıdan destek aldım.

Geri görüş kamerası bağladım. N11den aldım 250 TL hallettim.
Bluetooth ve ses cihazı aldım 90 TL 
En büyük eksiklik olarak gördüğüm kolçağı orijinal olmasada görünüm ve işlevsel olarak bana göre en uygun olan bir kolçak buldum ve taktım. 200 TL
Arkada okuma aydınlatması yoktu onuda opel formunda bir arkadaştan kopya çekerek hallettim. 30 TL
Klasik uzun olan anten yerine köpek balığı anten aldım ve taktım. 40 TL
İç kısmı uzun yolda çok karanlık oluyordu hem görsellik hem işlevsellik açısından iç ambiyans yaptım.(eski aracımdan kalan malzemelerle yaptım para harcamadım  :D )
Arka kapılara hoparlör bağladım. 120 TL

Elektrik işinden pek anlamıyorum o yüzden çok sıkıntılı süreçler yaşadım. Özellikle son olarak arka kapılara hoparlör taktığımda ses kablosunu teypten aldım arka kapıya kadar gizleyerek götürdüm. Hoparlörü kapıya sabitlediğim bir vida yüzünden sürekli şase yapıp tuş ışıklandırmaları yanmadığı için neredeyse arabanın beynini söktürecektim 1 hafta sonunda kendim buldum yine arızayı da sorun kalmadı çok şükür :) Aracım giriş paketiydi ama şuan bir üst paketten fazlası var tek eksiği kaldı makyaj aynalarına ışık olmasa da olur artık :) Şimdi görseller...

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

[attach=4]

[attach=5]

[attach=6]

[attach=7]

[attach=8]

[attach=9]

[attach=10]
Kerata hemen buldu arkadaşlarını  :rofl:

Opel kullanan çok arkadaşım var. izole, iyi yol tutan araçlardır. Genelde memnunlar, güle güle binin... Bende 2010-2016arasi Golf tsi kullandım çok güzel araçtı, Almanın tadı başka, Japonun başka ikisi de farklı güzel...
https://*****/*****