Gönderen Konu: Otoyollarda %20 Zam yapıldı  (Okunma sayısı 1719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Otoyollarda %20 Zam yapıldı
« : Ekim 06, 2019, 23:05:44 »
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı. Zamların 7 Ekim'den itibaren geçerli olacağı belirtildi.. Açıklamada, Boğaz köprülerine büyük bakım onarımların yapılması, işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar ile bakım-işletme maliyetlerindeki yükselmeler de göz önüne alınarak yol standartlarının sürdürülebilirliğini sağlamak için, otoyol ve köprülerdeki geçiş ücretlerinin asgari düzeyde artırılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

Buna göre, yarından geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 fiyat düzenlemesi yapıldığı kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.”

Toyota Club Türkiye

Otoyollarda %20 Zam yapıldı
« : Ekim 06, 2019, 23:05:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
Ynt: Otoyollarda %20 Zam yapıldı
« Yanıtla #1 : Ekim 07, 2019, 00:02:26 »
Memura yüzde 4, onu da vergi dilimiyle geri alıyor. Her şeye zam. Geçen yıl eşime 380tl ye aldığım bisiklet bu yıl 700tl olmus görünce şok oldum. Kriz var demeye korkuyoruz önceden zam falan yapılınca eylem falan yapılırdı bı yepki gosterilirdi şimdi korkudan kafamızı kaldıramıyoruz
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100200
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 07, 2019, 08:15:20 »
Bugün arkadaşa (iş arkadaşım mühendis) otoyollara ve köprülere zam gelmiş dedim. Banane yaa otoyoldan mı geçiyoruz köprüden mi geçiyoruz dedi :argh: sonra kendi kendime dedim ki bu ülkeden bi cacık olmaz :olu:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3391 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 07, 2019, 08:23:03 »
Bugün arkadaşa (iş arkadaşım mühendis) otoyollara ve köprülere zam gelmiş dedim. Banane yaa otoyoldan mı geçiyoruz köprüden mi geçiyoruz dedi :argh: sonra kendi kendime dedim ki bu ülkeden bi cacık olmaz :olu:

Adam dogru demis,
Otoyoldan bize ne, yillik enflasyon %9  :rofl:
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 100200
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 07, 2019, 08:52:53 »
Adam dogru demis,
Otoyoldan bize ne, yillik enflasyon %9  :rofl:
şuan arkadaşa bakıyorum elinde çay 3tane simit almış onu yıyecek :))) insanoğlu milyonlarca yıl yaşamış benim geldiğim döneme bak :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 07, 2019, 09:50:42 »
Konuyu açan arkadaştan başlığı düzeltmesini rica ediyorum.. Zam değildir o, olsa olsa güncellemedir..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 07, 2019, 10:03:57 »
evet bu memleketin insanından birşey olmaz. bir tek kulağımızın arkası kaldı ama olsun reis var.4s kuralı her zaman geçerlidir.
2009 Corolla D4D/MMT Elegant Metalik gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2019, 12:40:38 »
Vatana millete ve diğerlerine hayırlı olsun. Ayrıca postane ücretleri ve tren ücretlerine de %20 gelmiş. Sanırım gelmeye de devam edecek. Fakat birde iyi yönden bakalım ileride bizim çocuklarımızında anlatacak zam hikayeleri olacak. Hatta onlar diyecekki dünyada teknoloji gelişmişken çin ucuzluğu varken bilgisayarlar hayatı kolaylaştırmışken ötv kdv lerle babalarımız ne çekti ya diyecekler. Eskiden yapılan bir ürün daha zor yapılıyordu ve dünyada az marka vardı az da imalat vardı bize bu yüzden hem pahalı geliyordu hemde az geliyordu şimdi bolluk var ama pahalılıkta var. Allah yinede yokluk göstermesin çünkü iç güçler(Zamana göre renk değişirler) ve dış güçler eskidende vardı şimdide var.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 60 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 07, 2019, 12:57:50 »
evet bu memleketin insanından birşey olmaz. bir tek kulağımızın arkası kaldı ama olsun reis var.4s kuralı her zaman geçerlidir.