Gönderen Konu: Accordum Aramızdan Ayrıldı  (Okunma sayısı 5714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Accordum Aramızdan Ayrıldı
« : Ekim 07, 2019, 16:09:44 »
Epeydir satma düşüncesinde olduğum ancak bir yandan da satmaya kıyamadığım 4.5 yıllık emektarımı bugün itibari ile satmış bulunmaktayım. Kendisi ile 75 bin kmlik iyi kötü epeyce anılar biriktirdik, en basitinden çocuklarım bu arabada büyüdüler ve en güvenli sarsıntısız yolculuğu yolculuklarını yaptılar. Yeri geldi kendisi ile dağ bayır demeden gitmediğimiz zorlu yol koşulları kalmadı ve beni bir kez olsun yolda koymadı, ben ona baktım oda karşılıksız bırakmadı, yani bizimki karşılıklı bir aşktı aslında. Gidişi özellikle acemiliğini atan eşim tarafından daha zor oldu, kendisi de 5bin devir bandındaki sesini çok seviyordu, ama her güzel şeyin bir sonu var derler, bizde artık tadında bırakalım dedik bu serüvenin. Ve bugün itibariyle yollarımızı ayırdık. Yeni sahibinde de güzel anılar yaşatır inşallah.

Aracımı kısaca anlatmak gerekirse 2004 model 2.0 sport donanım paketli 155hplik  tam otomatik vitesli bir canavardı. Kmsi 310bine merdiven dayamıştı ki şu saatlerde 310bini devirmiş olması lazım.(Ankaraya gitti) Aracımda benim bildiğim 1 parça değişen 3 parça boya ve dolu izleri vardı. Alacağım aracı bulduğum için cuma günü fiyatı acil diye 43.500 yazdım ama 40 bine telefonda anlaştık. Alacak arkadaşın ilk arabası olacakmış neyse bugün geldi ve teste soktuk aracı. Aracım motor, şanzıman, süspansiyon yönünden beni mahçup etmedi çok şükür. (motor %85lik bir performans sunarken, süspansiyonlar %90nın üzerinde değer verdi) Ancak 3 parça diye bildiğim boya sayısı 7 parça olarak çıkınca çok canım sıkıldı, ben alırken arada tanıdıklar olduğu için adamın sözüne güvenip eyvallah etmiştim. Ama bir kez daha insanın insana güveninin kalmadığını gördüm çok üzüldüm. Boya dışında birde arka rotlarda boşluk olduğu vs. çıkınca arkadaşında morali bozuldu ve kendisi ile 39.500e helalleştik. Fiyatı biraz uyguna gitti ancak, satmaya karar verdiğim için ve alacağım aracı bulduğum için verdim gitti. Böyle pis bir huyum var kafaya bir şeyi koyduysam avantajlı veya dezavantajlı olması o an çok önemli değil benim için ve onun biran önce gerçekleşmesini istiyorum öylede oldu, hayrını görsün alan arkadaş.

Şimdi yeni alacağım araca gelince, defalarca sizlerin kafasını ütülemiştim bu paraya şu mu, o mu derken ilk sahibinden 2016 model dizel otomatik opel astra ile anlaştım. Satıcı arkadaş bacanağımın mesai arkadaşı ve kendisini de şahsen tanıyorum. 60bin kmde sadece arka tampondan aldığı hasardan 5bin hasar kaydı varken benim almaya niyetlendiğim gün apaçi şahincinin biri sağ iki kapıya vurmuş, ama arabanın temizliğini bildiğim için arkadaşla pazarlığımızı ona göre yapıp anlaştık, onuda cumartesi Konya'dan gidip alacağım nasip olursa. Evet biliyorum bir accord değil belki ama motor şanzıman yönünden sorunsuz olduğunu duydum ve geçiş aracı olması hasebiyle D segmentten C ye düşmüş bulunmaktayım. :) Bu durumu 3 yıl sonra yeniden yeni kasa accord alacağım hesabıyla kendimi avutuyorum ama nasibimizde ne varsa onu yaşıyoruz Rabbim cümlemize hayırlı olanı yaşatsın, kazasız belasız güzel günler nasip etsin. Aracı aldıktan sonra detayları ayrı bir başlıktan paylaşırım.

Kendisi ile son turumuzu hafta sonu Sinop gezisiyle taçlandırdık, ve buda son veda bakışı balkondan.

[attach=1]
[attach=2]
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

Accordum Aramızdan Ayrıldı
« : Ekim 07, 2019, 16:09:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Accordum Aramızdan Ayrıldı
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2019, 16:16:59 »
Hayırlı olsun, uzun süre bir araçla devam edince kısa süre sonra ailenin parçası gibi oluyor, ayrılmak da epey zor oluyor haliyle. Siz de bu zorluğu yaşadınız anladığım kadarıyla. İlk aracım Hyundai atos da bunu yaşamıştım, son olarak Linea yi satınca da epey hüzünlendim.
Allah kaza bela vermesin yeni araciniza da güle güle binin.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2019, 16:21:07 »
Herkes için her ikisi de hayırlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2019, 16:49:23 »
Hayırlı olsun, uzun süre bir araçla devam edince kısa süre sonra ailenin parçası gibi oluyor, ayrılmak da epey zor oluyor haliyle. Siz de bu zorluğu yaşadınız anladığım kadarıyla. İlk aracım Hyundai atos da bunu yaşamıştım, son olarak Linea yi satınca da epey hüzünlendim.
Allah kaza bela vermesin yeni araciniza da güle güle binin.
Gerçekten uzun süreli birliktelik aynen dediğiniz gibi oluyor. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Herkes için her ikisi de hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Hakan bey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2019, 17:35:27 »
Alanada satanada hayırlı olsun Selman hocam. Yeni arabada şimdiden hayırlı olsun 🙂

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2019, 18:25:01 »
Selman hocam anladığım kadarıyla sen aracı sattığına epey üzülmüşsün alanada satanada hayırlı olsun, alacağın araç için içini karartmak gibi olmasın ama pek hoş bir araba değil 4 ay önce aynısını 2016 dizel otomatik 60 bin km'de sattık yerine 2018 Corolla aldık kuzenim opelden inip corollaya binince dünya varmış dedi aldığımızın ertesi günü Çanakkale turuna çıktı dönüşte İzmir ve Burdur'a uğradı toplamda 2700 km yol yaptı hiç yormadı,Opel olsaydı canımı çıkarırdı dedi yani bende bir kaç kez binmiştim opele biraz sert ve içi dar toyata ya göre yakıtı fazla tek artısı turbo olduğu için bastınmı yapıştırıyor o yönden Accord'u aratmaz ama konfor olarak senin eski canavar emektarı yanına yaklaşamaz,son olarak hakkında hayırlısı olsun yeni araçta hayırlı olur İNŞALLAH.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2019, 19:04:42 »
selman bey,  hayırlı ve hakkınızda hayırlısı olsun. ümit bey'e katılıyorum  opel çok sert bir araba. keşke civic veya corolla alsaydınız. accord'un konforunu çok arayacaksınız. yine de hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2019, 19:43:15 »
2014 Opel astra h kullanıcısıyım. Evet sert süspansiyon ları var ancak virajlarda avantajını hissediyorsunuz. Yol tutuş olarak japon araçlarından iyidir diyebilirim. Bu araca da alışınca satasınız gelmeyecek bence. Hayırlı olsun. 2016 olan model çok daha iyidir. Ve dizeli çok performanslı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2019, 20:02:12 »
Hem araç satışınız, hemde yeni aracınız hayırlı olsun. Allah, size ve eski aracınızı alan şahsa güle güle kullanmayı nasip etsin inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 289500
  • Model Yılı: '01
  • 2 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 07, 2019, 21:36:24 »
Alana da satana da hayırlı olsun. Yeni aracınız da şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim. Moralinizi bozmasın da, Opel Astra'yı görünce tüylerim ürperdi. Arkadaşımda da var, bugün öğrendim ki şanzımanı sıkıntı çıkarmış. 46 bin TL fiyat çıkarmışlar. Şimdi çıkma şanzıman bakıyor. En düşük 10 bin TL'den açıyorlarmış kesenin ağzını. Ucuza temiz şekilde halletmek için şanzımancıları dolaşıyor.
Beyaz Guzu - 35 TGN 58
Küheylan - 61 KD 626

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 07, 2019, 22:13:28 »
Alana da satana da hayırlı olsun. Yeni aracınız da şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifle kullanmanızı dilerim. Moralinizi bozmasın da, Opel Astra'yı görünce tüylerim ürperdi. Arkadaşımda da var, bugün öğrendim ki şanzımanı sıkıntı çıkarmış. 46 bin TL fiyat çıkarmışlar. Şimdi çıkma şanzıman bakıyor. En düşük 10 bin TL'den açıyorlarmış kesenin ağzını. Ucuza temiz şekilde halletmek için şanzımancıları dolaşıyor.

bir kez daha anladım ki otomatikse japondan şaşmayacaksın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 07, 2019, 22:56:42 »
Eski easytronic şanzımanlarında sorun yaşayanlar olmuştu. (H kasalarda kullanılan yani) Yenilerinde böyle bir şey olacağını hiç  sanmıyorum.Ön yargılı yaklaşmamanızı öneririm. Objektif olarak testleri izleyin forumlardan yorum,şikayet okuyun.Gidin aracı test edin içinize siniyorsa seve seve alın. Fısıltı gazetesi çok şey söyler fazla büyütmeyin.

Opellerin direksiyon hisleri de çok iyidir.Şahsen ben direksiyonunu çok seviyorum.Yol ve araçla olan bağlantısı çok başarılı.Gaz pedalının tepkisi belki az gelebilir.Fren olarak da çok başarılılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 07, 2019, 23:17:15 »
Astra G kasa 1.9 dizelini kullanmıştım 250bin km.deydi. Türk yollarında kullanılmasına rağmen hiç 250bin km.de gibi hissettirmiyordu araç. Ben tokluğunu sessizliğini beğeniyorum açıkçası. Yol tutuş da güzel. 2015 model 1.6 atmosferik manuel lpglisine binmiştim. 17" janta rağmen bana konforlu gelmişti. Mazdam'dan daha konforluydu, tabiki Corolla kadar konforlu olamaz, ama arada dağlar kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Yol tutuş da atlanmamalı. Sınıfının liderlerindendir.

Selman abi bir defa daha hayırlı olsun dileyim buradan da. :) Dene, beğenmezsen rahatça satarsın, istediğini alırsın tekrardan aynı fiyatlara.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 07, 2019, 23:29:31 »
Hayırlı uğurlu olsun Selman abi J kasa mı aldın yoksa H kasa mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #14 : Ekim 07, 2019, 23:32:11 »

Dizel otomatik J 1.6cdti.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 07, 2019, 23:37:26 »
Dizel otomatik J 1.6cdti.
Selman abi güzel bir tercihte bulunmuş sen de bu karardan geri döndün abi :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ekim 07, 2019, 23:49:28 »
Selman abi güzel bir tercihte bulunmuş sen de bu karardan geri döndün abi :D
Hangi karardan döndü onu anlayamadım Anıl.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #17 : Ekim 08, 2019, 00:00:43 »
Hangi karardan döndü onu anlayamadım Anıl.

Astra j 1.4T otomatik alacakken 308, Mazda 3 ve en sonunda Corolla'ya karar kıldım da. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ekim 08, 2019, 00:13:02 »
Astra j 1.4T otomatik alacakken 308, Mazda 3 ve en sonunda Corolla'ya karar kıldım da. :D
En doğru tercihi yaptın ikinci el piyasası kuvvetli ve arıza sorunu en az araç tercihi en iyisi.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ekim 08, 2019, 09:37:30 »
Alanada satanada hayırlı olsun Selman hocam. Yeni arabada şimdiden hayırlı olsun 🙂
Allah razı olsun Yaşar abi sağol. :)
Selman hocam anladığım kadarıyla sen aracı sattığına epey üzülmüşsün alanada satanada hayırlı olsun, alacağın araç için içini karartmak gibi olmasın ama pek hoş bir araba değil 4 ay önce aynısını 2016 dizel otomatik 60 bin km'de sattık yerine 2018 Corolla aldık kuzenim opelden inip corollaya binince dünya varmış dedi aldığımızın ertesi günü Çanakkale turuna çıktı dönüşte İzmir ve Burdur'a uğradı toplamda 2700 km yol yaptı hiç yormadı,Opel olsaydı canımı çıkarırdı dedi yani bende bir kaç kez binmiştim opele biraz sert ve içi dar toyata ya göre yakıtı fazla tek artısı turbo olduğu için bastınmı yapıştırıyor o yönden Accord'u aratmaz ama konfor olarak senin eski canavar emektarı yanına yaklaşamaz,son olarak hakkında hayırlısı olsun yeni araçta hayırlı olur İNŞALLAH.
Valla üzülmedim desem yalan olur hele akşam iş dönüşü kapıda görmeyince daha bir garip oldum. Ama ben artık masraf yapmak istemedim sıkıldım. Yeni araç için astra aslında hiç aklımda olan bir model değildi, sırf temizliğinden ve arkadaştan olduğu için niyetlendim. İç mekan konusunda evet opel dar biraz hele benim accorddan sonra hangi C segment olursa bana dar gelecekti ancak ben şoför olduktan sonra arkası beni ilgilendirmiyor, çocuklarda zaten daha küçük :) Uzun yol konusunda ise çok fazla kötü olduğunu düşünmüyorum. Tabiki corolla gibi yumuşak değildir ama 99 astra G vardı bir ara 800 km uzun yol yaptım hiç yormamıştı aksine 2005 corolladan daha rahat ve sessiz gelmişti.

selman bey,  hayırlı ve hakkınızda hayırlısı olsun. ümit bey'e katılıyorum  opel çok sert bir araba. keşke civic veya corolla alsaydınız. accord'un konforunu çok arayacaksınız. yine de hakkınızda hayırlısı olsun.
Teşekkür ederim Kutay Bey. Nasip böyleymiş :)

2014 Opel astra h kullanıcısıyım. Evet sert süspansiyon ları var ancak virajlarda avantajını hissediyorsunuz. Yol tutuş olarak japon araçlarından iyidir diyebilirim. Bu araca da alışınca satasınız gelmeyecek bence. Hayırlı olsun. 2016 olan model çok daha iyidir. Ve dizeli çok performanslı.
Teşekkürler, performans konusunda çok iyi yorumlar duydum bakalım nasip.

Teşekkür ederim. VWnin DSGsi bile bu kadar tutmuyor, ki tuttu diyelim araç zaten kaskolu olacağı için bu tarz sıkıntıları kasko karışıyor diye biliyorum.

Astra G kasa 1.9 dizelini kullanmıştım 250bin km.deydi. Türk yollarında kullanılmasına rağmen hiç 250bin km.de gibi hissettirmiyordu araç. Ben tokluğunu sessizliğini beğeniyorum açıkçası. Yol tutuş da güzel. 2015 model 1.6 atmosferik manuel lpglisine binmiştim. 17" janta rağmen bana konforlu gelmişti. Mazdam'dan daha konforluydu, tabiki Corolla kadar konforlu olamaz, ama arada dağlar kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Yol tutuş da atlanmamalı. Sınıfının liderlerindendir.

Selman abi bir defa daha hayırlı olsun dileyim buradan da. :) Dene, beğenmezsen rahatça satarsın, istediğini alırsın tekrardan aynı fiyatlara.

Valla 17" jant olmasını aslında çok istemiyordum malum lastik fiyatlarından ama arkadaş lastikleri yeni dedi ve kışlıkları da verecek sanırım :) Konfor konusunda bacanağımda 2015 J kasa var 1.6 benzinli şehir içinde benim accorddan daha iyi sönümlüyordu çukurları, sonuçta arada hem yıl hem km farkı var çok zorluk yaşayacağımı düşünmüyorum. Naispten öteye geçilmez bakalım nasıl olacak, cumartesiyi iple çekiyorum :) Tekrardan sağ olasın kardeşim. Aynen rahat satabileyim diye böyle birşeye geçiş yaptım :)

Eyvallah kardeşim sağol :)